Založ si blog

Polčas rozpadu Ukrajiny ?

Šíria sa správy že Rusko chce usporiadať referendum v obsadenej Chersonskej oblasti o prípadnej nezávislosti od centrálnej vlady Ukrajiny.. Táto informácia má vôbec neudivuje, ak spomeniem odstrelenie priehrady v Chersonskej oblasti aby mohla znova prúdiť voda na Krym, obnovenie železničného spojenia medzi Krymom a Chersonom, zlacnenie benzínu v tomto regióne, odpísanie dlhov miestnych obyvateľov… Čo si vyberú miestni? Výsledok môže byť prepojenie tejto oblasti až po Doneck a vlastne absolútna kontrola nad pobrežím Azovského mora (v podstate je táto situácia už teraz zrejmá, Rusom chýba už len definitívne obsadiť Mariupoľ).

Izraelský premiér Naftali Bennett po rozhovore s Putinovi navrhol Zelenskému aby sa vzdal – kapituloval (Jerusalem Post), komik Ze odmietol.. Bennett asi vie prečo to navrhol a Ukrajina (až na Donbas a samozrejme Krym) mohla pravdepodobne zostať ešte pokope a neutrálna.

 

Nezmyselná vojna mohla skončiť hneď teraz! Áno z istého pohľadu by to bola pre Ukrajinu prehra, ale z perspektivnejšieho „nadhľadu“ aspoň istej územnej celistvosti, ukončenia umierania vojakov i civilistov by to už teraz bola absolútna výhra. Bennett nie je popletený a naivný hazardér ako Heger, Čaputová a ostatní priatelia US ambasády.. Ak bude vojna pokračovať tak Ukrajina príde i o Odesu, stratí prístup k moru (naozaj nechýba veľa) a zmení sa na vnútrozemský štát významu Bieloruska s centrom vo Ľvove so sochami Banderu. Neverím, že si to Ukrajinci neuvedomujú.

Kto má ešte Zelenskému vysvetliť, že NATO za nich nepôjde bojovať, pošle zbrane, ale umieranie ponechá na Ukrajincov. Vojna do posledného Ukrajinca je nezmysel, vojnu môže ukončiť jedine Zelenský s garanciami neutrality od štátov Európy i Ruska… Samozrejme bez NATO.

 

Rusov už nemožno viac poraziť či ponížiť, oni však so scenárom sankcií rátali (SWIFT, zákaz vývozu ropy, plynu, zavretie automobiliek, McDonaldu…) Facebookom ignorované priania smrti či výzvy na zabitie Putina na FB vyznievajú skôr tragikomicky – kam sme to až zašli.

 

Rusi nemôžu poraziť celú Ukrajinu, Ukrajinci nemôžu poraziť Rusko. Aj keď pán Osuský (SaS) považuje diplomatické rokovania s Ruskom za nezmysel a priam baží po vojne s Ruskom – ja tento názor nezdieľam, táto vojna môže skončiť za rokovacím stolom, ďalšie predlžovanie vojny bude mať katastrofálne následky pre Ukrajinu, Rusko i Európu. Zdá sa, že jedine USA si po tejto vojne polepšila (potrebujú to ako soľ po blamáži v Afganistane).

Zelenský prestaň sa zahrávať s osudom Ukrajiny a začni myslieť, lebo prídeš o všetko… Predstava zmeny Kyjeva na Bejrút je desivá.

Zdravotníctvo – sestry verzus lekári

30.01.2024

Pracoval niekto z „odborníkov“ na zdravotníctvo naozaj v zdravotníctve? Keď čítam komentáre k nášmu zdravotníctvu tak mám pocit že títo ľudia absolútne nevedia o čom hovoria. Teraz sa pretriasa téma nedostatku sestier a zvýšenie ich kompetencií. Nedostatok sestier je samozrejme realita ale keď sa niekto vyjadruje ku zvýšení ich kompetencií, tak je to len [...]

Osviečim oslobodili Američania

28.01.2024

V oficiálnej správe Európskeho parlamentu sa píše že koncentračný tábor Osvienčim oslobodili SPOJENECKÉ vojská. (https://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2020/01/23/message-by-presidents-sassoli-michel-and-von-der-leyen-on-the-75th-anniversary-of-the-liberation-of-auschwitz-birkenau/) Dobre čítate, nie sovietske, ale spojenecké.. asi Američania a Briti. Je to [...]

Здравствуйте

13.01.2024

Delegácia kongresu USA prišla na návštevu Slovenska a zvlášť prišli na pokec s premiérom Robertom Ficom. Prišli mu dohovoriť? Vysvetlili mu kde jeho právomoci a možnosti rozhodovania končia a kto je skutočným pánom kolónie? 🤔 Fico odpovedal zdvorilostným diplomatickým slovníkom – „EÚ a NATO sú piliere našej zahraničnej politiky“. Povedal, čo chceli [...]

UA Vojak / UA Armáda / Bachmut / Doneck /

Rusko oživuje staré riešenie prímeria s Ukrajinou so začiatku vojny. Kremeľ však má ďalšie požiadavky

12.04.2024 20:00

Kremeľ považuje za možný základ nového riešenia dohodu medzi Ruskom a Ukrajinou o mierovom urovnaní, o ktorej sa napokon neúspešne rokovalo v Istanbule krátko po vypuknutí vojny v roku 2022.

Gaza / Bombardovanie /

Izraelské bombardovanie zabilo vyše 60 členov jednej rodiny z Gazy

12.04.2024 19:30

Mŕtvych a ranených vzali do nemocnice aš-Šifá v meste Gaza. Nemocnicu pritom z väčšej časti zničila nedávna operácia izraelskej armády.

izrael, hamas, zbrane

EÚ uvalila sankcie na milície Hamasu a Islamského džihádu za sexuálne násilie

12.04.2024 18:58

Na vybrané organizácie sa bude vzťahovať zmrazenie aktív aj zákaz cestovať do EÚ.

Poland Abortion

Poľskí zákonodarcovia pracujú na štyroch návrhoch uvoľňujúcich interrupčné pravidlá

12.04.2024 18:24

Ide o znak spolupráce medzi koaličnými stranami, ktoré majú v tejto otázke rozdielne postoje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 214139x
Priemerná čítanosť článkov: 2933x

Autor blogu

Kategórie