Založ si blog

Rozdelené spoločnosti (Slovensko a Ukrajina)

Slovensko

Kopeme medzi sebou hlbokú nepreniknuteľnú priepasť.. Delíme sa, rozdeľujeme, nepočúvame sa navzájom. Kam až môže rozdelenie spoločnosti zájsť a čo bude nasledovať? Sme malý, málo významný národ, jediný dôvod prečo si nás niekto všíma je geografická poloha Slovenska v strednej Európe, ak by sa Slovensko nachádzalo v strede Afriky tak by po nás ani pes neštekol a náš význam by bol asi na úrovni Burundi.

Rozdelil nás Covid, rozdeľuje nás geopolitika, jedna skupina obdivuje USA a druhá skupina USA odsudzuje, jedna skupina nenávidí Rusko a druhá ho vníma pozitívne. A kde sú záujmy obyvateľov Slovenska? A kde je pravda? Rozdelila nás zmluva s USA. USA vojská či základne na Slovensku nepovažuje za potrebné, Rusko nepovažujem za hrozbu, kto si myslí opak musí niesť za svoj názor (či dokonca hlasovanie v NR SR) i v budúcnosti zodpovednosť.

Komu vyhovuje rozdelenie Slovenska? Snažím sa pochopiť ľudí s iným názorom ako mám ja. Čo vedie ľudí k vlastnému pocitu „nadradenosti“ svojho názoru? Prečo si myslia, že jedine ich názor je správny? Vedia viac ako ja? Alebo menej?

Skôr ako človek niečo povie mal by sa pozrieť do zrkadla a spomenúť si na Dunning -Krugerov efekt (je to typ poznávacej chyby, na základe ktorej menej kvalifikované osoby alebo osoby s nízkymi schopnosťami a kompetenciami v danej oblasti výrazne nadhodnocujú svoje schopnosti, naopak tí najkvalifikovanejší svoje schopnosti zase podceňujú..). A sme doma. Mám dostatok informácii aby som vedel správne zhodnotiť geopolitickú situáciu, nutnosť amerických vojenských základní na Slovensku? Riadim sa pocitmi, intuíciou, faktami, ktoré sú mi známe… Stačí to? Mainstream vnímam ako jednostrannú propagandu, alternatívne zdroje filtrujem.

Polarizácia spoločnosti nepomôže zlepšiť život obyčajným ľuďom, čas ukáže, kto sa mýlil a kto nie. Som unavený z neustáleho boja keď jeden podvodník, klamár či zlodej kričí chyťte iného zlodeja či podvodníka? Kde je záujem občana Slovenska?

 

Ukrajina

Ukrajina je ešte väčšmi rozdelená spoločnosť, určite to nie je jednotná jednonázorová „zocelená“ Ukrajina ako je to prezentovaná mainstreamovou propagandou. Naozaj si myslíme, že všetci Ukrajinci položia života za USA vo vojne s Ruskom? Osobne ten pocit nemám, východná Ukrajiny je iná ako západná.. O tom sa však nehovorí.

Ako Rus či ako ruskojazyčný Donbasan by som sa cítil zle a frustrovane keby sa Sevastopoľ stal základňou armády USA, keby sa Krym zmenil na vojenský okruh USA. Je to pochopiteľné, Rusov chápem, Krym bol súčasťou ruskej histórie a teraz je znova súčasťou Ruskej federácie, bodka. A ruskojazyčný Donbas? Naozaj niekto verí že ľudia z Donbasu budú ničiť pamätníky padlých sovietskych vojakov a budú stavať sochy Banderovi?

Ako by som vnímal problém Ukrajiny v postavení obyvateľa USA po prehratej vojne v Afganistane, Iraku (po vymyslených informáciách o zbraniach hromadného ničenia)? Frustrovaný z prehier, klamstiev, zbytočne „vyhodených“ miliardách dolárov? Naozaj by ma trápila „demokracia“ a prozápadná vláda na Ukrajine? Myslím, že na Ukrajine by mi nezáležalo (žiadne extra historické väzby USA – Ukrajina, jediná väzba sú investície syna prezidenta Bidena v energetickom priemysle na Ukrajine).

Hoaxy

Mainstreamová propaganda: Rusko šíri hoaxy ako zámienky na vojnu. A čo hoaxy USA o zbraniach hromadného ničenia v Iraku? Hoax USA, ktorý nás nechal chladnými k státisícom mŕtvych v Iraku. Bidenov hoax- vojna bude v stredu, len nepovedal presne, ktorú stredu… Poplašné správy, nedočkaví vojnychtiví američania?

EÚ je zhrozená šírením hoaxov z Ruska? Ale kto určuje čo je hoax a čo pravda? Stoltenberg? Van der Leyenová, Jakub Goda či denník N? Chýba mi objektívny pragmatický postoj, názor. Propagandu či hoaxy používajú všetky strany konfliktov. Nie len jedna. Už len to že mainstream pristupuje k iným názorom „nadradene či pohŕdavo“ samo o sebe znižuje dôveryhodnosť ich „pravdy“.

Ak vznikne vojna na Ukrajine kvôli hoaxom nebude to dobré, ale podobne k vojenským ťaženiam pristupovali i USA a svet im to toleroval. Domnievam sa, že Ukrajinci budú nakoniec „dotlačený“ zaútočiť na Donbas a Rusku neostane nič iné ako Donbasu pomôcť, oslobodiť ho a nastoliť mier. Rusko vojnu ukončí, USA vďaka ukrajinským nacionalistom začne… Pochopiteľne sa môžem mýliť (Dunning-Kruger!), nemám, či skôr nemáme informácie ako myslia a čo zvažujú mocní tohto sveta. Informácie, ktoré sú nám známe, máme len preto, že niekto chce aby sme ich mali…

 

Slovenské zbrane zabíjajú obyvateľov Donbasu Sme vo vojne s Ruskou federáciou?

25.01.2023

Pri ostreľovaní Donecka ukrajinskou armádou bola v decembri 2022 zabitá Mária Pirogová, poslankyňa a humanitárna pracovníčka v Donecku. Aktuálne informácie* hovoria že bola zabitá muníciou, raketou zo SLOVENSKA. Rozhodne nebola vojenským cieľom, ani nebola na nesprávnom mieste v nesprávny čas, bola doma, na ulici vo svojom meste… Obyvatelia Donecka chcú byť súčasťou [...]

Zelenského sluhovia národa už z Ukrajiny neutečú

24.01.2023

Západ celé roky prehliadal diskrimináciu a zabíjanie ruskojazyčných obyvateľov juhovýchodnej Ukrajiny a súčasne pokrytecky ignoroval obrovskú korupciu v krajine na okraji. Západu i komikovi Ze sa teraz rúca domček k kariet zvaný Ukrajina, nefunkčný, skorumpovaný, neperspektivny. Padajú hlavy sluhov národa, korupcia na každom kroku – to je UkRuina. Osudný výlet [...]

Ako Mgr. Igor Matovič problémy v zdravotníctve (ne)vyriešil

20.08.2022

Milí priatelia, Po nekonečnom čakaní riešenia stavu nášho zdravotníctva som napäto očakával čo nám Mgr. Igor Matovič ako minister financií a súčasne zastupujúci premiér a tieňový minister zdravotníctva predstaví ako riešenie krízy v zdravotníctve… Rád by som zhrnul môj názor na predložené návrhy – po 10 mesiacoch rokovania alebo skôr nerokovania [...]

Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Ronald McDonald House Charities, n.o.

03.02.2023 22:21

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Vinohradnícky spolok Kozárovce

03.02.2023 22:18

Sme združenie malých a hobby vinárov a nadšených vinohradníkov v obci Kozárovce fungujúce od roku 2010.

Europolis collegium, o.z.

Europolis collegium, o.z.

03.02.2023 22:11

Sme občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2012 za účelom rozvoja kultúrneho potenciálu šarišského regiónu a to prostredníctvom šírenia ľudovej hudby.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Alej na Prameni

03.02.2023 22:07

Vysádzame zelenú oázu - lipovú alej, desiatky jedlých krov, trvalky, lúku, založili sme včelnicu. Realizujeme workshopy s prírodnou tematikou, pikniky, koncerty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 129749x
Priemerná čítanosť článkov: 2821x

Autor blogu

Kategórie