Založ si blog

Maďarsko verzus Slovensko alebo zdravý rozum verzus americké onuce

 

Maďarská zahraničná politika prekvapuje sebavedomím, racionalitou, „slovenská“ (dosť nadnesený výraz) zahraničná politika vyzerá ako americká či bruselská onuca (handra…).

Maďari už i minulosti nie raz dokázali svoju racionalitu a nebáli sa podniknúť odvážne kroky, ktoré boli priam prorocké, v roku 1989 keď sa blížil koniec socialistických režimov zareagovali ako prví a umožnili východným Nemcom prejsť do Rakúska, trabantisti cestovali z NDR do Maďarska aby sa mohli cez Rakúsko dostať do západného Nemecka.

V čase blúznenia Merkelovej, ktorá mala pocit že celý Blízky východ sa môže presťahovať do Európy („my to zvládneme“) Maďari nehľadiac na pomätených promigrantských západných politikov začali stavať na hranici plot proti migrantom, to bolo rečí o ľudských právach.. a postupne začali stavať ploty i ostatní.

Keď začala vojna USA a NATO proti Ruskej federácii na Ukrajine, Maďari absolútne sebavedome prehlásili že nebudú dodávať Ukrajine zbrane a s ruským plynom počítajú i do budúcnosti.

 

Nedávne vyjadrenia V. Orbána že vojnu Ukrajina nemôže vyhrať (tiež si to myslím) a je nutná mierová dohoda medzi aktérmi vojny – t.j. USA a Ruskom (s bezpečnostnými zárukami pre Rusko) mi príde rovnako nadčasové a rozumné zhodnotenie situácie.

V. Orbán a jeho vláda sú dobrými správcami svojej krajiny. Bohužiaľ naše onuce, ktoré sa tvária ako reprezentanti „zahraničnej“ politiky Slovenska len opakujú inštrukcie z Bruselu, Washingtonu, Berlína.

Škoda že nemáme politikov, ktorí by dokázali myslieť i dva kroky dopredu a dokázali by obhajovať záujmy Slovenska.

Nedávny futbalový zápas v Budapešti ukázal že časť Maďarov (myslím že menšina) nás považuje za nesvojpravny hlúpy národ, ktorý im ukradol zem či štátny symbol, keď vidia naše otrocké ponižujúce správanie (fenomén sluhov) tak sa im ani nedivím že nami opovrhujú.. Silnejší, sebavedomí, múdrejší si nevážia hlúpych a slabých poddaných…

Slovenské zbrane zabíjajú obyvateľov Donbasu Sme vo vojne s Ruskou federáciou?

25.01.2023

Pri ostreľovaní Donecka ukrajinskou armádou bola v decembri 2022 zabitá Mária Pirogová, poslankyňa a humanitárna pracovníčka v Donecku. Aktuálne informácie* hovoria že bola zabitá muníciou, raketou zo SLOVENSKA. Rozhodne nebola vojenským cieľom, ani nebola na nesprávnom mieste v nesprávny čas, bola doma, na ulici vo svojom meste… Obyvatelia Donecka chcú byť súčasťou [...]

Zelenského sluhovia národa už z Ukrajiny neutečú

24.01.2023

Západ celé roky prehliadal diskrimináciu a zabíjanie ruskojazyčných obyvateľov juhovýchodnej Ukrajiny a súčasne pokrytecky ignoroval obrovskú korupciu v krajine na okraji. Západu i komikovi Ze sa teraz rúca domček k kariet zvaný Ukrajina, nefunkčný, skorumpovaný, neperspektivny. Padajú hlavy sluhov národa, korupcia na každom kroku – to je UkRuina. Osudný výlet [...]

Ako Mgr. Igor Matovič problémy v zdravotníctve (ne)vyriešil

20.08.2022

Milí priatelia, Po nekonečnom čakaní riešenia stavu nášho zdravotníctva som napäto očakával čo nám Mgr. Igor Matovič ako minister financií a súčasne zastupujúci premiér a tieňový minister zdravotníctva predstaví ako riešenie krízy v zdravotníctve… Rád by som zhrnul môj názor na predložené návrhy – po 10 mesiacoch rokovania alebo skôr nerokovania [...]

Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Ronald McDonald House Charities, n.o.

03.02.2023 22:21

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Vinohradnícky spolok Kozárovce

03.02.2023 22:18

Sme združenie malých a hobby vinárov a nadšených vinohradníkov v obci Kozárovce fungujúce od roku 2010.

Europolis collegium, o.z.

Europolis collegium, o.z.

03.02.2023 22:11

Sme občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2012 za účelom rozvoja kultúrneho potenciálu šarišského regiónu a to prostredníctvom šírenia ľudovej hudby.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Alej na Prameni

03.02.2023 22:07

Vysádzame zelenú oázu - lipovú alej, desiatky jedlých krov, trvalky, lúku, založili sme včelnicu. Realizujeme workshopy s prírodnou tematikou, pikniky, koncerty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 129752x
Priemerná čítanosť článkov: 2821x

Autor blogu

Kategórie