Založ si blog

Slovenské zbrane zabíjajú obyvateľov Donbasu Sme vo vojne s Ruskou federáciou?

Pri ostreľovaní Donecka ukrajinskou armádou bola v decembri 2022 zabitá Mária Pirogová, poslankyňa a humanitárna pracovníčka v Donecku. Aktuálne informácie* hovoria že bola zabitá muníciou, raketou zo SLOVENSKA. Rozhodne nebola vojenským cieľom, ani nebola na nesprávnom mieste v nesprávny čas, bola doma, na ulici vo svojom meste… Obyvatelia Donecka chcú byť súčasťou Ruska, nech si o tom môžeme myslieť čokoľvek, 9 rokov ostreľovania ich nepresvedčili o mierovom nažívaní v jednotnej Ukrajine… Naše zbrane tak zabíjajú civilistov s ruským pasom, občanov Ruskej federácie, sme teda vo vojne s Ruskou federáciou?

Neviem, či si vôbec Slováci uvedomujú následky vojnového šialenstva na Ukrajine za ktoré nesieme zodpovednosť aj my s reálnym rizikom že vojna môže byť nakoniec i na Slovensku a Slováci budú znova umierať vo vojne i na východnom fronte (kto nahradí ukrajinských vojakov keď sa minú?). Naivné predstavy že Ukrajinci znova dobijú Donbas a Krym sú cestou do katastrofy a do poslednej svetovej a možno i jadrovej vojny..

USA nás ako svoju kolóniu vtiahli do tejto vojny, ktorá je pre vzdialenú krajinu za Atlantikom požehnaním (hádajte kto získa objednávky za stovky miliárd na zbrane keď sa všetky terajšie zošrotujú na Ukrajine?).

To si naozaj naša vláda a minister Naď myslia že je možné zabiť všetkých Rusov na Donbase, Kryme len tak bez povšimnutia a Putin sa bude len prizerať??

Ja si to nemyslím. Putin to povedal jasne: „načo nám je svet bez Ruska..“

Vojnových štváčov, komediantov a bláznov treba okamžite odpratať z politiky (už včera bolo neskoro) a začať rokovať o mieri, novej bezpečnostnej politike v Európe (bez dominancie NATO), svetu pristane multipolárnosť, nie unipolárna nadvláda USA.

*Ruský zdroj:

https://www.1tv.ru/news/issue/2023-01-22/21:00#4

(Môžete namietať že je to ruský zdroj a informáciu nemožno overiť aj z iných zdrojov. Sú azda vo vojne plnej propagandy nejaké objektívne? Predstava že slovenské zbrane zabíjajú len presné vojenské ciele je však určite naivná a smiešna..).

Zelenského sluhovia národa už z Ukrajiny neutečú

24.01.2023

Západ celé roky prehliadal diskrimináciu a zabíjanie ruskojazyčných obyvateľov juhovýchodnej Ukrajiny a súčasne pokrytecky ignoroval obrovskú korupciu v krajine na okraji. Západu i komikovi Ze sa teraz rúca domček k kariet zvaný Ukrajina, nefunkčný, skorumpovaný, neperspektivny. Padajú hlavy sluhov národa, korupcia na každom kroku – to je UkRuina. Osudný výlet [...]

Ako Mgr. Igor Matovič problémy v zdravotníctve (ne)vyriešil

20.08.2022

Milí priatelia, Po nekonečnom čakaní riešenia stavu nášho zdravotníctva som napäto očakával čo nám Mgr. Igor Matovič ako minister financií a súčasne zastupujúci premiér a tieňový minister zdravotníctva predstaví ako riešenie krízy v zdravotníctve… Rád by som zhrnul môj názor na predložené návrhy – po 10 mesiacoch rokovania alebo skôr nerokovania [...]

Zelenského agónia

27.07.2022

Zbrane, zbrane, zbrane. Ideálne zadarmo. Plus peniaze, miliardy… Samozrejme tiež nenávratne. Nepočul som, žeby Zelenský chcel rokovať o mieri.. Myslím, že už fotky a vyjadrenia riaditeľa zemegule v zelenom tričku – Zelenského lezú ľudom čoraz viac na nervy, tak prišli s novým marketingovým ťahom, jeho transatlantickí sponzori začali fotiť jeho manželku, a rovno [...]

Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Ronald McDonald House Charities, n.o.

03.02.2023 22:21

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Vinohradnícky spolok Kozárovce

03.02.2023 22:18

Sme združenie malých a hobby vinárov a nadšených vinohradníkov v obci Kozárovce fungujúce od roku 2010.

Europolis collegium, o.z.

Europolis collegium, o.z.

03.02.2023 22:11

Sme občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2012 za účelom rozvoja kultúrneho potenciálu šarišského regiónu a to prostredníctvom šírenia ľudovej hudby.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Alej na Prameni

03.02.2023 22:07

Vysádzame zelenú oázu - lipovú alej, desiatky jedlých krov, trvalky, lúku, založili sme včelnicu. Realizujeme workshopy s prírodnou tematikou, pikniky, koncerty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 129747x
Priemerná čítanosť článkov: 2821x

Autor blogu

Kategórie