Založ si blog

Chvalabohu za vojnu (cynicky a pokrytecky)

Vojna na Ukrajine má pre Európu (i Slovensko) viacero „pozitív“ – naštartovala sa zbrojárska výroba, zvyšuje sa rozpočet na armádu, no hlavne sme získali lacnú, často i kvalifikovanú a mentálne Európe blízku pracovnú silu. Kto by už chcel na Slovensku pracovať za minimálnu mzdu. Stavební robotníci z Ukrajiny sa nám hodia, chýbajú nám ľudia v slabo platených službách, v gastronómii, cestovnom ruchu, ukrajinskí lekári zachraňujú naše zdravotníctvo (sú ochotní pracovať i v 48 či 72 hodinových službách /na druhej strane vždy lepšie ako byť na fronte/), matky s deťmi nám môžu vylepšiť našu zhoršujúcu sa demografiu.

Keďže sme pokrytci a myslíme hlavne na seba, nemusí nás zaujímať vymierajúca Ukrajina s najnižšou pôrodnosťou na svete (0,7 dieťaťa na ženu v reprodukčnom veku), o miliónoch utečencov z Ukrajiny vieme, o státisícoch mŕtvych sa taktne mlčí, občas sa spomenú desaťtisíce vojnových invalidov, chudobní dôchodcovia ťažko stradajúci na Ukrajine nikoho nezaujímajú (tí už umrú na Ukrajine a podľa liberálov sú vlastne zbytoční pre spoločnosť).

Na ukrajinskom konflikte parazituje nielen Európa ale hlavne USA. Americký zbrojársky priemysel má hody, USA vytlačili z Európy ruské energonosiče a ponúka nám svoje drahšie, európsky priemysel stráca konkurencieschopnosť, čo tiež vyhovuje USA. Good deal.

Ak Putin hovorí že vojna na Ukrajine bude minimálne 5 rokov tak sa majú Ukrajinci načo „tešiť“. Chceli vojnu, tak ju majú. I my Európania dušou i srdcom oddaní Bruselu a Washingtonu podporujeme vojnu, vyťažme z vojny čo najviac.

Zadĺžená, zničená Ukrajina bude po vojne na predaj, rozpredá sa, rozparceluje, len musíte byť na strane víťazov. A čo z toho budú mať pôvodní obyvatelia Ukrajiny? Neviem, možno dobrý pocit? Zbavia sa Ruska aby sa stali kolóniou západu? Veľa šťastia. A ozaj kde sú všetci tí najzodpovednejší za vojnu? Vyslúžilí ukrajinskí politici a oligarchovia čo burcovali ľudí do vojny. Na Titanicu už asi nie.

E-mail od teroristov

08.05.2024

E-mail od teroristov: „Mudžahedíni vo vašich mestách vás zabijú, nech ste kdekoľvek. V areáli školy je bomba. Bolestivý koniec vás postihne. Bojovníci prišli s dobrým cieľom. Priniesť islam k vám. Koniec koncov spása je v islame a nie vo vašich falošných náboženstvách. Keď naši bratia utekali z režimu, uzavreli ste hranice. Mysleli ste si, že vás to zachráni [...]

Teroristické poplachy na Slovensku? Ach, to Rusko.

07.05.2024

Poplašné správy do slovenských škôl od údajných islamistov z ruskej adresy mohol zaslať jedine čečenský vodca Kadyrov, čoskoro to v denníku N odhalí Jaroslav Naď a Šimečka. A Zuzana to bude vnímať citlivo. Čechov nedávno „osvietilo“ a bez akýchkoľvek zverejnených dôkazov rozhodli že muniční sklad vo Vrběticiach odpálili Rusi. Možno sám Putin na [...]

Máte už svoj atómový kryt? ☢️

20.04.2024

O vojne medzi Ruskom a NATO sa už otvorene píše v mainstreame. A nie len o konvenčnej vojne ale rovno o nukleárnej vojne. V Pravde nedávno uverejnili video: „Ako vystrašiť Rusov? Stihačkou F-35 a atómovou bombou B61-12“, v podobnom duchu bol uverejnený článok o krajinách v ktorých možno prežiť nukleárny konflikt (Grónsko, Tuvalu, Island, Čile, Nový [...]

britský parlament

Už 76 britských konzervatívnych poslancov oznámilo, že nebudú opätovne kandidovať

24.05.2024 23:38

Ide o najvyšší počet odchádzajúcich poslancov od parlamentných volieb v roku 1997.

covid, koronavírus, obete, pandémia

Pandémia covidu skrátila priemernú dĺžku života o takmer dva roky

24.05.2024 23:15

Pandémia tak vymazala približne desaťročný pokrok v tejto oblasti, oznámila Svetová zdravotnícka organizácia.

párty, techno, nočný život, mládež

„Nemecko pre Nemcov, cudzinci preč.“ Ľudia skandovali na párty rasistické heslá, video vyvolalo pobúrenie

24.05.2024 22:27

Nemecký kancelár Olaf Scholz v piatok označil video za "nechutné".

Maďarsko Dunaj lode zrážka

Maďarská polícia našla piatu obeť sobotňajšej zrážky lodí, hľadajú ešte dvoch

24.05.2024 22:08

Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, zadržala polícia a vypočula ako podozrivého.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 76
Celková čítanosť: 222434x
Priemerná čítanosť článkov: 2927x

Autor blogu

Kategórie