Založ si blog

Polčas rozpadu Ukrajiny ?

Šíria sa správy že Rusko chce usporiadať referendum v obsadenej Chersonskej oblasti o prípadnej nezávislosti od centrálnej vlady Ukrajiny.. Táto informácia má vôbec neudivuje, ak spomeniem odstrelenie priehrady v Chersonskej oblasti aby mohla znova prúdiť voda na Krym, obnovenie železničného spojenia medzi Krymom a Chersonom, zlacnenie benzínu v tomto regióne, odpísanie dlhov miestnych obyvateľov… Čo si vyberú miestni? Výsledok môže byť prepojenie tejto oblasti až po Doneck a vlastne absolútna kontrola nad pobrežím Azovského mora (v podstate je táto situácia už teraz zrejmá, Rusom chýba už len definitívne obsadiť Mariupoľ).

Izraelský premiér Naftali Bennett po rozhovore s Putinovi navrhol Zelenskému aby sa vzdal – kapituloval (Jerusalem Post), komik Ze odmietol.. Bennett asi vie prečo to navrhol a Ukrajina (až na Donbas a samozrejme Krym) mohla pravdepodobne zostať ešte pokope a neutrálna.

 

Nezmyselná vojna mohla skončiť hneď teraz! Áno z istého pohľadu by to bola pre Ukrajinu prehra, ale z perspektivnejšieho „nadhľadu“ aspoň istej územnej celistvosti, ukončenia umierania vojakov i civilistov by to už teraz bola absolútna výhra. Bennett nie je popletený a naivný hazardér ako Heger, Čaputová a ostatní priatelia US ambasády.. Ak bude vojna pokračovať tak Ukrajina príde i o Odesu, stratí prístup k moru (naozaj nechýba veľa) a zmení sa na vnútrozemský štát významu Bieloruska s centrom vo Ľvove so sochami Banderu. Neverím, že si to Ukrajinci neuvedomujú.

Kto má ešte Zelenskému vysvetliť, že NATO za nich nepôjde bojovať, pošle zbrane, ale umieranie ponechá na Ukrajincov. Vojna do posledného Ukrajinca je nezmysel, vojnu môže ukončiť jedine Zelenský s garanciami neutrality od štátov Európy i Ruska… Samozrejme bez NATO.

 

Rusov už nemožno viac poraziť či ponížiť, oni však so scenárom sankcií rátali (SWIFT, zákaz vývozu ropy, plynu, zavretie automobiliek, McDonaldu…) Facebookom ignorované priania smrti či výzvy na zabitie Putina na FB vyznievajú skôr tragikomicky – kam sme to až zašli.

 

Rusi nemôžu poraziť celú Ukrajinu, Ukrajinci nemôžu poraziť Rusko. Aj keď pán Osuský (SaS) považuje diplomatické rokovania s Ruskom za nezmysel a priam baží po vojne s Ruskom – ja tento názor nezdieľam, táto vojna môže skončiť za rokovacím stolom, ďalšie predlžovanie vojny bude mať katastrofálne následky pre Ukrajinu, Rusko i Európu. Zdá sa, že jedine USA si po tejto vojne polepšila (potrebujú to ako soľ po blamáži v Afganistane).

Zelenský prestaň sa zahrávať s osudom Ukrajiny a začni myslieť, lebo prídeš o všetko… Predstava zmeny Kyjeva na Bejrút je desivá.

Rusko sa musí rozpadnúť

02.07.2022

Tupá západná propaganda o rozpade Ruska sa podvedome šíri už i v „našom“ mainstreame a samozrejme i medzi slovenskými „paneurópskymi a proamerickými politikmi“ (poslanec Žiak, SaS: „Osud Ruska je taký, že sa rozpadne na veľa malých štátov. Bude to koniec. …herec malého vzrastu porazí veľké všemocné Rusko“). Je zaujímavé že mainstream a [...]

Ako nám (ne)obyčajní ľudia cez rozum prešli. ..   (aj v zdravotníctve môžete byť v zisku – ak ste na správnej strane)

28.06.2022

Ako byť v zdravotníctve navždy ziskový? Čo tak prijať zákon a zabezpečiť si dobré financovanie zdravotníckeho zariadenia, ideálne obísť DRG systém a stanoviť si pevné sadzby napríklad za hospitalizáciu? Aké jednoduché. Vyše desaťročie budujeme DRG systém, stále nedostatočne funkčný, podstatou tohto systému majú byť adekvátne platby za konkrétnu hospitalizáciu [...]

Vojna do posledného Ukrajinca so zbraňami od NATO sa mení na svetovú vojnu proti Rusku?

19.06.2022

Dvaja blázni znova úradovali – Stoltenberg z NATO a náčelník generálneho štábu Veľkej Británie generál Sanders… Stoltenberg z NATO priznáva že vojna na Ukrajine bude dlhá a drahá. A dodáva: „zbrane budeme dodávať kým nedôjde k prechodu zo starej sovietskej výzbroje k štandardnému vybaveniu NATO“. Mám tomu rozumieť že o Ukrajine sa hovorí ako [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 80816x
Priemerná čítanosť článkov: 2309x

Autor blogu

Kategórie