Založ si blog

Naše priority – zbrane, Ukrajina, Afrika? (alebo volič je h_v_o)

Keď sa chce, lepšie povedané keď niekto niečo chce spraviť, nakúpiť tak sa to dá hoci aj za pár mesiacov…
Na jeseň 2021 vyhlásený tender na nákup obrnených vozidiel, je jún 2022 a víťaz je známy… Dodanie transportérov už v roku 2024.
Cena – len necelých 1.7 miliardy eur (pekný eufemizmus „necelých“, čo tak napísať „až“, pre jednoduchých voličov koalície pre lepšiu predstavu napíšem celé číslo, ktoré zaplatíme ako daňoví poplatníci za tieto zbrane – 1.700.000.000 € 😐)
Popritom čakáme ešte na fínske transportéry za 500.000.000 eur 😕
Zaujímavé že za 30 rokov nedokážeme nájsť na Slovensku 🇸🇰 peniaze na 1 (slovom jednu) poriadnu koncovú nemocnicu, nedokážeme zabezpečiť lepšie mzdy a pracovné podmienky pre zdravotníkov, učiteľov, lepšiu starostlivosť o seniorov… Aj keď by už dáke peniaze 💰💰 na nemocnicu boli neviem či ju dáme postaviť Janovi, Ferovi či Jožovi… Nekonečné príbehy.
Mám pocit že politici robia len veci z ktorých majú osobný benefit alebo ktoré im nariadia ich sponzori, či reagujú len pokyny z istej ambasády… Akoby o obyvateľov Slovenska vôbec nešlo, na prvom mieste záujmy našich kolonizátorov, potom Ukrajiny, Afriky atď.
Známe slová pána Haščák z Penty: „Volič je len hov_o, nevie absolútne nič“ sú jednoducho pravdivé a trvácne..
Pamätajte čo si o Vás myslia sponzori politikov i politici..

Rusko sa musí rozpadnúť

02.07.2022

Tupá západná propaganda o rozpade Ruska sa podvedome šíri už i v „našom“ mainstreame a samozrejme i medzi slovenskými „paneurópskymi a proamerickými politikmi“ (poslanec Žiak, SaS: „Osud Ruska je taký, že sa rozpadne na veľa malých štátov. Bude to koniec. …herec malého vzrastu porazí veľké všemocné Rusko“). Je zaujímavé že mainstream a [...]

Ako nám (ne)obyčajní ľudia cez rozum prešli. ..   (aj v zdravotníctve môžete byť v zisku – ak ste na správnej strane)

28.06.2022

Ako byť v zdravotníctve navždy ziskový? Čo tak prijať zákon a zabezpečiť si dobré financovanie zdravotníckeho zariadenia, ideálne obísť DRG systém a stanoviť si pevné sadzby napríklad za hospitalizáciu? Aké jednoduché. Vyše desaťročie budujeme DRG systém, stále nedostatočne funkčný, podstatou tohto systému majú byť adekvátne platby za konkrétnu hospitalizáciu [...]

Vojna do posledného Ukrajinca so zbraňami od NATO sa mení na svetovú vojnu proti Rusku?

19.06.2022

Dvaja blázni znova úradovali – Stoltenberg z NATO a náčelník generálneho štábu Veľkej Británie generál Sanders… Stoltenberg z NATO priznáva že vojna na Ukrajine bude dlhá a drahá. A dodáva: „zbrane budeme dodávať kým nedôjde k prechodu zo starej sovietskej výzbroje k štandardnému vybaveniu NATO“. Mám tomu rozumieť že o Ukrajine sa hovorí ako [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 80807x
Priemerná čítanosť článkov: 2309x

Autor blogu

Kategórie