Založ si blog

Rusofóbne šialenstvo a Slovensko vo výpredaji

Rusofóbne šialenstvo opantalo Európu. Amerikanofilní politici s nevýslovným nadšením využívajú krízu na Ukrajine 🇺🇦 s cieľom dotiahnuť ešte viac vojakov do východnej Európy vrátane Slovenska. Už sa nevedia dočkať vojny, zástupnej vojny medzi Ruskom a Ukrajinou (do posledného Ukrajinca a samozrejme mimo územia USA a západnej Európy). Naviac nás strašia ruskými raketami, ktoré by „dostrelili aj na Slovensko“, tvrdí minister obrany. Z toho medzi riadkami „jednoznačne“ vyplýva že Rusi zaútočia na Slovensko. Samozrejme že je to absolútna hlúposť.
Strašenie vojnou s Ruskom je podľa mňa úbohé a trápne. Rusko vojnu nechce, nepotrebuje. A vojna s krajinou NATO by bolo úplné šialenstvo. Dokonca i samotní Poliaci 🇵🇱 necítia ohrozenie zo strany Ruskej federácie – poľský prezident Duda: „Rusko- ukrajinská kríza nepredstavuje priamo vojenskú hrozbu pre Poľsko“. Podobne i maďarský 🇭🇺 minister obrany necíti bezprostredné ohrozenie Maďarska a nechce ďalších vojakov NATO na svojom území. To dáva zmysel. ✅
Rozpočet na obranu Ruska verzus NATO- pomer cca 1 : 17. Pustili by ste sa do vojny s krajinou NATO sám jeden jediný osamotený proti 17-násobnej presile?? Samozrejme že nie. Pán Valášek i pán Naď si však myslia niečo iné a večer sa asi boja zhasnúť aby ich v noci neprepadli Rusi, za každú cenu sa dožadujú vojakov NATO 🏴‍☠️ na Slovensku: „Odmietnuť jednotky NATO by bolo hlúpe“ (Valášek). Prečo hlúpe? Kvôli rusofóbnej duševnej poruche?
Slovensku ako členskej krajine NATO nehrozí bezprostredný útok z Ruskej federácie. Ešte raz páni: 1 je menej ako 17 ❗Pán progresívny Valášek patrí do skupiny rusofóbnych strašiakov – ako pán minister obrany Ukrajiny Reznikov, ktorý dokonca varoval Nemecko 🇩🇪 že „cieľom Moskvy môže byť obnova východného Nemecka“. Tak vidíte že zákon o potrebe povinného vyšetrenia psychickej spôsobilosti politikov vykonávať svoju funkciu má zmysel nielen na Slovensku.
USA 🇺🇲 majú vo zvyku skupovať kolónie a nemajú pri tom žiadne zábrany. Cena je rôzna. Bohužiaľ Slovensko sa vo výpredaji ponúka za 100 miliónov eur. To je cena za premenu Slovenska na kolóniu USA s vojenskými základňami.
Keď chceli USA získať vojenský vplyv a „obsadiť“ Španielsko 🇪🇸 podpísali v roku 1953 Madridský pakt, ktorý garantoval americkej armáde, letectvu a námorníctvu základne výmenou za hospodársku „pomoc“ vo výške dvoch miliárd dolárov (v tej dobe to boli slušné peniaze, nie ako dnes). Pakt bol dohodnutý s Francom, ktorý pár rokov predtým veľmi dobre vychádzal s Adolfom Hitlerom. Arogantným USA nevadila ani fašistická🤮 minulosť diktátora, stal sa novým priateľom a spojencom USA. Ponaučenie – USA sa spriahnu aj s fašistami pokiaľ z toho majú profit (📸 foto Eisenhower – Franco) Španielsko nakoniec vstúpili do NATO až v roku 1982 (v roku 1986 sa tam konalo referendum o zotrvaní v pakte 🤔). O tom že zostať v NATO nie je večná nevyhnutnosť svedčí i fakt že Francúzsko 🇫🇷 z NATO v roku 1966 vystúpilo a vrátilo sa do NATO až v roku 2009. Takže i prípadné referendum a vystúpenie z NATO nie je nič nové a nič mimoriadne.✅
Ďalší príklad rozširovania koloniálneho vplyvu USA možno spomenúť 50. roky 20. storočia kedy USA chceli získať vplyv v severnej Afrike- vznikla dohoda s Etiópiou 🇪🇹, ktorá zase túžila po prístupe k moru- a dovtedy samostatnú Eritreu s požehnaním USA obsadila Etiópia. USA za to dostali od Etiópie námornú základňu na pobreží. Celkom výhodná spolupráca, Etiópia anektovala Eritreu a USA si tam mohli zriadiť vojenskú základňu. Eritrea 🇪🇷 sa následne znova osamostatnila až v roku 1993.

Všetko čo USA robia, konajú len pre svoje záujmy. Manipulujú, podplácaju, zavádzajú, podporujú a ochraňujú stredoveké totality typu Saudskej Arábie… Môže mať takáto krajina dlhodobo rešpekt? Nebyť zbraní, kúpených politikov, predajných médii, falošných mimovládok určite by vplyv USA v Európe nebol tak zásadný. Som presvedčený o tom, že by sa nám na Slovensku a v Európe dýchalo a žilo lepšie bez kurately USA i NATO ✅ Potešil ma aktuálny prieskum v ktorom na otázku: „kto môže za narastajúce napätie na rusko-ukrajinskej hranici?“  – až 44% Slovákov viní z napätia USA a NATO! a necelých 35% viní Rusko. Foto – zdroj internet.

Rusko sa musí rozpadnúť

02.07.2022

Tupá západná propaganda o rozpade Ruska sa podvedome šíri už i v „našom“ mainstreame a samozrejme i medzi slovenskými „paneurópskymi a proamerickými politikmi“ (poslanec Žiak, SaS: „Osud Ruska je taký, že sa rozpadne na veľa malých štátov. Bude to koniec. …herec malého vzrastu porazí veľké všemocné Rusko“). Je zaujímavé že mainstream a [...]

Ako nám (ne)obyčajní ľudia cez rozum prešli. ..   (aj v zdravotníctve môžete byť v zisku – ak ste na správnej strane)

28.06.2022

Ako byť v zdravotníctve navždy ziskový? Čo tak prijať zákon a zabezpečiť si dobré financovanie zdravotníckeho zariadenia, ideálne obísť DRG systém a stanoviť si pevné sadzby napríklad za hospitalizáciu? Aké jednoduché. Vyše desaťročie budujeme DRG systém, stále nedostatočne funkčný, podstatou tohto systému majú byť adekvátne platby za konkrétnu hospitalizáciu [...]

Vojna do posledného Ukrajinca so zbraňami od NATO sa mení na svetovú vojnu proti Rusku?

19.06.2022

Dvaja blázni znova úradovali – Stoltenberg z NATO a náčelník generálneho štábu Veľkej Británie generál Sanders… Stoltenberg z NATO priznáva že vojna na Ukrajine bude dlhá a drahá. A dodáva: „zbrane budeme dodávať kým nedôjde k prechodu zo starej sovietskej výzbroje k štandardnému vybaveniu NATO“. Mám tomu rozumieť že o Ukrajine sa hovorí ako [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 80813x
Priemerná čítanosť článkov: 2309x

Autor blogu

Kategórie