Založ si blog

Maďarsko verzus Slovensko alebo zdravý rozum verzus americké onuce

 

Maďarská zahraničná politika prekvapuje sebavedomím, racionalitou, „slovenská“ (dosť nadnesený výraz) zahraničná politika vyzerá ako americká či bruselská onuca (handra…).

Maďari už i minulosti nie raz dokázali svoju racionalitu a nebáli sa podniknúť odvážne kroky, ktoré boli priam prorocké, v roku 1989 keď sa blížil koniec socialistických režimov zareagovali ako prví a umožnili východným Nemcom prejsť do Rakúska, trabantisti cestovali z NDR do Maďarska aby sa mohli cez Rakúsko dostať do západného Nemecka.

V čase blúznenia Merkelovej, ktorá mala pocit že celý Blízky východ sa môže presťahovať do Európy („my to zvládneme“) Maďari nehľadiac na pomätených promigrantských západných politikov začali stavať na hranici plot proti migrantom, to bolo rečí o ľudských právach.. a postupne začali stavať ploty i ostatní.

Keď začala vojna USA a NATO proti Ruskej federácii na Ukrajine, Maďari absolútne sebavedome prehlásili že nebudú dodávať Ukrajine zbrane a s ruským plynom počítajú i do budúcnosti.

 

Nedávne vyjadrenia V. Orbána že vojnu Ukrajina nemôže vyhrať (tiež si to myslím) a je nutná mierová dohoda medzi aktérmi vojny – t.j. USA a Ruskom (s bezpečnostnými zárukami pre Rusko) mi príde rovnako nadčasové a rozumné zhodnotenie situácie.

V. Orbán a jeho vláda sú dobrými správcami svojej krajiny. Bohužiaľ naše onuce, ktoré sa tvária ako reprezentanti „zahraničnej“ politiky Slovenska len opakujú inštrukcie z Bruselu, Washingtonu, Berlína.

Škoda že nemáme politikov, ktorí by dokázali myslieť i dva kroky dopredu a dokázali by obhajovať záujmy Slovenska.

Nedávny futbalový zápas v Budapešti ukázal že časť Maďarov (myslím že menšina) nás považuje za nesvojpravny hlúpy národ, ktorý im ukradol zem či štátny symbol, keď vidia naše otrocké ponižujúce správanie (fenomén sluhov) tak sa im ani nedivím že nami opovrhujú.. Silnejší, sebavedomí, múdrejší si nevážia hlúpych a slabých poddaných…

Ako sa z „hoaxu“ po mesiacoch vojny a státisícoch mŕtvych stáva PRAVDA

25.11.2023

Člen Verchovnej rasy Ukrajiny David Arachamija (a člen Zelenského strany „Sluha národa“ & absolvent Open University London) povedal pravdu ako prebiehali rokovania o mieri s Ruskom minulý rok: „Prišiel Johnson a povedal nebudú žiadne rokovania budete bojovať“. Čo ešte viac potrebujete aby ste pochopili že ide o vojnu NATO – hlavne USA a Veľkej [...]

✨ Zákaz dovozu diamantov z Ruska. To už Rusko nepredýcha : )

14.11.2023

EÚ 🇪🇺 uvažuje o zákaze dovozu diamantov z Ruska. To už Rusko a ani my nezvládneme 😁 Jedným z najväčších diamantových obchodných centier na svete sú belgické Antverpy 🇧🇪 (už od 14.storočia). Prím v tomto remesle v Antverpách hrajú po stáročia megaúspešní majstri svojho remesla – židovskí obchodníci. 🇸🇰 Slovensko sa v priebehu pár mesiacov od [...]

Slováci – otroci Európy?

22.10.2023

V porovnaní s ostatnými krajinami EÚ viac pracujeme a menej zarobíme. Štatistika – 11% Slovákov pracuje v noci (najviac v Európe, v Maďarsku 4,8%, Česku 2,2%, v Poľsku 2%), 14% pracuje v sobotu, 11% v nedeľu… A mzda? Veď viete. Pracujeme pre blahobyt obyvateľov západnej Európy, sme lacná pracovná sila pre ich stále rastúce zisky. Vzdelaných a šikovných [...]

fico, pellegrini

Najviac ľudí dôveruje z novej vlády Pellegrinimu, Fico až na štvrtom mieste

30.11.2023 22:48

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 40 percent a nedôveruje 54 percent opýtaných, ukázal prieskum.

PVV, Fico, Pellegrini, Kaliňák, Danko

Vládna koalícia sa dohodla na návrhu budúcoročného rozpočtu

30.11.2023 22:02, aktualizované: 22:16

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, Národná rada môže o nich začať rokovať v stredu.

lekaren, liek, choroba, lieky

Protimonopolný úrad preveruje možný kartel medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok

30.11.2023 21:39

Dôvodom neohlásenej inšpekcie boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 199886x
Priemerná čítanosť článkov: 2897x

Autor blogu

Kategórie