Založ si blog

Vojna na Ukrajine – plánovaná a vyprovokovaná

Vojny v novovekých dejinách sú dôsledne plánované, nejde o náhody, aj vojna na Ukrajine bola dôsledne plánovaná a vyprovokovaná západom.

 

Vojna má svoju postupnosť. V ideálnom scenári vojny je ako prvé potrebné s potencionálnym vojenským protivníkom ukončiť hlavne akúkoľvek ekonomickú spoluprácu a neskôr prerušiť všetky možné väzby: spoločenské, vedecké, kultúrne, športové…

Prím hrajú sankcie, zákaz obchodnej spolupráce, preto USA požadovalo zrušenie projektu Nord Stream (a následne ho vyhodili do vzduchu)… Spočiatku pacifistickí Nemci sa museli prispôsobiť svojim nadriadeným z USA. Toto všetko sa dialo dávno pred konfliktom na Ukrajine.

 

Západ na Ukrajine celé roky prehliadal a pestoval hlúpy nacionalizmus, toleroval nacizmus a extrémnu korupciu. Nápomocní boli i potomkovia starých nacistov a banderovcov, ktorí si desaťročia nerušene žili v Severnej Amerike. Západ na druhej strane zase blokoval rozvoj Ruska všetkými spôsobmi aby ho mohol neskôr ľahšie poraziť a zničiť (nielen ekonomicky), plány rozparcelovať Ruskú federáciu sa stávajú témou mainstreamu. Západ arogantne celé desaťročia ignoroval oprávnené bezpečnostné záruky pre Rusko.

 

Západ ale oklamal i Ukrajincov, reálne v horizonte nasledujúcich desaťročí európske krajiny vôbec neplánovali prijať skorumpovanú a chudobnú Ukrajinu do EÚ. Reálnejšie bolo členstvo Ukrajiny v NATO s perspektívou ohrozenia Ruskej federácie, červená čiara ohrozenia Ruska sa stávala potencionálnou realitou.

Postsovietska Ukrajina by bola pre EÚ veľké sústo, podobne ako Turecko, nielen počtom obyvateľov ale i posunutím rovnováhy EÚ smerom na východ, čo sa určite nepáči západoeurópskym krajinám. Ukrajina by mala v EÚ vplyv a počet europoslancov skoro ako Španielsko a Turecko ako Nemecko (preto Turci nemôžu nikdy vstúpiť do EÚ).

 

Ak Ukrajina v EÚ – tak len ako kolónia, rozpredaná, bez ľudí, bez vplyvu…

Ukrajina s pôvodným počtom 52 miliónov obyvateľov po rozpade ZSSR by bola veľkým a vplyvným štátom i v samotnej EÚ, riešením je zníženie počtu obyvateľov Ukrajiny, ktoré sa postupne napĺňa, stačilo počkať pár rokov a počet obyvateľov klesol na 43 miliónov (Ukrajinci sa rozptýlili po celom svete), nekonečná roky ignorovaná frustrácia Ukrajincov skončila vojnou a ďalšou stratou miliónov obyvateľov Krymu, Donbasu, nasledovali milióny utečencov smerujúcich na západ do Európy i do Ruska, Ukrajina sa postupne mení na vyľudňújucu sa, vymierajúcu UkRuinu. Krajina v rozvalinách s 20 či 30 miliónmi obyvateľov sa ďaleko jednoduchšie ovláda a vypredá. Ukrajina sa stáva kolóniou závislou od svojich reálnych majiteľov, ktorí ju zatiaľ štedro dotujú hlavne spoza Atlantiku. Poliaci si tiež prídu na svoje. Ukrajina ako samostatný funkčný štát už dávno neexistuje, je odkázaná na milodary.

 

Ukrajina nie je ostrov, Ukrajinu nemožno premiestniť. Verím, že si Ukrajinci uvedomia že nemôžu naveky existovať obklopení „nepriateľmi“ (Rusko, Bielorusko) a pokrytcami (Poľsko, Rumunsko, Maďarsko), ktorí majú na Ukrajine svoje vlastné záujmy…

 

Ak budeme v budúcnosti čítať o ekonomických sankciách západu voči inej krajine bude to predzvesť prevratu, majdanu či vojny. Najbližšie k tomu má dlhé roky Irán, Venezuela, možno čoskoro i Čína… Po rokoch kľudu a mieru v Európe sa stáva realitou našej doby neistota, chaos, vojna, chudoba, morálny i ekonomický úpadok európskej civilizácie.

Slepota mainstreamu so štekajúcimi ratlíkmi

31.03.2023

V našich mainstreamových médiách si čoraz viac všímam veľmi často prezentované názory nevýznamných politikov z pobaltia, dôležité je aby boli extrémne protiruský a hneď sú na titulke (napríklad rozhovor s estónskym prezidentom v SME), podobne je to i na slovenskej politickej scéne (rozhovor s nezaradeným progresívnym poslancom – 25 mikrofónov a médií, tlačové [...]

Hodina otázok v NR SR (štvrtková parlamentná show)

24.03.2023

Pri príležitosti štvrtkovej hodiny otázok som adresoval dve otázky na zastupujúceho ministra zdravotníctva, financií a súčasne premiéra na dostupnosť jódových tabletiek pre prípad nukleárnej katastrofy v susednej Ukrajine. Trojjediný prémiový minister však nemal čas prísť na hodinu otázok a tak z pohodlnej nedizajnovej a nie vôbec najlacnejšej pohovky dorazila odpovedať [...]

Zabudnuté zločiny USA a Veľkej Británie v Iraku sa vracajú späť . .. na Ukrajinu

22.03.2023

Briti i američania plánujú dodať na Ukrajinu strely s ochudobneným uránom. Uvedené strely s ochudobneným uránom vo veľkom použili „naši spojenci“ (🇺🇲, 🇬🇧) vo vojne v Iraku 🇮🇶. Od vojny v Iraku evidujú v mieste konfliktov extrémny nárast výskytu rakoviny (hlavne rakoviny pľúc, leukémie…) ako i závažných malformácii (poškodenia) [...]

Tornádo v meste Little Rock v americkom Arkansase

Mestom Little Rock sa prehnalo tornádo, zranilo stovky ľudí

01.04.2023 00:54

Hlavným mestom amerického štátu Arkansas Little Rock na juhu USA sa v piatok prehnalo ničivé tornádo.

zelenskyj, ukrajina, heger, sanduová, plenkovič, golob

Zelenskyj na summite v Kyjeve: Buča sa musí stať "symbolom spravodlivosti"

31.03.2023 22:45

Vyhlásil to na prvé výročie stiahnutia Ruska z tohto mesta pri Kyjeve, ktoré je teraz stelesnením obvinení z ruských vojnových zločinov.

Andrew Tate

Kontroverzného influencera Tatea a jeho brata premiestnia do domáceho väzenia

31.03.2023 22:38

Bratia Tateovci a dve Rumunky údajne pašovali, najímali a zneužívali ženy a nútili ich k výrobe pornografie na účel zisku.

obilie

Päť krajín EÚ vrátane Slovenska požaduje obmedzenie dovozu ukrajinského obilia

31.03.2023 21:00

Krajiny adresovali list šéfke Európskej komisie Leyenovej. K výzve sa pridal aj Heger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 151517x
Priemerná čítanosť článkov: 2859x

Autor blogu

Kategórie