Založ si blog

V Corone porážame aj USA, to sme fakt majstri. ..

Za piatok 18.12. pribudlo 3151 pozitívne PCR testovaných ľudí na Covid-19 + 4077 pozitívne testovaných antigénovými testami… Nebudem to počítať spolu, bolo by to hrozné číslo a nakoniec tieto dva pozitívne testy dokopy nesčítavajú ani v iných krajinách, naviac spravidla pacienti s pozitívnym antigénovým testom sa ešte následne testujú i PCR testom k potvrdeniu diagnózy – takže by sme časť pacientov rátali nasledujúce dni druhý krát (samozrejme väčšina pozitívne testovaných antigénovým testom bude opätovne pozitívna i PCR, falošnú pozitivita je zriedkavá, naopak falošná negativita je však vcelku bežná –  viď minister obrany Jaroslav Naď-  najprv negatívny antigénový test negatívny potom pozitívny PCR test).

Keby som počet PCR pozitívnych na Slovensku prerátal na 100.000 obyvateľov dostali by sme prírastok 58 pozitívnych/100.000 ľudí. Mortalita nám rastie (nehádajme sa prosím či pacienti zomreli na Covid-19 alebo s Covidom-19, Covid-19 je ozaj smrteľné ochorenie hlavne u starších a polymorbídnych ľudí, puberťáci neumierajú, a myslím, že naše mortalitné dáta sú vcelku presné), za piatok máme 70 mŕtvych (pre porovnanie Kanada mala 71 obetí), pri prepočte na milión obyvateľov Slovenska to je cca 13 mŕtvych/1 milión ľudí (počet obyvateľov SK cca 5.4 milióna, aj keď možno aj menej, keďže tisícky sú v emigrácii). A teraz USA (USA cca 327 miliónov obyvateľov + samozrejme ešte niekoľko miliónov ilegálnych privandrovalcov…) – za 18.12. 254.680 nových prípadov, 2794 úmrtí, prepočty- 77 nových prípadov na stotísíc ľudí a cca 8-9 úmrtí na 1 milión ľudí (USA)… Áno, môžete namietať že štatistiky sú nepresné, neviem ako počítajú mŕtvych v USA, niektoré oblasti tejto krajiny – „vládcu svetového poriadku“ sú zaostalejšie ako Bratislava s okolím atď.,  naopak bohužiaľ aj u nás sú oblasti – osady s hygienickými podmienkami pripomínajúcimi Bangládeš.

Takže pohoda, chaotické vládnutie, nezhody, dlhodobo nejasný jasný zrozumiteľný epidemiologický plán pre Covid-19, infantilné facebookové statusy, povahové vlastnosti čelných predstaviteľov našej republiky, ich ego, ego a ego, vlastníctvo lyžiarskych stredísk, sledovanie preferencií, a sebazničujúci nadpozemský pocit byť za „pekného“ či „záchrancu Slovenska“ nám v piatok umožnili predbehnúť USA v úmrtnosti na Covid-19 (pri prepočte na počet obyvateľov). Škoda.

Slovenské zbrane zabíjajú obyvateľov Donbasu Sme vo vojne s Ruskou federáciou?

25.01.2023

Pri ostreľovaní Donecka ukrajinskou armádou bola v decembri 2022 zabitá Mária Pirogová, poslankyňa a humanitárna pracovníčka v Donecku. Aktuálne informácie* hovoria že bola zabitá muníciou, raketou zo SLOVENSKA. Rozhodne nebola vojenským cieľom, ani nebola na nesprávnom mieste v nesprávny čas, bola doma, na ulici vo svojom meste… Obyvatelia Donecka chcú byť súčasťou [...]

Zelenského sluhovia národa už z Ukrajiny neutečú

24.01.2023

Západ celé roky prehliadal diskrimináciu a zabíjanie ruskojazyčných obyvateľov juhovýchodnej Ukrajiny a súčasne pokrytecky ignoroval obrovskú korupciu v krajine na okraji. Západu i komikovi Ze sa teraz rúca domček k kariet zvaný Ukrajina, nefunkčný, skorumpovaný, neperspektivny. Padajú hlavy sluhov národa, korupcia na každom kroku – to je UkRuina. Osudný výlet [...]

Ako Mgr. Igor Matovič problémy v zdravotníctve (ne)vyriešil

20.08.2022

Milí priatelia, Po nekonečnom čakaní riešenia stavu nášho zdravotníctva som napäto očakával čo nám Mgr. Igor Matovič ako minister financií a súčasne zastupujúci premiér a tieňový minister zdravotníctva predstaví ako riešenie krízy v zdravotníctve… Rád by som zhrnul môj názor na predložené návrhy – po 10 mesiacoch rokovania alebo skôr nerokovania [...]

Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Ronald McDonald House Charities, n.o.

03.02.2023 22:21

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Vinohradnícky spolok Kozárovce

03.02.2023 22:18

Sme združenie malých a hobby vinárov a nadšených vinohradníkov v obci Kozárovce fungujúce od roku 2010.

Europolis collegium, o.z.

Europolis collegium, o.z.

03.02.2023 22:11

Sme občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2012 za účelom rozvoja kultúrneho potenciálu šarišského regiónu a to prostredníctvom šírenia ľudovej hudby.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Alej na Prameni

03.02.2023 22:07

Vysádzame zelenú oázu - lipovú alej, desiatky jedlých krov, trvalky, lúku, založili sme včelnicu. Realizujeme workshopy s prírodnou tematikou, pikniky, koncerty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 129733x
Priemerná čítanosť článkov: 2820x

Autor blogu

Kategórie