Založ si blog

Slováci – otroci Európy?

V porovnaní s ostatnými krajinami EÚ viac pracujeme a menej zarobíme. 

Štatistika – 11% Slovákov pracuje v noci (najviac v Európe, v Maďarsku 4,8%, Česku 2,2%, v Poľsku 2%), 14% pracuje v sobotu, 11% v nedeľu… A mzda? Veď viete.

Pracujeme pre blahobyt obyvateľov západnej Európy, sme lacná pracovná sila pre ich stále rastúce zisky. Vzdelaných a šikovných Slovákov nám „ukradnú“ lepšími pracovnými podmienkami i zárobkami, takto končia na západe od nás zruční remeselníci, zdravotníci, vedci… To je trhový kapitalizmus, možno lepšie trhavý kapitalizmus.

Čo robiť? Kradnúť ľudí z iných krajín ako to robí západ? Už dnes brutálne vykrádame Ukrajinu, predtým sme ľudí kradli Srbsku i Rumunsku.

Bez Ukrajincov by sme už dnes neboli schopní zabezpečiť tisícky pracovných miest (od stavebníctva až po zdravotníctvo), na Ukrajine zostávajú už len dôchodcovia, chudobní a vojnoví veteráni, Ukrajina sa naozaj mení na Ukruinu.

EÚ musí vysať z Ukrajiny to najcennejšie – vzdelaných a pracovitých ľudí, preto tá nekonečná podpora vojny, to je egoizmus kapitalistického „rastu“.

Myslím, že tak ako Slováci tak i Ukrajinci časom pochopia že ich údelom je len byť otrokmi v krajine, ktorá im už dávno nepatrí.

A politici, médiá, ozbrojené zložky, súdy, mimovládky sú tu len preto, aby masu otrokov držali pekne na uzde.

Nie nadarmo je pomenovanie Slovanom v angličtine odvodené od mena slave/otrok (Slaves = otroci, Slavs = Slovania). Ale my to tak chceme, my sa tomu ešte aj tešíme.

 

Zdroj štatistických údajov z Pravdy: https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/685491-pracovne-prostredie-na-slovensku-je-v-eu-najhorsie-robime-viac-ako-japonci-nicime-si-zdravie-a-nase-vyplaty-su-slabe/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

E-mail od teroristov

08.05.2024

E-mail od teroristov: „Mudžahedíni vo vašich mestách vás zabijú, nech ste kdekoľvek. V areáli školy je bomba. Bolestivý koniec vás postihne. Bojovníci prišli s dobrým cieľom. Priniesť islam k vám. Koniec koncov spása je v islame a nie vo vašich falošných náboženstvách. Keď naši bratia utekali z režimu, uzavreli ste hranice. Mysleli ste si, že vás to zachráni [...]

Teroristické poplachy na Slovensku? Ach, to Rusko.

07.05.2024

Poplašné správy do slovenských škôl od údajných islamistov z ruskej adresy mohol zaslať jedine čečenský vodca Kadyrov, čoskoro to v denníku N odhalí Jaroslav Naď a Šimečka. A Zuzana to bude vnímať citlivo. Čechov nedávno „osvietilo“ a bez akýchkoľvek zverejnených dôkazov rozhodli že muniční sklad vo Vrběticiach odpálili Rusi. Možno sám Putin na [...]

Máte už svoj atómový kryt? ☢️

20.04.2024

O vojne medzi Ruskom a NATO sa už otvorene píše v mainstreame. A nie len o konvenčnej vojne ale rovno o nukleárnej vojne. V Pravde nedávno uverejnili video: „Ako vystrašiť Rusov? Stihačkou F-35 a atómovou bombou B61-12“, v podobnom duchu bol uverejnený článok o krajinách v ktorých možno prežiť nukleárny konflikt (Grónsko, Tuvalu, Island, Čile, Nový [...]

britský parlament

Už 76 britských konzervatívnych poslancov oznámilo, že nebudú opätovne kandidovať

24.05.2024 23:38

Ide o najvyšší počet odchádzajúcich poslancov od parlamentných volieb v roku 1997.

covid, koronavírus, obete, pandémia

Pandémia covidu skrátila priemernú dĺžku života o takmer dva roky

24.05.2024 23:15

Pandémia tak vymazala približne desaťročný pokrok v tejto oblasti, oznámila Svetová zdravotnícka organizácia.

párty, techno, nočný život, mládež

„Nemecko pre Nemcov, cudzinci preč.“ Ľudia skandovali na párty rasistické heslá, video vyvolalo pobúrenie

24.05.2024 22:27

Nemecký kancelár Olaf Scholz v piatok označil video za "nechutné".

Maďarsko Dunaj lode zrážka

Maďarská polícia našla piatu obeť sobotňajšej zrážky lodí, hľadajú ešte dvoch

24.05.2024 22:08

Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, zadržala polícia a vypočula ako podozrivého.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 76
Celková čítanosť: 222422x
Priemerná čítanosť článkov: 2927x

Autor blogu

Kategórie