Založ si blog

Matovičova pomoc či ďalší úlet?

Viac ako miliardový balík Igora M. pre podporu rodiny bol včera schválený v skrátenom legislatívnom konaní (i s podporou časti opozície), bol som proti tak ako všetci poslanci hnutia Republika…

Môj postoj k hlasovaniu.

Keďže už dobre poznáme bláznovstvá a atómové bomby Igora M. za stovky miliónov eur, ktoré nevyšli, je namieste byť VŽDY obozretný keď príde s „jedinečným, výnimočným“ riešením, ktoré nám budú závidieť v celej galaxii. Celoplošné nekonečné testovanie, očkovacia lotéria, uplácanie dôchodcov za vakcínu si všetci dobre pamätáme, výsledné efekty jeho „geniálnych“ drahých nápadov poznáme…

Pomoc rodinám áno – ale pomoc cielená, adresná, spravodlivá – určená predovšetkým tým, čo ju najviac potrebujú. „Igorova pomoc“ úplne obchádza dôchodcov, rodiny s odrastenými deťmi, či bezdetné rodiny…
„Pomoc“ rodinám možno očakávať prakticky až od roku 2023 (rok pred voľbami), ale ľudia potrebujú pomoc už TERAZ – už dnes musia platiť viac prakticky za všetko – od potravín až po benzín. Ako nakoniec bude táto pomoc reálne vyzerať o ROK? Bude to vôbec ešte pomoc pri extrémnej inflácii, extrémnom náraste cien energií, potravín ??

Vo faktickej poznámke v NR SR som poukázal na to, že rodina s vyšším disponibilným príjmom dostane v konečnom dôsledku viac eur na dieťa ako rodina s nižším príjmom. A to rozhodne nepovažujem za správne, ani spravodlivé. Diabol sa skrýva v detailoch.
Zvýšenie rodinných prídavkov na 40 euro v budúcom roku- áno súhlasím (škoda že tento návrh nešiel v samostatnom hlasovaní, ale urobili to účelovo- ako zvyčajne).

Pomoc na voľnočasové aktivity pre deti – 60 euro mesačne r. 2023 – je to naozaj aktuálne nevyhnutnosť? Tieto peniaze budú viazané len na voľnočasové aktivity a na nič iné, deti sa síce budú môcť venovať vo voľnom čase športu či iným záľubám (dobrá myšlienka), ale bude mať rodina dosť peňazí na energie, potraviny, bývanie?
Sú naozaj v našom školstve teraz prioritné voľnočasové aktivity detí napríklad pred narastajúcou nespokojnosťou a frustráciou učiteľov?

Samosprávy prichádzajú o peniaze, zvýšia sa dane, nárast inflácie, zdražovanie… – do jedného vrecka Vám dá Igor M. možno 200 eur a z druhého Vám vyberie 300 eur… Uvidíme o rok.

Rusko sa musí rozpadnúť

02.07.2022

Tupá západná propaganda o rozpade Ruska sa podvedome šíri už i v „našom“ mainstreame a samozrejme i medzi slovenskými „paneurópskymi a proamerickými politikmi“ (poslanec Žiak, SaS: „Osud Ruska je taký, že sa rozpadne na veľa malých štátov. Bude to koniec. …herec malého vzrastu porazí veľké všemocné Rusko“). Je zaujímavé že mainstream a [...]

Ako nám (ne)obyčajní ľudia cez rozum prešli. ..   (aj v zdravotníctve môžete byť v zisku – ak ste na správnej strane)

28.06.2022

Ako byť v zdravotníctve navždy ziskový? Čo tak prijať zákon a zabezpečiť si dobré financovanie zdravotníckeho zariadenia, ideálne obísť DRG systém a stanoviť si pevné sadzby napríklad za hospitalizáciu? Aké jednoduché. Vyše desaťročie budujeme DRG systém, stále nedostatočne funkčný, podstatou tohto systému majú byť adekvátne platby za konkrétnu hospitalizáciu [...]

Vojna do posledného Ukrajinca so zbraňami od NATO sa mení na svetovú vojnu proti Rusku?

19.06.2022

Dvaja blázni znova úradovali – Stoltenberg z NATO a náčelník generálneho štábu Veľkej Británie generál Sanders… Stoltenberg z NATO priznáva že vojna na Ukrajine bude dlhá a drahá. A dodáva: „zbrane budeme dodávať kým nedôjde k prechodu zo starej sovietskej výzbroje k štandardnému vybaveniu NATO“. Mám tomu rozumieť že o Ukrajine sa hovorí ako [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 80808x
Priemerná čítanosť článkov: 2309x

Autor blogu

Kategórie