Ukrajine a Ukrajincom ani cent. Sú bohatí

Najbohatší Ukrajinec Rinat Achmetov celé desaťročia parazitujúci na skorumpovanom ukrajinskom režime a lacnej otrockej práci prostých (a možno i sprostých) obyčajných Ukrajincov si práve kúpil 5-poschodový byt v Monaku za 500 miliónov eur (vraj najdrahší byť na svete), už v minulosti si kúpil i jachtu za ďalších 500 miliónov eur (jachta Luminance, ročné náklady na jej údržbu sú „len“ 50 miliónov). Je i sponzorom nacistického pluku Azov. A odkiaľ má Rinat peniaze? Okrem baníctva, metalurgie zarába i na energetike (elektrárne, distribúcia elektriny – DTEK – najväčšia súkromná energetická spoločnosť na Ukrajine). Keď Rusi zbombardujú na Ukrajine elektráreň čo patrí Rinatovi, EÚ (a teda i my) posielame vrecia peňazí na obnovu elektrární, rozvodovej sústavy. A komu idú tieto peniažky? No predsa Rinatovi, on to opraví, možno desaťkrát drahšie – ale opraví (samozrejme „primeraný“ zisk na byt v Monaku s jachtu sa toleruje, zaplatiť musí i kamaráta Zelenského).

Vojna je pre Rinata i Volodymyra skvelá príležitosť nepredstaviteľne zbohatnúť.

 

A to je len jeden z mnohých Ukrajincov čo doma tróni na zlatom záchode, sú ich desiatky, stovky, tisíce extrémne bohatých Ukrajincov, ktorí si môžu doma tapetovať steny dolárovými bankovkami (nie hrivnami). Počnúc Tymošenkovou, Porošenkom a končiac všetkými priateľmi Zelenského. Šialené. A my sa im skladáme na „živobytie“, posielame pomoc, nenávratné pôžičky a oni nás opľujú, vydierajú a zastavía ropovod Družba. „Priatelia“ v núdzi.

 

Samozrejme že peniaze čo posielame (aj my sme Európska únia) skončia z veľkej časti práve vo vreckách ukrajinských miliardárov, odrobinky spadnú i k obyčajným Ukrajincom, chudobe, alebo lepšie povedané „spodine spoločnosti“. To sú chudobní dôchodcovia, invalidi a všetci tí chudobní čo nemali na to aby z Ukrajiny ušli. Väčšina životaschopných, mladých a trocha majetných Ukrajincov už z Ukrajiny dávno utiekla, mnohí síce ešte tancujú na námestiach ale už pokriky „Sláva Ukrajine“ sú čoraz menej počuteľné, do vojny nepôjdu, na Ukrajinu tiež nie, blahobyt v Európe nevymenia za stredovek na Ukrajine. Mali by sme sa zamyslieť kam nás vojna na Ukrajine ženie, pri jej vzniku a scenári samozrejme popri USA stála i Európa (presnejšie od reality odtrhnuté progresívne „elity“ v Bruseli) ale všetkému bude raz koniec. Aj Ukrajinu čaká koniec vojny, katastrofálny koniec, za ktorý ale zaplatíme i my všetci (samozrejme okrem ukrajinských miliardárov pijúcich drinky v Monaku s výhľadom na more).

 

Ak chcú Ukrajinci pokračovať vo vojne nech si ju platia. Samy. Počnúc Achmetovom, Zelenským a končiac ukrajinskými migrantami v Európe, povedzme „daň na vojnu“ ako súčasť povolenia na pobyt v EÚ. A neplatiči – smer východný front. Ak by si Ukrajinci mali platiť vojnu samy, zajtra by vojna skončila.

 

Ukrajina patrila po rozpade ZSSR k najpriemyselnejším postsovietskym republikám (ekonomická úroveň Ukrajiny bola v tom čase porovnateľná s Poľskom). A kam to dotiahla? Skorumpovaní politici, ktorých si naivní Ukrajinci stále dookola volili, ich doviedli do ekonomickej katastrofy, stagnácie a vojny. Ukrajinci si za svoju biedu môžu v prvom rade samy. Nie Rusko.

 

Ukrajina ako príklad skorumpovanej krajiny by mala byť mementom i pre Slovensko, ak politici stratia kontakt s realitou a záujmy oligarchov ale i „vladárov“ z Bruselu uprednostnia pred záujmami svojich občanov. Naša opozícia odtrhnutá od reality neponúka žiadne reálne riešenia, „lebo Fico“ je zúfalo málo. Koalícia prepojená s oligarchami (Penta, Agel…), presiaknutá korupciou už len dožíva, ešte sa posledný krát nabaliť a o rok Slovensko odovzdať neschopným Šimečkovcom a Igorovi aby sa potom opäť po ďalších voľbách mohol R. Fico vrátiť späť. Circulus vitiosus.

Petícia za odobratie Rádu Bieleho dvojkríža Volodymyrovi Zelenskému

23.06.2026

„Žiadame odobratie Rádu Bieleho dvojkríža I. triedy Volodymyrovi Zelenskému“. Vyznamenanie bolo Zelenskému udelené v máji 2024 v Kyjeve vtedajšou prezidentkou Slovenskej republiky Zuzanou Čaputovou. Ide o najvyššie štátne vyznamenanie udeľované zahraničným občanom. Človek, ktorý jednotke ukrajinských špeciálnych síl dal prívlastok – pomenovanie [...]

Wau. USA prehrali vojnu s Iránom

18.06.2026

Ďalšie fiasko. USA po poslednom debakli v Afganistane opäť prehrali svoju ďalšiu koloniálnu imperiálnu vojnu. Tentoraz to bol debakel za pár mesiacov, v Afganistane im porážke trvala 20 rokov (a daňových poplatníkov USA stála 2000 miliárd dolárov, t.j. dvojnásobok majetku najbohatšieho človeka planéty Elona Muska). Ak ste čítali dohodu USA a Iránu je to jednoznačné [...]

Camino de Santiago No. 1 

15.06.2026

Keďže pár ľudí zaujal môj krátky príspevok o ceste do Santiaga tak sa rozpíšem viac. Cesta ma naozaj zaujala, letné vylihovanie v rezortoch pri mori, či návštevy rušných metropol s rodinou sú fajn, ale… Ale hľadal som niečo autentické, pokojné, nové. Už dávno pred rokmi som videl dokument kde 8 chlapíkov rozhojdalo veľkú kadideľnicu „botafumeiro“ v [...]

cudzinecká polícia

Policajtka si s manželom roky nechala preplácať kolky, štát pripravili o 76-tisíc eur

25.06.2026 11:22

Na refundovanie používali pobočky pošty.

Italy Extreme Weather Heat

Horúčavy v Španielsku pripravili o život už 212 ľudí

25.06.2026 11:06

Krajina v pondelok a v utorok zaznamenala najteplejšie júnové dni od začiatku sústavného merania v roku 1950.

trávnik, kosačka, kosenie, jeseň,

Tragédia na Považí. Muža zabila kosačka

25.06.2026 10:52

Zasahoval aj vrtuľník.