Založ si blog

Politika pokrytectva (výlet v Dubaji)

Pán Sulík a pani Čaputová v rámci šírenia demokracie a slobody v celom vesmíre navštívili autoritatívnu kmeňovú monarchiu- Spojené Arabské Emiráty (SAE).

Pani Čaputová, obhajkyňa ľudských práv a hodnôt, dokonca požadovala bojkot výstavy EXPO v Dubaji tak ako bojkotuje zimnú olympiádu ❄️ v Číne 🇨🇳.

Jednoducho hodnoty sú hodnoty.
Dúfam že pani čoskoro navštívi i Saudskú Arábiu aby sa ubezpečila ako táto wahábistická krajina (inak domov väčšiny teroristov z 11.septembra) buduje demokraciu a zrovnoprávňuje postavenie žien a LGBTI komunity 👍
Keďže naši vládni predstavitelia finančne podporujú opozíciu v Bielorusku 🇧🇾, pani z paláca sa chytila iniciatívy a vyhlásila verejnú zbierku pre opozíciu v Saudskej Arábii a v Spojených arabských emirátoch. Dožaduje sa dokonca zlepšenia práv a postavenia pracovných migrantov v SAE, ich zrovnoprávnenia s miestnymi ako i zlepšenie možností na získanie občianstva.
Myslím to pochopiteľne ironicky, taká pani na Slovensku neexistuje. Tak ako v týchto krajinách neexistuje opozícia ⚰️.
Do Dubaja sa naši mocipáni prišli pozrieť na slovenské vodíkové auto len za 400.000 euro, možno že sa šejkom bude páčiť. Ponúkať takéto auto na Slovensku alebo v Európe je zaujímavé asi ako predávať pôdu na výstavbu rodinných domov na Marse.
SAE ako krajina bez opozície sa našim vládnym politikom asi zapáčila. Krajina bez opozície, bez možnosti kritizovať vládnucu kastu, možno časom bude i na Slovensku realitou – ako najvyšší level “demokracie”, kde sa “elity” nespochybňujú.

Rusko sa musí rozpadnúť

02.07.2022

Tupá západná propaganda o rozpade Ruska sa podvedome šíri už i v „našom“ mainstreame a samozrejme i medzi slovenskými „paneurópskymi a proamerickými politikmi“ (poslanec Žiak, SaS: „Osud Ruska je taký, že sa rozpadne na veľa malých štátov. Bude to koniec. …herec malého vzrastu porazí veľké všemocné Rusko“). Je zaujímavé že mainstream a [...]

Ako nám (ne)obyčajní ľudia cez rozum prešli. ..   (aj v zdravotníctve môžete byť v zisku – ak ste na správnej strane)

28.06.2022

Ako byť v zdravotníctve navždy ziskový? Čo tak prijať zákon a zabezpečiť si dobré financovanie zdravotníckeho zariadenia, ideálne obísť DRG systém a stanoviť si pevné sadzby napríklad za hospitalizáciu? Aké jednoduché. Vyše desaťročie budujeme DRG systém, stále nedostatočne funkčný, podstatou tohto systému majú byť adekvátne platby za konkrétnu hospitalizáciu [...]

Vojna do posledného Ukrajinca so zbraňami od NATO sa mení na svetovú vojnu proti Rusku?

19.06.2022

Dvaja blázni znova úradovali – Stoltenberg z NATO a náčelník generálneho štábu Veľkej Británie generál Sanders… Stoltenberg z NATO priznáva že vojna na Ukrajine bude dlhá a drahá. A dodáva: „zbrane budeme dodávať kým nedôjde k prechodu zo starej sovietskej výzbroje k štandardnému vybaveniu NATO“. Mám tomu rozumieť že o Ukrajine sa hovorí ako [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 80822x
Priemerná čítanosť článkov: 2309x

Autor blogu

Kategórie