Založ si blog

Svet utopený v propagande a klamstvách

Na Slovensku máme obrovské „šťastie“ že informácie o dianí na Ukrajine sú podľa „nášho“ mainstreamu nespochybniteľné a každý názor, ktorý sa vymyká denníku N či SMEtiarom je jednoducho ruský trolling, či propaganda a zasluhuje si najvyššie spoločenské opovrhnutie alebo i väzenie na 10 až 20 rokov.
To sú výborné správy, už nepotrebujeme premýšľať, stačí prikyvovať hlavou.
No i naše mainstreamové médiá sa občas popletú a vydávajú protichodné články, v jednom sa dočítate že sa Rusi blížia k porážke a v druhom že Zelenský možno bude vládnuť z exilu. Tak kto vlastne vyhráva a kto prehráva?
USA a Briti sa odstrihli od ruskej ropy a „naši“ vládni mudrlanti by sa chceli zbaviť aj ruského plynu, čo tam po náraste cien, utlmení priemyslu, chudobe, musíme držať líniu aj keby mali Slováci jesť hlinu.
Poliaci, známi priekupníci a kšeftáry, chcú darovať ruské stíhačky USA (výmenou za americké F 16) aby ich následne už samotné USA darovali Ukrajine. Skvelý poľský nápad pripomínajúci Piláta Pontského, ibaže USA tento plán považujú za neudržateľný.
Priznám sa nerozumiem čo tým myslia „neudržateľný“ 🤔 Žeby sa USA (poza chrbát Poľska) s Ruskom dohodli čo s Ukrajinou?
Zaujímavé že mnohé správy z ruských médií (samozrejme tiež majú propagandistický charakter a beriem ich z rezervou) sa často potvrdia a zverejní ich dokonca i mainstream (!). Námestníčka ministerstva zahraničia USA Nulandová (to je tá pani čo rozdávala koláčiky na Majdane v Kyjeve) priznala existenciu spoločných ukrajinsko-amerických biologických laboratórií na Ukrajine, kde sa vyvíjali biologické zbrane (!!!), tu už naozaj končí sranda..
Zaujímavé sú i mapky z frontovej línie z rovnakého dňa, mapky z ukrajinskej a ruskej propagandy sú úplne odlišné. Ako to na frontovej línii vyzerá v skutočnosti netuším (skúsime ešte mapky na Al Jazeera:).

Slovenské zbrane zabíjajú obyvateľov Donbasu Sme vo vojne s Ruskou federáciou?

25.01.2023

Pri ostreľovaní Donecka ukrajinskou armádou bola v decembri 2022 zabitá Mária Pirogová, poslankyňa a humanitárna pracovníčka v Donecku. Aktuálne informácie* hovoria že bola zabitá muníciou, raketou zo SLOVENSKA. Rozhodne nebola vojenským cieľom, ani nebola na nesprávnom mieste v nesprávny čas, bola doma, na ulici vo svojom meste… Obyvatelia Donecka chcú byť súčasťou [...]

Zelenského sluhovia národa už z Ukrajiny neutečú

24.01.2023

Západ celé roky prehliadal diskrimináciu a zabíjanie ruskojazyčných obyvateľov juhovýchodnej Ukrajiny a súčasne pokrytecky ignoroval obrovskú korupciu v krajine na okraji. Západu i komikovi Ze sa teraz rúca domček k kariet zvaný Ukrajina, nefunkčný, skorumpovaný, neperspektivny. Padajú hlavy sluhov národa, korupcia na každom kroku – to je UkRuina. Osudný výlet [...]

Ako Mgr. Igor Matovič problémy v zdravotníctve (ne)vyriešil

20.08.2022

Milí priatelia, Po nekonečnom čakaní riešenia stavu nášho zdravotníctva som napäto očakával čo nám Mgr. Igor Matovič ako minister financií a súčasne zastupujúci premiér a tieňový minister zdravotníctva predstaví ako riešenie krízy v zdravotníctve… Rád by som zhrnul môj názor na predložené návrhy – po 10 mesiacoch rokovania alebo skôr nerokovania [...]

Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Ronald McDonald House Charities, n.o.

03.02.2023 22:21

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Vinohradnícky spolok Kozárovce

03.02.2023 22:18

Sme združenie malých a hobby vinárov a nadšených vinohradníkov v obci Kozárovce fungujúce od roku 2010.

Europolis collegium, o.z.

Europolis collegium, o.z.

03.02.2023 22:11

Sme občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2012 za účelom rozvoja kultúrneho potenciálu šarišského regiónu a to prostredníctvom šírenia ľudovej hudby.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Alej na Prameni

03.02.2023 22:07

Vysádzame zelenú oázu - lipovú alej, desiatky jedlých krov, trvalky, lúku, založili sme včelnicu. Realizujeme workshopy s prírodnou tematikou, pikniky, koncerty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 129742x
Priemerná čítanosť článkov: 2820x

Autor blogu

Kategórie