Založ si blog

Maďarsko verzus Slovensko alebo zdravý rozum verzus americké onuce

 

Maďarská zahraničná politika prekvapuje sebavedomím, racionalitou, „slovenská“ (dosť nadnesený výraz) zahraničná politika vyzerá ako americká či bruselská onuca (handra…).

Maďari už i minulosti nie raz dokázali svoju racionalitu a nebáli sa podniknúť odvážne kroky, ktoré boli priam prorocké, v roku 1989 keď sa blížil koniec socialistických režimov zareagovali ako prví a umožnili východným Nemcom prejsť do Rakúska, trabantisti cestovali z NDR do Maďarska aby sa mohli cez Rakúsko dostať do západného Nemecka.

V čase blúznenia Merkelovej, ktorá mala pocit že celý Blízky východ sa môže presťahovať do Európy („my to zvládneme“) Maďari nehľadiac na pomätených promigrantských západných politikov začali stavať na hranici plot proti migrantom, to bolo rečí o ľudských právach.. a postupne začali stavať ploty i ostatní.

Keď začala vojna USA a NATO proti Ruskej federácii na Ukrajine, Maďari absolútne sebavedome prehlásili že nebudú dodávať Ukrajine zbrane a s ruským plynom počítajú i do budúcnosti.

 

Nedávne vyjadrenia V. Orbána že vojnu Ukrajina nemôže vyhrať (tiež si to myslím) a je nutná mierová dohoda medzi aktérmi vojny – t.j. USA a Ruskom (s bezpečnostnými zárukami pre Rusko) mi príde rovnako nadčasové a rozumné zhodnotenie situácie.

V. Orbán a jeho vláda sú dobrými správcami svojej krajiny. Bohužiaľ naše onuce, ktoré sa tvária ako reprezentanti „zahraničnej“ politiky Slovenska len opakujú inštrukcie z Bruselu, Washingtonu, Berlína.

Škoda že nemáme politikov, ktorí by dokázali myslieť i dva kroky dopredu a dokázali by obhajovať záujmy Slovenska.

Nedávny futbalový zápas v Budapešti ukázal že časť Maďarov (myslím že menšina) nás považuje za nesvojpravny hlúpy národ, ktorý im ukradol zem či štátny symbol, keď vidia naše otrocké ponižujúce správanie (fenomén sluhov) tak sa im ani nedivím že nami opovrhujú.. Silnejší, sebavedomí, múdrejší si nevážia hlúpych a slabých poddaných…

Pre natvrdlých Slovákov podporujúcich vojnu na Ukrajine.

21.06.2024

Niekto na západe vypočítal že na porážku Ruska je potrebných ešte 800 miliárd dolárov. Odkiaľ tie peniaze prídu? No aj od Vás, Slováci. Bude to stačiť alebo o rok povedia že je potrebných ešte 500 miliárd? V Afganistane minuli Američania 2000 miliárd dolárov za 20 rokov. A prehrali. A to proti USA stáli odhodlaní pastieri kôz Iba polodebil na úrovni Jaroslava si [...]

Baširov a Petrov sú späť

11.06.2024

Úbohá mainstreamová propaganda po neúspechoch Zelenského a NATO na východnom fronte vytvára atmosféru strachu a psychologickú prípravu na priamu konfrontáciu Európy a NATO s Ruskom. Čokoľvek sa teraz stane v EÚ tak je vinník hneď jasný. Sú za tým Rusi. Ruskí agenti ako slávni Baširov a Petrov. Ak dostanete defekt na aute, tak vedzte že ten klinec na cestu umiestnil ruský [...]

E-mail od teroristov

08.05.2024

E-mail od teroristov: „Mudžahedíni vo vašich mestách vás zabijú, nech ste kdekoľvek. V areáli školy je bomba. Bolestivý koniec vás postihne. Bojovníci prišli s dobrým cieľom. Priniesť islam k vám. Koniec koncov spása je v islame a nie vo vašich falošných náboženstvách. Keď naši bratia utekali z režimu, uzavreli ste hranice. Mysleli ste si, že vás to zachráni [...]

Huguette Bello, Huguette Bellová

Francúzi márne čakajú na nového premiéra. Socialisti zablokovali nominantku komunistov

14.07.2024 06:00

Nový ľudový front síce získal najviac kresiel v Národnom zhromaždení, ale ľavicové strany, ktoré združuje, sa nevedia dohodnúť, koho si vyberú za premiéra.

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti tajnej služby ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy

14.07.2024 00:36, aktualizované: 05:27

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 230046x
Priemerná čítanosť článkov: 2949x

Autor blogu

Kategórie