Založ si blog

Rozdelené spoločnosti (Slovensko a Ukrajina)

Slovensko

Kopeme medzi sebou hlbokú nepreniknuteľnú priepasť.. Delíme sa, rozdeľujeme, nepočúvame sa navzájom. Kam až môže rozdelenie spoločnosti zájsť a čo bude nasledovať? Sme malý, málo významný národ, jediný dôvod prečo si nás niekto všíma je geografická poloha Slovenska v strednej Európe, ak by sa Slovensko nachádzalo v strede Afriky tak by po nás ani pes neštekol a náš význam by bol asi na úrovni Burundi.

Rozdelil nás Covid, rozdeľuje nás geopolitika, jedna skupina obdivuje USA a druhá skupina USA odsudzuje, jedna skupina nenávidí Rusko a druhá ho vníma pozitívne. A kde sú záujmy obyvateľov Slovenska? A kde je pravda? Rozdelila nás zmluva s USA. USA vojská či základne na Slovensku nepovažuje za potrebné, Rusko nepovažujem za hrozbu, kto si myslí opak musí niesť za svoj názor (či dokonca hlasovanie v NR SR) i v budúcnosti zodpovednosť.

Komu vyhovuje rozdelenie Slovenska? Snažím sa pochopiť ľudí s iným názorom ako mám ja. Čo vedie ľudí k vlastnému pocitu „nadradenosti“ svojho názoru? Prečo si myslia, že jedine ich názor je správny? Vedia viac ako ja? Alebo menej?

Skôr ako človek niečo povie mal by sa pozrieť do zrkadla a spomenúť si na Dunning -Krugerov efekt (je to typ poznávacej chyby, na základe ktorej menej kvalifikované osoby alebo osoby s nízkymi schopnosťami a kompetenciami v danej oblasti výrazne nadhodnocujú svoje schopnosti, naopak tí najkvalifikovanejší svoje schopnosti zase podceňujú..). A sme doma. Mám dostatok informácii aby som vedel správne zhodnotiť geopolitickú situáciu, nutnosť amerických vojenských základní na Slovensku? Riadim sa pocitmi, intuíciou, faktami, ktoré sú mi známe… Stačí to? Mainstream vnímam ako jednostrannú propagandu, alternatívne zdroje filtrujem.

Polarizácia spoločnosti nepomôže zlepšiť život obyčajným ľuďom, čas ukáže, kto sa mýlil a kto nie. Som unavený z neustáleho boja keď jeden podvodník, klamár či zlodej kričí chyťte iného zlodeja či podvodníka? Kde je záujem občana Slovenska?

 

Ukrajina

Ukrajina je ešte väčšmi rozdelená spoločnosť, určite to nie je jednotná jednonázorová „zocelená“ Ukrajina ako je to prezentovaná mainstreamovou propagandou. Naozaj si myslíme, že všetci Ukrajinci položia života za USA vo vojne s Ruskom? Osobne ten pocit nemám, východná Ukrajiny je iná ako západná.. O tom sa však nehovorí.

Ako Rus či ako ruskojazyčný Donbasan by som sa cítil zle a frustrovane keby sa Sevastopoľ stal základňou armády USA, keby sa Krym zmenil na vojenský okruh USA. Je to pochopiteľné, Rusov chápem, Krym bol súčasťou ruskej histórie a teraz je znova súčasťou Ruskej federácie, bodka. A ruskojazyčný Donbas? Naozaj niekto verí že ľudia z Donbasu budú ničiť pamätníky padlých sovietskych vojakov a budú stavať sochy Banderovi?

Ako by som vnímal problém Ukrajiny v postavení obyvateľa USA po prehratej vojne v Afganistane, Iraku (po vymyslených informáciách o zbraniach hromadného ničenia)? Frustrovaný z prehier, klamstiev, zbytočne „vyhodených“ miliardách dolárov? Naozaj by ma trápila „demokracia“ a prozápadná vláda na Ukrajine? Myslím, že na Ukrajine by mi nezáležalo (žiadne extra historické väzby USA – Ukrajina, jediná väzba sú investície syna prezidenta Bidena v energetickom priemysle na Ukrajine).

Hoaxy

Mainstreamová propaganda: Rusko šíri hoaxy ako zámienky na vojnu. A čo hoaxy USA o zbraniach hromadného ničenia v Iraku? Hoax USA, ktorý nás nechal chladnými k státisícom mŕtvych v Iraku. Bidenov hoax- vojna bude v stredu, len nepovedal presne, ktorú stredu… Poplašné správy, nedočkaví vojnychtiví američania?

EÚ je zhrozená šírením hoaxov z Ruska? Ale kto určuje čo je hoax a čo pravda? Stoltenberg? Van der Leyenová, Jakub Goda či denník N? Chýba mi objektívny pragmatický postoj, názor. Propagandu či hoaxy používajú všetky strany konfliktov. Nie len jedna. Už len to že mainstream pristupuje k iným názorom „nadradene či pohŕdavo“ samo o sebe znižuje dôveryhodnosť ich „pravdy“.

Ak vznikne vojna na Ukrajine kvôli hoaxom nebude to dobré, ale podobne k vojenským ťaženiam pristupovali i USA a svet im to toleroval. Domnievam sa, že Ukrajinci budú nakoniec „dotlačený“ zaútočiť na Donbas a Rusku neostane nič iné ako Donbasu pomôcť, oslobodiť ho a nastoliť mier. Rusko vojnu ukončí, USA vďaka ukrajinským nacionalistom začne… Pochopiteľne sa môžem mýliť (Dunning-Kruger!), nemám, či skôr nemáme informácie ako myslia a čo zvažujú mocní tohto sveta. Informácie, ktoré sú nám známe, máme len preto, že niekto chce aby sme ich mali…

 

Zdravotníctvo – sestry verzus lekári

30.01.2024

Pracoval niekto z „odborníkov“ na zdravotníctvo naozaj v zdravotníctve? Keď čítam komentáre k nášmu zdravotníctvu tak mám pocit že títo ľudia absolútne nevedia o čom hovoria. Teraz sa pretriasa téma nedostatku sestier a zvýšenie ich kompetencií. Nedostatok sestier je samozrejme realita ale keď sa niekto vyjadruje ku zvýšení ich kompetencií, tak je to len [...]

Osviečim oslobodili Američania

28.01.2024

V oficiálnej správe Európskeho parlamentu sa píše že koncentračný tábor Osvienčim oslobodili SPOJENECKÉ vojská. (https://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2020/01/23/message-by-presidents-sassoli-michel-and-von-der-leyen-on-the-75th-anniversary-of-the-liberation-of-auschwitz-birkenau/) Dobre čítate, nie sovietske, ale spojenecké.. asi Američania a Briti. Je to [...]

Здравствуйте

13.01.2024

Delegácia kongresu USA prišla na návštevu Slovenska a zvlášť prišli na pokec s premiérom Robertom Ficom. Prišli mu dohovoriť? Vysvetlili mu kde jeho právomoci a možnosti rozhodovania končia a kto je skutočným pánom kolónie? 🤔 Fico odpovedal zdvorilostným diplomatickým slovníkom – „EÚ a NATO sú piliere našej zahraničnej politiky“. Povedal, čo chceli [...]

kórea

V čase kórejskej vojny zmasakrovali 1700 veriacich, potvrdila komisia

17.04.2024 13:56

Komisia identifikovala zoznam obetí na základe rôznych historických záznamov.

Irán Izrael prehliadka vojenská útok oslavy Raísí

Irán na výročnej vojenskej prehliadke oslavoval svoj útok na Izrael

17.04.2024 13:52

Operácia Čestný sľub "zvrhla slávu sionistického režimu (Izraela)", vyhlásil iránsky prezident Ebráhím Raísí na vojenskej základni pri Teheráne.

Peniaze / Euro / Bankovka / Korupcia / Úplatok /

GRECO: Slovensko slabo dodržiava odporúčania pre predchádzanie korupcie

17.04.2024 13:48

Iba tri z 21 odporúčaní implementovalo Slovensko úplne, štyri čiastočne a 14 odporúčaní nezaviedlo vôbec.

Drogy / Tableky /

Polícia obvinila muža pre predaj opiátov, podpísali sa aj pod smrť mladíka

17.04.2024 12:41

Obvinený je vo väzbe, čaká na súd. Hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 214599x
Priemerná čítanosť článkov: 2940x

Autor blogu

Kategórie