Založ si blog

Ovládli Slovensko banderovci?

Progresívna liberálna kaviarenská smotánka začína opäť prepisovať dejiny. Bandera už údajne nebol fašista či nacista ale „len“ ukrajinský nacionalista (sme.sk). Akoby sme zabudli na banderovský masaker v Kolbasove.

Etnické čistky sú Ukrajincom dobre známe, vo východnej Európe s nimi začali práve Ukrajinci, najprv neslávna teraz ale oslavovaná UPA (Ukrajinská povstalecká armáda) začala s likvidáciou židov hlavne vo Volyni (200.000 komunita) a po Židoch prišli vo Volyni na rad Poliaci (poľský film Wołyń). Ukrajinské zverstvá ako upálenie poľských detí v katolíckom kostole vo Wysocko Wyżne s pokrikom „Sláva Ukrajine“, vyrezávanie vnútorností atď… – zverstvá v desiatkach či stovkách poľských dedín na Ukrajine sú obludným neodpustiteľným zverstvom, barbarstvom Ukrajincov, ktorí sa k tomuto odkazu teraz hlásia za slepoty európskeho „spoločenstva“. K nacionalistickej brutalite sa znovu vrátili v Odese i Donbase – s požehnaním EÚ.

Po vojne Poliaci nezabudli na ukrajinské zločiny a podľa pravidla „oko za oko, zub za zub“ sa poľská armáda vrhla do likvidácie ukrajinských dedín v Poľsku, napríklad Zawadka Morochowska, opakovanie brutality ale v opačnom garde- teraz Poliaci upalovali Ukrajincov, odrezávali im jazyky, nosy, prsníky, vydlúbli oči… (zopakujem – týchto zverstiev sa dopúšťala oficiálna poľská armáda s požehnaním svojej vlády v roku 1946!). Koncom druhej svetovej vojny veľa Poliakov vstupovalo do Červenej armády a do NKVD aby sa mohli pomstiť Ukrajincom práve za zverstvá na západnej Ukrajine.

Ukrajina, ktorá buduje svoju identitu na Banderovi, na UPA či divízii SS Halič do Európy rozhodne nepatrí, a pochopiteľne ani jej občania s takýmto myslením. Pri nenávisti Ukrajincov voči Rusom nemožno prehliadať ich nacizmom presiaknutý primitivny nacionalizmus (pálenie kníh, zákaz ruského jazyka, zákaz opozície až po zabíjanie ľudí, ktorí nesúhlasia s politikou Zelenského). A Slovensko nemôže farizejsky a pokrytecky ignorovať zvrátený ukrajinský šovinizmus a nacionalizmus len preto že je namierený proti Rusom, čo sa páči hlavne USA a západnej Európe, nebuďme slepí…

Z pomníka venovaného pamiatke zabitým mladým československým vojakom, ktorých zabili Banderovci, zmizla pamätná tabuľa s menami obetí… Pomník sa nachádza pod vrcholom Prednej Magury v Nízkych Tatrách v katastri obce Partizánska Ľupča. Zdá sa že modrožltým liberálnym vlajočkárom vadila tabuľa s kritikou banderovcov, liberálni fašisti znevážili pamiatku obetí, takto sa prepisuje história a takto vznikajú nové totalitné režimy.

Aby sme nezabudli na tabuli bol text:

Na tomto mieste padli v boji proti benderovcom Ašpiranti ČSLA v roku 1947

HAKL Jozef 23. ročný

KAREŠ Miroslav 22. ročný

NEUMANN Miloš 23. ročný

PADÚCH Bohumil 23. ročný

ŠIKULA Jozef 28. ročný

VRBA Henrich 23. ročný

Česť Vašej pamiatke

SZPB Part. Ľupča PZ Magura

 

Slovenskí historici sa téme pôsobenia banderovcov na Slovensku vyhýbajú, v dnešnej dobe by to bolo politicky „nekorektné“, mohli by prísť o granty či dokonca o prácu. Mimochodom, celom seriózne by ma zaujímal názor na banderovcov i od Fedora Gála, ktorého rodičia pochádzajú práve z Partizánskej Ľupče. .

 

Potlesk pre nacistu (šialené prepisovanie dejín)

25.09.2023

Zelenský v kanadskom parlamente 🇨🇦 bol súčasťou ovácií a vyznamenania istého 98- ročného emigranta z Ukrajiny – Jaroslava Hunka. Zaujímavé je, že tento pán bol členom SS komanda Galičina (Halič), ktoré spolu s nacistami zabíjali židov a bojovali proti Červenej armáde (i proti SNP). 🤮 Obdivuhodný je hlavne herecký výkon Zelenského🤡, ktorého starý otec [...]

Protesty proti LGBTI propagande na školách 🇨🇦

22.09.2023

V Kanade sa tento týždeň vo viacerých mestách uskutočnili veľké protesty proti LGBTI propagande na školách (mainstream to pochopiteľne odignoroval). Rodičia kanadských detí odmietajú sexualizáciu školstva, odmietajú aby sa ich deti učili o transgenderoch, queeroch a iných sexuálnych odchýlkach. Myslím si že nie som homofób, nikdy som sa nezaujímal o sexualitu ľudí s [...]

K detským pohotovostiam a návrhom ministerstva zdravotníctva ⚕️

21.09.2023

⚕️ Rušenie detských pohotovostí je nesystémové. Detské pohotovosti sa nemôžu rušiť podľa aktuálneho počtu dostupných lekárov (15 lekárov na 1 pohotovosť), ktorí sú ochotní slúžiť ALE podľa počtu obyvateľov, počtu detí v regióne, podľa dopravnej dostupnosti… O rok môžu chýbať lekári aj v ostatných regiónoch, kde ešte pohotovosti zostanú… [...]

požiar, Irak, Hamdáníja v provincii Ninive

Tragédia na svadobnej veselici v Iraku, zomrela stovka ľudí

27.09.2023 06:17

Najmenej 100 ľudí zomrelo a vyše 150 ich utrpelo zranenia pri požiari, ktorý vypukol počas svadobných osláv v irackej provincii Ninive.

koláž hodnotové

Veľký predvolebný kompas. Diaľnica do Košíc, uťahovanie opaskov, odchod do dôchodku či kontrola hraníc: Aké sú hodnoty strán?

27.09.2023 06:00

Prečítajte si odpovede trinástich strán na sedemnásť hodnotových otázok.

Cirkev / Popolcová streda / Katolícka cirkve / Veriaci / Nábožentsvo /

Božskí podnikatelia: Cirkvi vykazujú miliardový majetok, od štátu aj tak žiadajú peniaze na platy

27.09.2023 06:00

Vlastnia školy, lekárne či cestovnú kanceláriu a obchodujú s drevom. Cirkvi však s miliardovým majetkom nevedia hospodáriť, štát žiadajú zvýšiť dotácie

vojna na Ukrajine, Rusko

ONLINE: Nechceme vstúpiť do vojny po boku Ruska, tvrdí Bielorusko

27.09.2023 05:55, aktualizované: 07:39

Bielorusko je strategickým partnerom Ruskej federácie, umožnilo presuny ruských vojsk, ale odmietlo sa aktívne zapojiť do vojny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 65
Celková čítanosť: 182502x
Priemerná čítanosť článkov: 2808x

Autor blogu

Kategórie