Baširov a Petrov sú späť

Úbohá mainstreamová propaganda po neúspechoch Zelenského a NATO na východnom fronte vytvára atmosféru strachu a psychologickú prípravu na priamu konfrontáciu Európy a NATO s Ruskom.

Čokoľvek sa teraz stane v EÚ tak je vinník hneď jasný. Sú za tým Rusi. Ruskí agenti ako slávni Baširov a Petrov. Ak dostanete defekt na aute, tak vedzte že ten klinec na cestu umiestnil ruský agent, ak ochoriete tak samozrejme – otrávili vás Rusi, ak vám ide pomaly internet tak sú za tým určite ruskí hackeri, ak vám ušiel manžel tak je za tým pekná ruská agentka… (Jaro Naď nás už dávno v NR SR varoval pred zmyselnými ruskými i čínskymi agentkami, …odvtedy už do čínskych obchodov nechodím, mám strach 😃)

Vo Varšave zhorelo nákupné centrum, Poliaci hneď vedeli koľká bije – Rusi. Či tam boli dodržiavané protipožiarne opatrenia nevieme, ale Poliakov už poznáme, už od detstva s materinským mliekom nasávajú i nenávisť k Rusku, nuž katolíci, amen. Vo Viľňuse zhorel obchodný dom IKEA, zbytočne rozmýšľať čo sa stalo. Rusi.

V pražskom depe začal horieť autobus, chlapík polial prednú časť autobusu benzínom a zapálil ho. Česká polícia vinníka odhalila a ako píše SME: „muž pricestoval z Južnej Ameriky a hovorí po španielsky“. Aké prekvapenie, človek z južnej Ameriky a hovorí po španielsky. 🤔 Skutočne zásadné odhalenie českej polície, gratulujem. V Čechách ihneď zasadala bezpečnostná rada štátu a Česi ho chcú súdiť ako teroristu, lebo to bol vraj veľmi neobvyklý skutok. 😮 Už hľadajú samozrejme ruskú stopu, ten chudáčisko možno raz vypil poldecák ruskej vodky a to môže byť práve ten nezvratný dôkaz že pracuje pre Rusko, ktorý česká polícia hľadá.

A že sa Európa nezbláznila??

Napriek tomu, že sme Rusom vyhodili do vzduchu Nord Stream, zhabali majetky a doslova ukradli ďalšie a ďalšie miliardy, tak sú Rusi k Európe ešte stále veľmi, veľmi zmierlivý. Zatiaľ. Ale i ruská trpezlivosť má svoje hranice. …Keď americké stíhačky F-16 začnú z európskych letísk NATO útočiť na území Ruska možno že sa predsa len dočkáme spolu s progresívnymi fanúšikmi vojny jadrového armagedonu.

…поживем, посмотрим.

Camino de Santiago No. 1 

15.06.2026

Keďže pár ľudí zaujal môj krátky príspevok o ceste do Santiaga tak sa rozpíšem viac. Cesta ma naozaj zaujala, letné vylihovanie v rezortoch pri mori, či návštevy rušných metropol s rodinou sú fajn, ale… Ale hľadal som niečo autentické, pokojné, nové. Už dávno pred rokmi som videl dokument kde 8 chlapíkov rozhojdalo veľkú kadideľnicu „botafumeiro“ v [...]

Choďte sa prejsť – do Santiaga

14.06.2026

Skúste sa aspoň na chvíľu odstrihnúť od bežného pracovného života, od médií, politiky, od budúcnosti i od minulosti (existuje len prítomnosť). Neriešte HDP, vojny, transakčnú daň, Šimečkovu mamu, Ficovho syna a vôbec politikov (ste im ľahostajní), nepúšťajte si do svojej mysle negatívne správy, negatívnych ľudí, nezaťažujte sa hlúposťami a hlúpymi ľuďmi. [...]

Ukrajine a Ukrajincom ani cent. Sú bohatí

22.04.2026

Najbohatší Ukrajinec Rinat Achmetov celé desaťročia parazitujúci na skorumpovanom ukrajinskom režime a lacnej otrockej práci prostých (a možno i sprostých) obyčajných Ukrajincov si práve kúpil 5-poschodový byt v Monaku za 500 miliónov eur (vraj najdrahší byť na svete), už v minulosti si kúpil i jachtu za ďalších 500 miliónov eur (jachta Luminance, ročné náklady na jej [...]

ukrajinsky Suchoj Su-25

Na Ukrajine sa zrútil bombardér, zahynuli dvaja ľudia

16.06.2026 22:53

Pri nehode zomrel pilot aj navigátor.

Donecká oblasť, palivá, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Natankovať v Donecku je umenie. Buď nič, alebo dlhé rady. Ukrajina udiera na citlivé miesta

16.06.2026 22:15

Ukrajinské útoky na rafinérie pociťujú vodiči v Doneckej oblasti, kontrolovanej Ruskom. Palivo buď nie je, alebo stoja v dlhých radoch.

trump

Trump aktivoval núdzový zákon. Obáva sa o obranu USA, domáca výroba zbraní naráža na limity

16.06.2026 22:07

Trump adresoval memorandum šéfovi Pentagónu Peteovi Hegsethovi. Udelil mu ním právomoci na dohody so súkromným sektorom pre rýchlejšiu výrobu zbraní.