Založ si blog

Pre zabudnutých bláznov posadnutých fašizmom

Nadávka „ty fašista“ zovšednela, príliš často ju začali používať liberáli, mimovládkari či iní podivní aktivisti. Hitler, nacizmus či fašizmus predsa vždy zaujmú, stačí zakričať „aha fašista“ a hneď získate pozornosť. Liberáli získajú voličov, mimovládky peniaze a mladí aktivisti si vylepšia „curriculum vitae“ keď sa budú uchádzať o prácu v mimovládnych organizáciách. V parlamente som sa o fašizme nepočúval až až, prvý krát som „stratil reč“ keď s tým prišli SaSkári i na moju adresu… Ale s odstupom času som si zvykol, pokrik „fašisti“ ignorujem.

Včera sa potrebovala ukázať a zviditeľniť neznáma iniciatíva „Zabudnuté Slovensko“ a tak sa europoslancovi M. Uhríkovi z Republiky pokúsila zablokovať vstup do RTVS.

História je komplikovaná veda, v socialistickej škole ma učili o zlom kapitalizme, v ktorom bohatí vďaka moci peňazí okrádajú chudobných, o oslobodení Slovenska Sovietskym zväzom, o SNP i o holokauste… Nová politická garnitúra s obrovskou mediálnou podporou sa nás snaží presvedčiť o tom, že 2. svetovú vojnu vlastne začal Hitler so Stalinom a sovietskym vojakom nemáme byť vlastne za čo vďační, Banderovci, ktorí zabíjali i na Slovensku sú zrazu akceptovateľní hrdinovia Ukrajiny a možno nakoniec z Bruselu či Washingtonu príde nariadenie že Slovensko oslobodili Američania a my tomu uveríme… 

Včera som sa bol prejsť z Donovalov na Kalište, do dediny v ktorej nemeckí nacisti zmasakrovali, upálili či postrieľali civilistov, vrátane detí, žien, starcov, to je skutočná tvár nacizmu, ktorý k nám dorazil z Nemeckej ríše.

Na pamätníku v Kališti sú vence od rôznych slovenských politikov, dokonca od „ľudu USA“ (ľud USA o SNP, Kališti ani netuší, nájsť Slovensko na mape by zvládol len málokto), no na pamätníku mi chýbal veniec od osloboditeľov – nástupnického štátu ZSSR – od Ruska (asi majú celoeurópsky zákaz uctiť si pamiatku svojich krajanov, ktorí oslobodzovali i Slovensko), ani Ukrajinci nepriniesli veniec (tí sú zase zaneprázdnení stavbou pamätníkov Banderovi, ničením sovietskych pamätníkov alebo exhumáciou sovietskych vojakov pre akútny nedostatok hrobových miest).

Dejiny píšu víťazi, my – Slováci ich len čítame, teraz nám ideologicky správne učebnice dejepisu píšu za Atlantikom a zdieľajú cez mainstreamové médiá.

Ja si svoj názor na historické udalosti vytváram sám, niečo som prečítal, niečo navštívil (pamätné miesta, pamätníky, vojenské múzeá…) a nevidím dôvod prečo by som mal byť nacistom či fašistom. V 21. storočí je už nacizmus či fašizmus ako sme ho poznali v 20. storočí číry nezmysel, mám obavy skôr z inej totality, tej bruselsko-americkej… Myslenie a konanie bruselských, berlínskych či washingtonských politikov zaváňa čoraz viac totalitným režimom, kto nejde s hlavným prúdom je jednoducho fašista, nacista, bez akéhokoľvek práva obhajoby. 

Potlesk pre nacistu (šialené prepisovanie dejín)

25.09.2023

Zelenský v kanadskom parlamente 🇨🇦 bol súčasťou ovácií a vyznamenania istého 98- ročného emigranta z Ukrajiny – Jaroslava Hunka. Zaujímavé je, že tento pán bol členom SS komanda Galičina (Halič), ktoré spolu s nacistami zabíjali židov a bojovali proti Červenej armáde (i proti SNP). 🤮 Obdivuhodný je hlavne herecký výkon Zelenského🤡, ktorého starý otec [...]

Protesty proti LGBTI propagande na školách 🇨🇦

22.09.2023

V Kanade sa tento týždeň vo viacerých mestách uskutočnili veľké protesty proti LGBTI propagande na školách (mainstream to pochopiteľne odignoroval). Rodičia kanadských detí odmietajú sexualizáciu školstva, odmietajú aby sa ich deti učili o transgenderoch, queeroch a iných sexuálnych odchýlkach. Myslím si že nie som homofób, nikdy som sa nezaujímal o sexualitu ľudí s [...]

K detským pohotovostiam a návrhom ministerstva zdravotníctva ⚕️

21.09.2023

⚕️ Rušenie detských pohotovostí je nesystémové. Detské pohotovosti sa nemôžu rušiť podľa aktuálneho počtu dostupných lekárov (15 lekárov na 1 pohotovosť), ktorí sú ochotní slúžiť ALE podľa počtu obyvateľov, počtu detí v regióne, podľa dopravnej dostupnosti… O rok môžu chýbať lekári aj v ostatných regiónoch, kde ešte pohotovosti zostanú… [...]

Michael Žantovský

Šancu na mier máme len bez Putina, hovorí Havlov diplomat

27.09.2023 05:40

Ako by zosnulý český prezident Václav Havel reagoval na voľby na Slovensku? Pre Pravdu o tom hovorí exhovorca hlavy štátu Michael Žantovský.

Trump

Trump sa pri budovaní realitného impéria dopúšťal podvodu, rozhodol súd

26.09.2023 23:16

Trump a jeho spoločnosť masívne nadhodnocovali svoj majetok a zveličovali jeho čistú hodnotu.

náhorný karabach

Výbuch v sklade s palivom v Náhornom Karabachu si vyžiadal najmenej 125 obetí

26.09.2023 23:12

Karabašské úrady pri tom ešte v utorok ráno hlásili 20 mŕtvych a vyše 290 zranených.

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Predvolebná debata RTVS: Generálna prokuratúra by mala prejsť podľa SaS a SNS pod správu MS SR

26.09.2023 22:18

V predvolebnej diskusii sa na tom zhodli šéf SNS Andrej Danko a Branislav Gröhling z SaS.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 65
Celková čítanosť: 182468x
Priemerná čítanosť článkov: 2807x

Autor blogu

Kategórie