Založ si blog

Stanú sa z Ukrajincov Kurdi?

Národ bez vlastného štátu? Na prvý pohľad bulvárny nadpis ale nie až tak nereálny. O Kurdoch vieme že je to veľký národ, ktorý nemá svoj vlastný štát. Môžu tak skončiť Ukrajinci? Poľský prezident Duda už teraz blúzni o akomsi jednom štáte – „konfederácii“ s Ukrajincami. Poliaci čoraz viac poškuľujú po Ľvove (historicky poľsko-židovskom meste, 30. roky XX st.- 64% Poliaci, 24% Židia). Niektorí Ukrajinci sa vo Ľvove zbavujú nehnuteľností v centre mesta pre obavy že môže dôjsť k reštitúciam a k historickým budovám sa dostanú ich pôvodní majitelia (spred 2. svet. vojny), ak teda žijú ešte ich príbuzní. Západ Ukrajiny je tak naklonený k Poľsku i s vidinou európskej perspektívy (nie nadarmo Poliaci prijímali Ukrajincov v miliónoch, bolo to cieľavedomé). Poliakov a Ukrajincov nedrží pokope ich vzájomná láska ale nenávisť k Rusku (naoko si zatiaľ odpustili i masakre vo Volyni). 

 

Časť juhovýchodnej Ukrajiny je už pod vplyvom Ruska, oblasť bohatá aj keď teraz poriadne zničená, zavádza sa tam rubeľ, v školách ruské osnovy, blúzneniam komika Ze že znova obsadí Donbas i Krym neverí nik (ani on sám), bojového ducha ukrajinskej armády ale musí udržiavať i klamstvami.

 

Zostáva stred Ukrajiny – okolie Kyjeva, vnútrozemie, verím že aspoň táto oblasť si zachová ukrajinskú štátnosť, dúfam však že nie ako protektorát USA na štýl Kosova s americkými vojenskými základňami, to by asi susedovi opäť prekážalo a konflikt by bol znova neodvratný, potom by sa skutočne Ukrajinci mohli „stať“ Kurdmi, národom bez vlastného štátu.

 

Milióny Ukrajincov roztrúsených po celom svete, no hlavne v Európe, bohužiaľ nevidí svoju budúcnosť vo vojnou zničenej, rozkradnutej, skorumpovanej, navonok chudobnej Ukrajine (event. Okrajine čo z nej zostane). Neľahká voľba. Vojnu na Ukrajine nemôžu úplne prehrať Rusi, Ukrajinci bohužiaľ áno. Nech budú mať Ukrajinci plne sklady zbraní zo západu, každý deň vojny znamená stovky či tisícky mŕtvych, vdov, sirôt.. Mlynček na mäso; do posledného Ukrajinca, akoby na ich životoch nikomu nezáležalo… Ukrajinci naďalej húževnato zastupujú USA vo vojne s Ruskom. Západ sa spolieha na oslabenie, prevrat v Rusku, či dokonca na smrť Putina. Ani tieto okolnosti či sankcie však politiku Ruska nezmenia. Je neskoro, diplomacia pred konfliktom zlyhala, no i teraz slúži len hlúpej propagande.

 

Napriek silným rečiam EÚ sa Ukrajina stáva čoraz väčšou príťažou pre Európu, Európa stráca lacné energetické suroviny z Ruska, posiela miliardy eur do čiernej diery na Ukrajine, nadšenie a vítanie migrantov z Ukrajiny pozvoľňuje. Bulhari sa už snažia vyhnať ukrajinských migrantov (cca 90.000) z hotelov na pobreží, kšeft je kšeft… Ukrajincom sa pochopiteľne od mora nechce (však sa blíži leto) a Ukrajina perspektívne more ani nebude mať. USA už nemá chuť posielať zbrane, ktoré by zasiahli Rusko… Zelenského hrdinov z Mariupoľa, ktorých excelentne „evakuoval“ čaká v Rusku súd a možno i trest smrti…

 

Ukrajina potrebuje mier, už bolo dosť komika (veď i my na Slovensku dobre vidíme keď sa k moci dostane egocentrický mánický „šašo“).

Rusko sa musí rozpadnúť

02.07.2022

Tupá západná propaganda o rozpade Ruska sa podvedome šíri už i v „našom“ mainstreame a samozrejme i medzi slovenskými „paneurópskymi a proamerickými politikmi“ (poslanec Žiak, SaS: „Osud Ruska je taký, že sa rozpadne na veľa malých štátov. Bude to koniec. …herec malého vzrastu porazí veľké všemocné Rusko“). Je zaujímavé že mainstream a [...]

Ako nám (ne)obyčajní ľudia cez rozum prešli. ..   (aj v zdravotníctve môžete byť v zisku – ak ste na správnej strane)

28.06.2022

Ako byť v zdravotníctve navždy ziskový? Čo tak prijať zákon a zabezpečiť si dobré financovanie zdravotníckeho zariadenia, ideálne obísť DRG systém a stanoviť si pevné sadzby napríklad za hospitalizáciu? Aké jednoduché. Vyše desaťročie budujeme DRG systém, stále nedostatočne funkčný, podstatou tohto systému majú byť adekvátne platby za konkrétnu hospitalizáciu [...]

Vojna do posledného Ukrajinca so zbraňami od NATO sa mení na svetovú vojnu proti Rusku?

19.06.2022

Dvaja blázni znova úradovali – Stoltenberg z NATO a náčelník generálneho štábu Veľkej Británie generál Sanders… Stoltenberg z NATO priznáva že vojna na Ukrajine bude dlhá a drahá. A dodáva: „zbrane budeme dodávať kým nedôjde k prechodu zo starej sovietskej výzbroje k štandardnému vybaveniu NATO“. Mám tomu rozumieť že o Ukrajine sa hovorí ako [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 80820x
Priemerná čítanosť článkov: 2309x

Autor blogu

Kategórie