Založ si blog

Rozdelené spoločnosti (Slovensko a Ukrajina)

Slovensko

Kopeme medzi sebou hlbokú nepreniknuteľnú priepasť.. Delíme sa, rozdeľujeme, nepočúvame sa navzájom. Kam až môže rozdelenie spoločnosti zájsť a čo bude nasledovať? Sme malý, málo významný národ, jediný dôvod prečo si nás niekto všíma je geografická poloha Slovenska v strednej Európe, ak by sa Slovensko nachádzalo v strede Afriky tak by po nás ani pes neštekol a náš význam by bol asi na úrovni Burundi.

Rozdelil nás Covid, rozdeľuje nás geopolitika, jedna skupina obdivuje USA a druhá skupina USA odsudzuje, jedna skupina nenávidí Rusko a druhá ho vníma pozitívne. A kde sú záujmy obyvateľov Slovenska? A kde je pravda? Rozdelila nás zmluva s USA. USA vojská či základne na Slovensku nepovažuje za potrebné, Rusko nepovažujem za hrozbu, kto si myslí opak musí niesť za svoj názor (či dokonca hlasovanie v NR SR) i v budúcnosti zodpovednosť.

Komu vyhovuje rozdelenie Slovenska? Snažím sa pochopiť ľudí s iným názorom ako mám ja. Čo vedie ľudí k vlastnému pocitu „nadradenosti“ svojho názoru? Prečo si myslia, že jedine ich názor je správny? Vedia viac ako ja? Alebo menej?

Skôr ako človek niečo povie mal by sa pozrieť do zrkadla a spomenúť si na Dunning -Krugerov efekt (je to typ poznávacej chyby, na základe ktorej menej kvalifikované osoby alebo osoby s nízkymi schopnosťami a kompetenciami v danej oblasti výrazne nadhodnocujú svoje schopnosti, naopak tí najkvalifikovanejší svoje schopnosti zase podceňujú..). A sme doma. Mám dostatok informácii aby som vedel správne zhodnotiť geopolitickú situáciu, nutnosť amerických vojenských základní na Slovensku? Riadim sa pocitmi, intuíciou, faktami, ktoré sú mi známe… Stačí to? Mainstream vnímam ako jednostrannú propagandu, alternatívne zdroje filtrujem.

Polarizácia spoločnosti nepomôže zlepšiť život obyčajným ľuďom, čas ukáže, kto sa mýlil a kto nie. Som unavený z neustáleho boja keď jeden podvodník, klamár či zlodej kričí chyťte iného zlodeja či podvodníka? Kde je záujem občana Slovenska?

 

Ukrajina

Ukrajina je ešte väčšmi rozdelená spoločnosť, určite to nie je jednotná jednonázorová „zocelená“ Ukrajina ako je to prezentovaná mainstreamovou propagandou. Naozaj si myslíme, že všetci Ukrajinci položia života za USA vo vojne s Ruskom? Osobne ten pocit nemám, východná Ukrajiny je iná ako západná.. O tom sa však nehovorí.

Ako Rus či ako ruskojazyčný Donbasan by som sa cítil zle a frustrovane keby sa Sevastopoľ stal základňou armády USA, keby sa Krym zmenil na vojenský okruh USA. Je to pochopiteľné, Rusov chápem, Krym bol súčasťou ruskej histórie a teraz je znova súčasťou Ruskej federácie, bodka. A ruskojazyčný Donbas? Naozaj niekto verí že ľudia z Donbasu budú ničiť pamätníky padlých sovietskych vojakov a budú stavať sochy Banderovi?

Ako by som vnímal problém Ukrajiny v postavení obyvateľa USA po prehratej vojne v Afganistane, Iraku (po vymyslených informáciách o zbraniach hromadného ničenia)? Frustrovaný z prehier, klamstiev, zbytočne „vyhodených“ miliardách dolárov? Naozaj by ma trápila „demokracia“ a prozápadná vláda na Ukrajine? Myslím, že na Ukrajine by mi nezáležalo (žiadne extra historické väzby USA – Ukrajina, jediná väzba sú investície syna prezidenta Bidena v energetickom priemysle na Ukrajine).

Hoaxy

Mainstreamová propaganda: Rusko šíri hoaxy ako zámienky na vojnu. A čo hoaxy USA o zbraniach hromadného ničenia v Iraku? Hoax USA, ktorý nás nechal chladnými k státisícom mŕtvych v Iraku. Bidenov hoax- vojna bude v stredu, len nepovedal presne, ktorú stredu… Poplašné správy, nedočkaví vojnychtiví američania?

EÚ je zhrozená šírením hoaxov z Ruska? Ale kto určuje čo je hoax a čo pravda? Stoltenberg? Van der Leyenová, Jakub Goda či denník N? Chýba mi objektívny pragmatický postoj, názor. Propagandu či hoaxy používajú všetky strany konfliktov. Nie len jedna. Už len to že mainstream pristupuje k iným názorom „nadradene či pohŕdavo“ samo o sebe znižuje dôveryhodnosť ich „pravdy“.

Ak vznikne vojna na Ukrajine kvôli hoaxom nebude to dobré, ale podobne k vojenským ťaženiam pristupovali i USA a svet im to toleroval. Domnievam sa, že Ukrajinci budú nakoniec „dotlačený“ zaútočiť na Donbas a Rusku neostane nič iné ako Donbasu pomôcť, oslobodiť ho a nastoliť mier. Rusko vojnu ukončí, USA vďaka ukrajinským nacionalistom začne… Pochopiteľne sa môžem mýliť (Dunning-Kruger!), nemám, či skôr nemáme informácie ako myslia a čo zvažujú mocní tohto sveta. Informácie, ktoré sú nám známe, máme len preto, že niekto chce aby sme ich mali…

 

Rusko sa musí rozpadnúť

02.07.2022

Tupá západná propaganda o rozpade Ruska sa podvedome šíri už i v „našom“ mainstreame a samozrejme i medzi slovenskými „paneurópskymi a proamerickými politikmi“ (poslanec Žiak, SaS: „Osud Ruska je taký, že sa rozpadne na veľa malých štátov. Bude to koniec. …herec malého vzrastu porazí veľké všemocné Rusko“). Je zaujímavé že mainstream a [...]

Ako nám (ne)obyčajní ľudia cez rozum prešli. ..   (aj v zdravotníctve môžete byť v zisku – ak ste na správnej strane)

28.06.2022

Ako byť v zdravotníctve navždy ziskový? Čo tak prijať zákon a zabezpečiť si dobré financovanie zdravotníckeho zariadenia, ideálne obísť DRG systém a stanoviť si pevné sadzby napríklad za hospitalizáciu? Aké jednoduché. Vyše desaťročie budujeme DRG systém, stále nedostatočne funkčný, podstatou tohto systému majú byť adekvátne platby za konkrétnu hospitalizáciu [...]

Vojna do posledného Ukrajinca so zbraňami od NATO sa mení na svetovú vojnu proti Rusku?

19.06.2022

Dvaja blázni znova úradovali – Stoltenberg z NATO a náčelník generálneho štábu Veľkej Británie generál Sanders… Stoltenberg z NATO priznáva že vojna na Ukrajine bude dlhá a drahá. A dodáva: „zbrane budeme dodávať kým nedôjde k prechodu zo starej sovietskej výzbroje k štandardnému vybaveniu NATO“. Mám tomu rozumieť že o Ukrajine sa hovorí ako [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 80815x
Priemerná čítanosť článkov: 2309x

Autor blogu

Kategórie