Založ si blog

Vojnová propaganda v úpadku. .. (výber z tlače)

Vojna ma zaskočila, nečkal som ju, priznávam, ospravedlňujem sa ak som hroziaci vojnový konflikt podceňoval. Vojnu ako „pokračovanie“ diplomacie vnímam ako absolútnu katastrofu. Veril som v diplomatické riešenie konfliktu západu (NATO) a Ruskej federácie.
 
Od prvého dňa vojny sa na nás valia vedrá propagandy- propagandy jednonázorovej, účelovej (?). Všade sa objavuje Putin – ktorý sa podľa mainstreamu veľmi pravdepodobne zošalel, trpí smrteľnou chorobu, je napichaný botoxom, opuchol z kortikoidov, do toho perličky o údajnom pomere s Pamelou Anderson, či dokonca s deťmi (!). Všetko údajne, všetko negatívne.
 
V žiadnom prípade neobhajujem vojnu. Vojna je na Ukrajine už 8 rokov, no len teraz ju začíname vnímať i na Slovensku- cez zdražovanie, migrantov, smutné osudy ľudí, smrť civilistov i vojakov.
 
Rozhodnutie viesť vojnu na Ukrajine nie je nápad jedného človeka, nie je to ani rozlúčka Putina so životom a Ruskom, ak sa Ruská federácia rozhodla zaútočiť – museli s tým súhlasiť i ostatní vplyvní politici Ruska, ba čo viac Rusko veľmi pravdepodobne upovedomilo i Čínu. Museli sa pripraviť (ak sa to vôbec dá) na sankcie, prerušenie obchodných, diplomatických kontaktov, ukončenie SWIFTu, perspektívne i ukončenie vývozu zemného plynu a ropy v dohľadnej dobe do európskych krajín…
Dôvod na vojnu musel byť preto pre Rusko zásadný. Neverím v iracionalitu ruských politikov.
 
Pri sledovaní mainstreamu má človek pocit že Rusko od prvého dňa prehráva, nepostupuje ako má, je zle zásobované, nedarí sa mu.. Áno, možno to tak je, event. bolo na začiatku vojenskej operácie.
Dnes už sa dozvedáme od (svojho času komika) a t.č. prezidenta Zelenského, že by sa chcel stretnúť s Putinom hoc aj zajtra, či pozajtra, chce rokovať čím skôr, inak sa Rusko bude z vojny zviechať roky. Naozaj Zelenskému záleží na Rusku? Neverím. Donedávna požadoval vstup do NATO, bezletovú zónu nad Ukrajinou – čo je prakticky vojna NATO s Ruskom, ktorá by pochopiteľne viedla k zničeniu Ruska ale i celého západného sveta. Sú vyjadrenia Zelenského azda signálom, že bojovať s Ruskom do posledného Ukrajinca nemá zmysel? Alebo má? Zelenský však zostal na svojich starých zákopových pozíciách – požaduje územnú celistvosť Ukrajiny, vrátane Krymu …a sme znova na začiatku konfliktu.
 
Slovensko spozornelo pre vlnu utečencov z Ukrajiny- prevažne matky s deťmi, obrovská vlna solidarity medzi obyvateľmi Slovenska je úžasná (otázne je dokedy vydrží..). Mainstream píše o premene Slovenska na Libanon. Tvrdenie ešte v dnešnej dobe prehnané (čo ešte nie je, môže byť o pár mesiacov), v Libanone je minimálne 1,5 milióna utečencov len zo Sýrie. Cez Slovensko prešlo cca 0.23 milióna utečencov, nie všetci tu zostali. Ale ak sa priblížime naozaj k číslam ako Libanon tak budeme mať veľký, veľmi veľký problém (sociálna starostlivosť, zdravotníctvo, bezpečnosť…).
 
V mainstreame ma však občas i niečo zaujme – napríklad postoj veľmocenskej Číny, ktorá otvorene hovorí že NATO a sankcie proti Rusku prispeli k vojne. Číňania sú skrátka pragmatici, naši mainstreamoví propagandisti sa musia červenať pred postojom Číny.
 
Pred týždňom bol plný mainstream článkov o tom ako Rusko prehráva, nepostupuje a čoskoro vojenský konflikt skončí. Dnes už britský premiér Johnson varuje svet pred víťazstvom Putina. Čo ty na to mainstream? Medzi titulkami sa človek dozvie že pri veľkej inflácii hrozí miliónom Britov nedostatok peňazí na základné položky.. Tak ako to je? Sankcie fungujú? Určite fungujú – ale obojstranne – na západe i východe.
Pri likvidácii vojenskej infraštruktúry na Ukrajine Rusi použili už i hypersonické strely Kinžal, proti ktorým v dnešnej dobe nie je možná obrana.. Nepomôže ani S-300. Manifestácia technologickej prevahy Ruska? Otázne je koľko takých rakiet ešte Rusko má (je to určite drahý špás). Naši mainstreamoví vládni politici sa predháňajú (v predklone) v aktivitách ako poraziť Rusko. Minister Naď sa najprv správam o dodaní MIG-ov či systému S-300 Ukrajine smial. Dnes už otočil, S-300 dodá ak bude adekvátna náhrada.. Náhrada? Žeby systém protivzdušnej obrany S-400 či S-500? 😊 No nič, niekto plní zadanie. Zaujímavé že Maďari a Bulhari zbrane na Ukrajinu nedodávajú (a sú tiež v NATO).
 
Propaganda mainstreamu spadla na úplné dno – keď si ruskí kozmonauti obliekli kombinézy v žltej a modrej farbe, tak sa z toho stala top správa- akože tým kozmonauti „podporujú“ Ukrajinu.. Slabomyseľná úvaha – to akože manželky kozmonautom ušili po večeroch kombinézy do kozmu z Ukrajinských vlajok? Úvaha hodná demencie denníka N či SMEtiarov…
 
Ďalšia strela vedľa – Ukrajinská pošta má v pláne výrobu poštovej známky s námetom z Hadieho ostrove, na ktorom údajne umreli všetci obrancovia, neskôr však i ukrajinské námorníctvo uznalo že sú vojaci v ruskom zajatí. Hadí ostrov i na známke sa môže stať symbolikou ďalšieho priebehu vojny.
 
Ako sa konflikt vyvinie netuším, propaganda na oboch stranách beží na plné obrátky, Rusi majú strach z útokov na ambsády USA či GB pod falošnou vlajkou, podobne sa obávajú chemických útokov pod falošnou vlajkou, ktoré by mohli viesť k zmene postoja NATO voči Rusku – k eskalácii konfliktu do 3. svetovej vojny.
Čím skôr vojna skončí tým lepšie- pre všetkých- pre Slovensko, Ukrajinu i Rusko.

Rusko sa musí rozpadnúť

02.07.2022

Tupá západná propaganda o rozpade Ruska sa podvedome šíri už i v „našom“ mainstreame a samozrejme i medzi slovenskými „paneurópskymi a proamerickými politikmi“ (poslanec Žiak, SaS: „Osud Ruska je taký, že sa rozpadne na veľa malých štátov. Bude to koniec. …herec malého vzrastu porazí veľké všemocné Rusko“). Je zaujímavé že mainstream a [...]

Ako nám (ne)obyčajní ľudia cez rozum prešli. ..   (aj v zdravotníctve môžete byť v zisku – ak ste na správnej strane)

28.06.2022

Ako byť v zdravotníctve navždy ziskový? Čo tak prijať zákon a zabezpečiť si dobré financovanie zdravotníckeho zariadenia, ideálne obísť DRG systém a stanoviť si pevné sadzby napríklad za hospitalizáciu? Aké jednoduché. Vyše desaťročie budujeme DRG systém, stále nedostatočne funkčný, podstatou tohto systému majú byť adekvátne platby za konkrétnu hospitalizáciu [...]

Vojna do posledného Ukrajinca so zbraňami od NATO sa mení na svetovú vojnu proti Rusku?

19.06.2022

Dvaja blázni znova úradovali – Stoltenberg z NATO a náčelník generálneho štábu Veľkej Británie generál Sanders… Stoltenberg z NATO priznáva že vojna na Ukrajine bude dlhá a drahá. A dodáva: „zbrane budeme dodávať kým nedôjde k prechodu zo starej sovietskej výzbroje k štandardnému vybaveniu NATO“. Mám tomu rozumieť že o Ukrajine sa hovorí ako [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 80814x
Priemerná čítanosť článkov: 2309x

Autor blogu

Kategórie