Založ si blog

Svet utopený v propagande a klamstvách

Na Slovensku máme obrovské „šťastie“ že informácie o dianí na Ukrajine sú podľa „nášho“ mainstreamu nespochybniteľné a každý názor, ktorý sa vymyká denníku N či SMEtiarom je jednoducho ruský trolling, či propaganda a zasluhuje si najvyššie spoločenské opovrhnutie alebo i väzenie na 10 až 20 rokov.
To sú výborné správy, už nepotrebujeme premýšľať, stačí prikyvovať hlavou.
No i naše mainstreamové médiá sa občas popletú a vydávajú protichodné články, v jednom sa dočítate že sa Rusi blížia k porážke a v druhom že Zelenský možno bude vládnuť z exilu. Tak kto vlastne vyhráva a kto prehráva?
USA a Briti sa odstrihli od ruskej ropy a „naši“ vládni mudrlanti by sa chceli zbaviť aj ruského plynu, čo tam po náraste cien, utlmení priemyslu, chudobe, musíme držať líniu aj keby mali Slováci jesť hlinu.
Poliaci, známi priekupníci a kšeftáry, chcú darovať ruské stíhačky USA (výmenou za americké F 16) aby ich následne už samotné USA darovali Ukrajine. Skvelý poľský nápad pripomínajúci Piláta Pontského, ibaže USA tento plán považujú za neudržateľný.
Priznám sa nerozumiem čo tým myslia „neudržateľný“ 🤔 Žeby sa USA (poza chrbát Poľska) s Ruskom dohodli čo s Ukrajinou?
Zaujímavé že mnohé správy z ruských médií (samozrejme tiež majú propagandistický charakter a beriem ich z rezervou) sa často potvrdia a zverejní ich dokonca i mainstream (!). Námestníčka ministerstva zahraničia USA Nulandová (to je tá pani čo rozdávala koláčiky na Majdane v Kyjeve) priznala existenciu spoločných ukrajinsko-amerických biologických laboratórií na Ukrajine, kde sa vyvíjali biologické zbrane (!!!), tu už naozaj končí sranda..
Zaujímavé sú i mapky z frontovej línie z rovnakého dňa, mapky z ukrajinskej a ruskej propagandy sú úplne odlišné. Ako to na frontovej línii vyzerá v skutočnosti netuším (skúsime ešte mapky na Al Jazeera:).

Máte už svoj atómový kryt? ☢️

20.04.2024

O vojne medzi Ruskom a NATO sa už otvorene píše v mainstreame. A nie len o konvenčnej vojne ale rovno o nukleárnej vojne. V Pravde nedávno uverejnili video: „Ako vystrašiť Rusov? Stihačkou F-35 a atómovou bombou B61-12“, v podobnom duchu bol uverejnený článok o krajinách v ktorých možno prežiť nukleárny konflikt (Grónsko, Tuvalu, Island, Čile, Nový [...]

Zdravotníctvo – sestry verzus lekári

30.01.2024

Pracoval niekto z „odborníkov“ na zdravotníctvo naozaj v zdravotníctve? Keď čítam komentáre k nášmu zdravotníctvu tak mám pocit že títo ľudia absolútne nevedia o čom hovoria. Teraz sa pretriasa téma nedostatku sestier a zvýšenie ich kompetencií. Nedostatok sestier je samozrejme realita ale keď sa niekto vyjadruje ku zvýšení ich kompetencií, tak je to len [...]

Osviečim oslobodili Američania

28.01.2024

V oficiálnej správe Európskeho parlamentu sa píše že koncentračný tábor Osvienčim oslobodili SPOJENECKÉ vojská. (https://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2020/01/23/message-by-presidents-sassoli-michel-and-von-der-leyen-on-the-75th-anniversary-of-the-liberation-of-auschwitz-birkenau/) Dobre čítate, nie sovietske, ale spojenecké.. asi Američania a Briti. Je to [...]

Francois Fillon

Francúzsky súd potvrdil odsúdenie expremiéra Fillona v kauze sprenevery

24.04.2024 19:16

Sprenevery sa dopustil vytvorením fiktívneho pracovného miesta pre svoju manželku Penelope.

Vakcína / Očkovanie /

WHO: Očkovanie zachránilo za uplynulých 50 rokov najmenej 154 miliónov životov

24.04.2024 19:11

V priemere to za toto obdobie predstavuje šesť zachránených životov za minútu.

zuzana čaputová, spišské podhradie, tragédia, nehoda, autobus

Prezidentka Čaputová si v Starej Ľubovni uctila obete nešťastia z Podhradia

24.04.2024 18:47

V stredu navštívila i obec Zborov v okrese Bardejov.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Progresívci sa pre schválené zmeny v RTVS oblečú do čiernej, avizujú protesty. Podľa SaS urobí vláda z RTVS dezinformačné médium

24.04.2024 17:41

Poslankyňa Zora Jaurová povedala, že upravená verzia zákona je rovnakou hrozbou, ako pôvodná verzia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 216751x
Priemerná čítanosť článkov: 2929x

Autor blogu

Kategórie