Založ si blog

Matovičova pomoc či ďalší úlet?

Viac ako miliardový balík Igora M. pre podporu rodiny bol včera schválený v skrátenom legislatívnom konaní (i s podporou časti opozície), bol som proti tak ako všetci poslanci hnutia Republika…

Môj postoj k hlasovaniu.

Keďže už dobre poznáme bláznovstvá a atómové bomby Igora M. za stovky miliónov eur, ktoré nevyšli, je namieste byť VŽDY obozretný keď príde s „jedinečným, výnimočným“ riešením, ktoré nám budú závidieť v celej galaxii. Celoplošné nekonečné testovanie, očkovacia lotéria, uplácanie dôchodcov za vakcínu si všetci dobre pamätáme, výsledné efekty jeho „geniálnych“ drahých nápadov poznáme…

Pomoc rodinám áno – ale pomoc cielená, adresná, spravodlivá – určená predovšetkým tým, čo ju najviac potrebujú. „Igorova pomoc“ úplne obchádza dôchodcov, rodiny s odrastenými deťmi, či bezdetné rodiny…
„Pomoc“ rodinám možno očakávať prakticky až od roku 2023 (rok pred voľbami), ale ľudia potrebujú pomoc už TERAZ – už dnes musia platiť viac prakticky za všetko – od potravín až po benzín. Ako nakoniec bude táto pomoc reálne vyzerať o ROK? Bude to vôbec ešte pomoc pri extrémnej inflácii, extrémnom náraste cien energií, potravín ??

Vo faktickej poznámke v NR SR som poukázal na to, že rodina s vyšším disponibilným príjmom dostane v konečnom dôsledku viac eur na dieťa ako rodina s nižším príjmom. A to rozhodne nepovažujem za správne, ani spravodlivé. Diabol sa skrýva v detailoch.
Zvýšenie rodinných prídavkov na 40 euro v budúcom roku- áno súhlasím (škoda že tento návrh nešiel v samostatnom hlasovaní, ale urobili to účelovo- ako zvyčajne).

Pomoc na voľnočasové aktivity pre deti – 60 euro mesačne r. 2023 – je to naozaj aktuálne nevyhnutnosť? Tieto peniaze budú viazané len na voľnočasové aktivity a na nič iné, deti sa síce budú môcť venovať vo voľnom čase športu či iným záľubám (dobrá myšlienka), ale bude mať rodina dosť peňazí na energie, potraviny, bývanie?
Sú naozaj v našom školstve teraz prioritné voľnočasové aktivity detí napríklad pred narastajúcou nespokojnosťou a frustráciou učiteľov?

Samosprávy prichádzajú o peniaze, zvýšia sa dane, nárast inflácie, zdražovanie… – do jedného vrecka Vám dá Igor M. možno 200 eur a z druhého Vám vyberie 300 eur… Uvidíme o rok.

Slovenské zbrane zabíjajú obyvateľov Donbasu Sme vo vojne s Ruskou federáciou?

25.01.2023

Pri ostreľovaní Donecka ukrajinskou armádou bola v decembri 2022 zabitá Mária Pirogová, poslankyňa a humanitárna pracovníčka v Donecku. Aktuálne informácie* hovoria že bola zabitá muníciou, raketou zo SLOVENSKA. Rozhodne nebola vojenským cieľom, ani nebola na nesprávnom mieste v nesprávny čas, bola doma, na ulici vo svojom meste… Obyvatelia Donecka chcú byť súčasťou [...]

Zelenského sluhovia národa už z Ukrajiny neutečú

24.01.2023

Západ celé roky prehliadal diskrimináciu a zabíjanie ruskojazyčných obyvateľov juhovýchodnej Ukrajiny a súčasne pokrytecky ignoroval obrovskú korupciu v krajine na okraji. Západu i komikovi Ze sa teraz rúca domček k kariet zvaný Ukrajina, nefunkčný, skorumpovaný, neperspektivny. Padajú hlavy sluhov národa, korupcia na každom kroku – to je UkRuina. Osudný výlet [...]

Ako Mgr. Igor Matovič problémy v zdravotníctve (ne)vyriešil

20.08.2022

Milí priatelia, Po nekonečnom čakaní riešenia stavu nášho zdravotníctva som napäto očakával čo nám Mgr. Igor Matovič ako minister financií a súčasne zastupujúci premiér a tieňový minister zdravotníctva predstaví ako riešenie krízy v zdravotníctve… Rád by som zhrnul môj názor na predložené návrhy – po 10 mesiacoch rokovania alebo skôr nerokovania [...]

Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Ronald McDonald House Charities, n.o.

03.02.2023 22:21

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Vinohradnícky spolok Kozárovce

03.02.2023 22:18

Sme združenie malých a hobby vinárov a nadšených vinohradníkov v obci Kozárovce fungujúce od roku 2010.

Europolis collegium, o.z.

Europolis collegium, o.z.

03.02.2023 22:11

Sme občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2012 za účelom rozvoja kultúrneho potenciálu šarišského regiónu a to prostredníctvom šírenia ľudovej hudby.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Alej na Prameni

03.02.2023 22:07

Vysádzame zelenú oázu - lipovú alej, desiatky jedlých krov, trvalky, lúku, založili sme včelnicu. Realizujeme workshopy s prírodnou tematikou, pikniky, koncerty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 129741x
Priemerná čítanosť článkov: 2820x

Autor blogu

Kategórie