Založ si blog

Keď Pravda nevidí pravdu

Každý deň musia v mainstreame vyjsť minimálne jeden až dva protiruské články. Často sú však články zavádzajúce a neprenikajú hlbšie do problematiky (veď prečo, stačí si kopnúť…). Zavádzajúci článok v Pravde píše o krajinách ktoré ďalej dovážajú fosílne paliva z Ruska a tým podporujú vojnu – Slovensko je hneď na piatej priečke, druhé miesto vyhráva tzv. EÚ (takú krajinu nepoznám). 

Cieľom článku je vyvolať negatívnu reakciu a pocit viny u čitateľov – akí sme zlí a neľudskí (nakupujeme ropu a plyn z Ruska = podporujeme vojnu) a preto odteraz musíme navždy podporovať nákup zbraní, prípadne aj ich darovanie Ukrajine, aj keby sme nemali čo jesť…

V grafe som hľadal i Ukrajinu.. Márne. Nie je tam, asi prešli na zelenú energiu a k elektrickým tankom primontovali fotovoltaické panely.

Kritizujú Slovensko ako top dovozcu ruskej ropy 🤔. Pravda je však taká že bratislavská rafinéria Slovnaft (patriaca maďarskej skupine MOL) vyváža ropné produkty z ruskej ropy na Ukrajinu.

Nedávno som na slovenskej diaľnici zahliadol niekoľko ukrajinských kamiónov s cisternami Slovnaft…

Takže kúpou hnusnej ruskej ropy podporujeme Rusko a súčasne predajom (či darovaním?) produktov z ruskej ropy i Ukrajinu. A profituje z toho hlavne súkromná rafinéria Slovnaft – MOL. Z daní slovenských občanov sa „len“ nakupujú zbrane a financuje zastupná vojna USA (NATO) voči Rusku o „heartland“.

Odriekame si lepšie zdravotníctvo, školstvo… na úkor podpory tejto vojny. Dokedy v tom chceme pokračovať ? Rozhodnú predčasné voľby.

Deň víťazstva nad fašizmom alebo deň víťazstva propagandy USA?

08.05.2023

Dnes si pripomíname víťazstvo nad fašizmom, aspoň tak je to napísané v kalendári. Víťazstvo na ktorom má najväčšiu zásluhu Červená armáda, to je historický fakt – národy Sovietskeho zväzu v najväčšej miere a s najväčšími obeťami porazili Hitlera. Bez sovietskych obetí by dejiny Európy i Slovenska prebiehali veľmi pravdepodobne úplne inak. Niekto môže [...]

Sankcie, sankcie a čo ďalej ?

24.04.2023

Hlavnou úlohou sankcií „demokratického“ sveta je v prvom rade znepríjemniť život bežným obyvateľom krajiny, vyvolať negatívne emócie a postaviť obyvateľov krajiny voči vláde, vládnucej triede, samozrejme „demokratický“ svet má už prichystanú a dobre zaplatenú politickú opozíciu, ktorá je pripravená prevziať moc a plniť príkazy svojich [...]

Slepota mainstreamu so štekajúcimi ratlíkmi

31.03.2023

V našich mainstreamových médiách si čoraz viac všímam veľmi často prezentované názory nevýznamných politikov z pobaltia, dôležité je aby boli extrémne protiruský a hneď sú na titulke (napríklad rozhovor s estónskym prezidentom v SME), podobne je to i na slovenskej politickej scéne (rozhovor s nezaradeným progresívnym poslancom – 25 mikrofónov a médií, tlačové [...]

pratasevič Sofja Sapegová

Lukašenko omilostil Rusku Sapegovú zadržanú v máji 2021 s novinárom Pratasevičom

07.06.2023 22:50

Ramana Prataseviča omilostili v máji tohto roku.

140416a-004

Exšéf NATO Rasmussen: Ak Kyjev nedostane jasné záruky, Poliaci aj ďalší môžu poslať vojakov na Ukrajinu

07.06.2023 22:30

Bývalý šéf NATO Anders Rasmussen varuje, že ak Kyjev nedostane na summite NATO vo Vilniuse konkrétne záruky, situácia môže eskalovať.

pavel horňák

Zomrel marketingový expert a profesor Pavel Horňák

07.06.2023 21:31

Vedúci Katedry marketingovej komunikácie Univerzity Komenského v Bratislave Pavel Horňák zomrel vo veku 70 rokov.

priehrada Kachovka

Nahráva zničenie priehrady Kachovka viac Rusom alebo Ukrajincom? Názory odborníkov sa rozchádzajú

07.06.2023 19:00

Stojím si za tým, že zničenie vodnej priehrady Kachovka hrá viac do karát Ukrajincom ako Rusom, hovorí v podcaste denníka Pravda analytik Zdeněk Kríž.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 56
Celková čítanosť: 161092x
Priemerná čítanosť článkov: 2877x

Autor blogu

Kategórie