Založ si blog

Slová za 20. 000 eur

Zaumienila si  mediálna tvár Covid-19 epidémie pán doc. MUDr. Peter Sabaka, PhD. z Bratislavy existenčne ničiť ľudí, ktorí nezdieľajú jeho názory alebo s ním nesúhlasia? Extrarýchle rozhodnutie či skôr absurdný precedens vysokej pokuty voči poslancovi NR SR Milanovi Mazurekovi sú cestou ako umlčať ľudí s iným názorom? Je toto cesta ako si majú lekári „privyrábať“ napríklad na dovolenku, či na nové auto? Tento precedens poukazuje na ďalšie delenie našej spoločnosti- na rovných a ešte rovnejších. Rovnejších, ktorých nemožno za žiadnych okolností kritizovať, a ostatných -tzv. „rovných“, ktorí majú byť ticho a držať „krok“.

V slabej chvíli si občas zapnem slovenské TV spravodajstvo (ako poslanec musím bohužiaľ sledovať aj mainstreamovú propagandu) a pán doktor bol v TV spravodajstve viac ako doma, je zaujímavé že Covid-19 epidémiu najčastejšie komentoval práve on- sekundárny lekár s praxou na infektologickej klinike len pár rokov (od roku 2017), to v Bratislave nemajú primára či prednostu? Neskôr som zneistel pri jeho podivuhodnom odhade 10.000 nových mŕtvych pacientov na Covid-19 v novembri t.r., nie som dátový analytik ale tento odhad mi vtedy prišiel značne prestrelený (čo sa nakoniec i potvrdilo). Nebolo cieľom jeho nezmyselného odhadu či skôr hoaxu len vystrašiť ľudí?

Pána doktora ako úspešného bojovníka proti Covidu, proti „hoaxom“ (ktoré zdá sa šíri i on) s neskutočne rýchlymi finančnými bonusmi by som poprosil aby sa pokúsil zabezpečiť také rýchle „odškodné“ i pozostalým, ktorých príbuzní sa nakazili infekciou vo svojom zamestnaní (zdravotníci) a umreli alebo i pozostalým po pacientoch, ktorí sa prišli do nemocníc liečiť na iné ochorenia, avšak v zdravotníckom zariadení sa nakazili Covid-19 infekciou, ktorá sa stala pre nich smrteľnou. Súdna moc, vládni politici a médiá sú na jeho strane, nech sa páči. Držím palce. Ak za „slová“, ktoré sa mu nepáčia, dokázal vysúdiť 20.000 euro tak som zvedavý koľko euro má podľa neho hodnota ľudského života.

V kovidovej dobe si dovolím na záver ešte pár slov o Covid-19- čísla infekcie klesajú a blížiaci sa variant omikron je síce infekčnejší ale menej zabíja (dobrá správa)- dáta z Juhoafrickej republiky, môžeme tak predpokladať že tento vysokoinfekčný ale menej smrteľný variant perspektívne úplne vytlačí smrteľnejší variant delta a snáď si už od Covid-u vydýchneme.

Prajem pevné zdravie v Novom roku.

Keď Pravda nevidí pravdu

10.05.2023

Každý deň musia v mainstreame vyjsť minimálne jeden až dva protiruské články. Často sú však články zavádzajúce a neprenikajú hlbšie do problematiky (veď prečo, stačí si kopnúť…). Zavádzajúci článok v Pravde píše o krajinách ktoré ďalej dovážajú fosílne paliva z Ruska a tým podporujú vojnu – Slovensko je hneď na piatej priečke, druhé miesto [...]

Deň víťazstva nad fašizmom alebo deň víťazstva propagandy USA?

08.05.2023

Dnes si pripomíname víťazstvo nad fašizmom, aspoň tak je to napísané v kalendári. Víťazstvo na ktorom má najväčšiu zásluhu Červená armáda, to je historický fakt – národy Sovietskeho zväzu v najväčšej miere a s najväčšími obeťami porazili Hitlera. Bez sovietskych obetí by dejiny Európy i Slovenska prebiehali veľmi pravdepodobne úplne inak. Niekto môže [...]

Sankcie, sankcie a čo ďalej ?

24.04.2023

Hlavnou úlohou sankcií „demokratického“ sveta je v prvom rade znepríjemniť život bežným obyvateľom krajiny, vyvolať negatívne emócie a postaviť obyvateľov krajiny voči vláde, vládnucej triede, samozrejme „demokratický“ svet má už prichystanú a dobre zaplatenú politickú opozíciu, ktorá je pripravená prevziať moc a plniť príkazy svojich [...]

pratasevič Sofja Sapegová

Lukašenko omilostil Rusku Sapegovú zadržanú v máji 2021 s novinárom Pratasevičom

07.06.2023 22:50

Ramana Prataseviča omilostili v máji tohto roku.

140416a-004

Exšéf NATO Rasmussen: Ak Kyjev nedostane jasné záruky, Poliaci aj ďalší môžu poslať vojakov na Ukrajinu

07.06.2023 22:30

Bývalý šéf NATO Anders Rasmussen varuje, že ak Kyjev nedostane na summite NATO vo Vilniuse konkrétne záruky, situácia môže eskalovať.

pavel horňák

Zomrel marketingový expert a profesor Pavel Horňák

07.06.2023 21:31

Vedúci Katedry marketingovej komunikácie Univerzity Komenského v Bratislave Pavel Horňák zomrel vo veku 70 rokov.

priehrada Kachovka

Nahráva zničenie priehrady Kachovka viac Rusom alebo Ukrajincom? Názory odborníkov sa rozchádzajú

07.06.2023 19:00

Stojím si za tým, že zničenie vodnej priehrady Kachovka hrá viac do karát Ukrajincom ako Rusom, hovorí v podcaste denníka Pravda analytik Zdeněk Kríž.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 56
Celková čítanosť: 161089x
Priemerná čítanosť článkov: 2877x

Autor blogu

Kategórie