Založ si blog

Rusofóbne šialenstvo a Slovensko vo výpredaji

Rusofóbne šialenstvo opantalo Európu. Amerikanofilní politici s nevýslovným nadšením využívajú krízu na Ukrajine 🇺🇦 s cieľom dotiahnuť ešte viac vojakov do východnej Európy vrátane Slovenska. Už sa nevedia dočkať vojny, zástupnej vojny medzi Ruskom a Ukrajinou (do posledného Ukrajinca a samozrejme mimo územia USA a západnej Európy). Naviac nás strašia ruskými raketami, ktoré by „dostrelili aj na Slovensko“, tvrdí minister obrany. Z toho medzi riadkami „jednoznačne“ vyplýva že Rusi zaútočia na Slovensko. Samozrejme že je to absolútna hlúposť.
Strašenie vojnou s Ruskom je podľa mňa úbohé a trápne. Rusko vojnu nechce, nepotrebuje. A vojna s krajinou NATO by bolo úplné šialenstvo. Dokonca i samotní Poliaci 🇵🇱 necítia ohrozenie zo strany Ruskej federácie – poľský prezident Duda: „Rusko- ukrajinská kríza nepredstavuje priamo vojenskú hrozbu pre Poľsko“. Podobne i maďarský 🇭🇺 minister obrany necíti bezprostredné ohrozenie Maďarska a nechce ďalších vojakov NATO na svojom území. To dáva zmysel. ✅
Rozpočet na obranu Ruska verzus NATO- pomer cca 1 : 17. Pustili by ste sa do vojny s krajinou NATO sám jeden jediný osamotený proti 17-násobnej presile?? Samozrejme že nie. Pán Valášek i pán Naď si však myslia niečo iné a večer sa asi boja zhasnúť aby ich v noci neprepadli Rusi, za každú cenu sa dožadujú vojakov NATO 🏴‍☠️ na Slovensku: „Odmietnuť jednotky NATO by bolo hlúpe“ (Valášek). Prečo hlúpe? Kvôli rusofóbnej duševnej poruche?
Slovensku ako členskej krajine NATO nehrozí bezprostredný útok z Ruskej federácie. Ešte raz páni: 1 je menej ako 17 ❗Pán progresívny Valášek patrí do skupiny rusofóbnych strašiakov – ako pán minister obrany Ukrajiny Reznikov, ktorý dokonca varoval Nemecko 🇩🇪 že „cieľom Moskvy môže byť obnova východného Nemecka“. Tak vidíte že zákon o potrebe povinného vyšetrenia psychickej spôsobilosti politikov vykonávať svoju funkciu má zmysel nielen na Slovensku.
USA 🇺🇲 majú vo zvyku skupovať kolónie a nemajú pri tom žiadne zábrany. Cena je rôzna. Bohužiaľ Slovensko sa vo výpredaji ponúka za 100 miliónov eur. To je cena za premenu Slovenska na kolóniu USA s vojenskými základňami.
Keď chceli USA získať vojenský vplyv a „obsadiť“ Španielsko 🇪🇸 podpísali v roku 1953 Madridský pakt, ktorý garantoval americkej armáde, letectvu a námorníctvu základne výmenou za hospodársku „pomoc“ vo výške dvoch miliárd dolárov (v tej dobe to boli slušné peniaze, nie ako dnes). Pakt bol dohodnutý s Francom, ktorý pár rokov predtým veľmi dobre vychádzal s Adolfom Hitlerom. Arogantným USA nevadila ani fašistická🤮 minulosť diktátora, stal sa novým priateľom a spojencom USA. Ponaučenie – USA sa spriahnu aj s fašistami pokiaľ z toho majú profit (📸 foto Eisenhower – Franco) Španielsko nakoniec vstúpili do NATO až v roku 1982 (v roku 1986 sa tam konalo referendum o zotrvaní v pakte 🤔). O tom že zostať v NATO nie je večná nevyhnutnosť svedčí i fakt že Francúzsko 🇫🇷 z NATO v roku 1966 vystúpilo a vrátilo sa do NATO až v roku 2009. Takže i prípadné referendum a vystúpenie z NATO nie je nič nové a nič mimoriadne.✅
Ďalší príklad rozširovania koloniálneho vplyvu USA možno spomenúť 50. roky 20. storočia kedy USA chceli získať vplyv v severnej Afrike- vznikla dohoda s Etiópiou 🇪🇹, ktorá zase túžila po prístupe k moru- a dovtedy samostatnú Eritreu s požehnaním USA obsadila Etiópia. USA za to dostali od Etiópie námornú základňu na pobreží. Celkom výhodná spolupráca, Etiópia anektovala Eritreu a USA si tam mohli zriadiť vojenskú základňu. Eritrea 🇪🇷 sa následne znova osamostatnila až v roku 1993.

Všetko čo USA robia, konajú len pre svoje záujmy. Manipulujú, podplácaju, zavádzajú, podporujú a ochraňujú stredoveké totality typu Saudskej Arábie… Môže mať takáto krajina dlhodobo rešpekt? Nebyť zbraní, kúpených politikov, predajných médii, falošných mimovládok určite by vplyv USA v Európe nebol tak zásadný. Som presvedčený o tom, že by sa nám na Slovensku a v Európe dýchalo a žilo lepšie bez kurately USA i NATO ✅ Potešil ma aktuálny prieskum v ktorom na otázku: „kto môže za narastajúce napätie na rusko-ukrajinskej hranici?“  – až 44% Slovákov viní z napätia USA a NATO! a necelých 35% viní Rusko. Foto – zdroj internet.

Keď Pravda nevidí pravdu

10.05.2023

Každý deň musia v mainstreame vyjsť minimálne jeden až dva protiruské články. Často sú však články zavádzajúce a neprenikajú hlbšie do problematiky (veď prečo, stačí si kopnúť…). Zavádzajúci článok v Pravde píše o krajinách ktoré ďalej dovážajú fosílne paliva z Ruska a tým podporujú vojnu – Slovensko je hneď na piatej priečke, druhé miesto [...]

Deň víťazstva nad fašizmom alebo deň víťazstva propagandy USA?

08.05.2023

Dnes si pripomíname víťazstvo nad fašizmom, aspoň tak je to napísané v kalendári. Víťazstvo na ktorom má najväčšiu zásluhu Červená armáda, to je historický fakt – národy Sovietskeho zväzu v najväčšej miere a s najväčšími obeťami porazili Hitlera. Bez sovietskych obetí by dejiny Európy i Slovenska prebiehali veľmi pravdepodobne úplne inak. Niekto môže [...]

Sankcie, sankcie a čo ďalej ?

24.04.2023

Hlavnou úlohou sankcií „demokratického“ sveta je v prvom rade znepríjemniť život bežným obyvateľom krajiny, vyvolať negatívne emócie a postaviť obyvateľov krajiny voči vláde, vládnucej triede, samozrejme „demokratický“ svet má už prichystanú a dobre zaplatenú politickú opozíciu, ktorá je pripravená prevziať moc a plniť príkazy svojich [...]

pratasevič Sofja Sapegová

Lukašenko omilostil Rusku Sapegovú zadržanú v máji 2021 s novinárom Pratasevičom

07.06.2023 22:50

Ramana Prataseviča omilostili v máji tohto roku.

140416a-004

Exšéf NATO Rasmussen: Ak Kyjev nedostane jasné záruky, Poliaci aj ďalší môžu poslať vojakov na Ukrajinu

07.06.2023 22:30

Bývalý šéf NATO Anders Rasmussen varuje, že ak Kyjev nedostane na summite NATO vo Vilniuse konkrétne záruky, situácia môže eskalovať.

pavel horňák

Zomrel marketingový expert a profesor Pavel Horňák

07.06.2023 21:31

Vedúci Katedry marketingovej komunikácie Univerzity Komenského v Bratislave Pavel Horňák zomrel vo veku 70 rokov.

priehrada Kachovka

Nahráva zničenie priehrady Kachovka viac Rusom alebo Ukrajincom? Názory odborníkov sa rozchádzajú

07.06.2023 19:00

Stojím si za tým, že zničenie vodnej priehrady Kachovka hrá viac do karát Ukrajincom ako Rusom, hovorí v podcaste denníka Pravda analytik Zdeněk Kríž.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 56
Celková čítanosť: 161088x
Priemerná čítanosť článkov: 2877x

Autor blogu

Kategórie