Založ si blog

Keď Pravda nevidí pravdu

Každý deň musia v mainstreame vyjsť minimálne jeden až dva protiruské články. Často sú však články zavádzajúce a neprenikajú hlbšie do problematiky (veď prečo, stačí si kopnúť…). Zavádzajúci článok v Pravde píše o krajinách ktoré ďalej dovážajú fosílne paliva z Ruska a tým podporujú vojnu – Slovensko je hneď na piatej priečke, druhé miesto vyhráva tzv. EÚ (takú krajinu nepoznám). 

Cieľom článku je vyvolať negatívnu reakciu a pocit viny u čitateľov – akí sme zlí a neľudskí (nakupujeme ropu a plyn z Ruska = podporujeme vojnu) a preto odteraz musíme navždy podporovať nákup zbraní, prípadne aj ich darovanie Ukrajine, aj keby sme nemali čo jesť…

V grafe som hľadal i Ukrajinu.. Márne. Nie je tam, asi prešli na zelenú energiu a k elektrickým tankom primontovali fotovoltaické panely.

Kritizujú Slovensko ako top dovozcu ruskej ropy 🤔. Pravda je však taká že bratislavská rafinéria Slovnaft (patriaca maďarskej skupine MOL) vyváža ropné produkty z ruskej ropy na Ukrajinu.

Nedávno som na slovenskej diaľnici zahliadol niekoľko ukrajinských kamiónov s cisternami Slovnaft…

Takže kúpou hnusnej ruskej ropy podporujeme Rusko a súčasne predajom (či darovaním?) produktov z ruskej ropy i Ukrajinu. A profituje z toho hlavne súkromná rafinéria Slovnaft – MOL. Z daní slovenských občanov sa „len“ nakupujú zbrane a financuje zastupná vojna USA (NATO) voči Rusku o „heartland“.

Odriekame si lepšie zdravotníctvo, školstvo… na úkor podpory tejto vojny. Dokedy v tom chceme pokračovať ? Rozhodnú predčasné voľby.

E-mail od teroristov

08.05.2024

E-mail od teroristov: „Mudžahedíni vo vašich mestách vás zabijú, nech ste kdekoľvek. V areáli školy je bomba. Bolestivý koniec vás postihne. Bojovníci prišli s dobrým cieľom. Priniesť islam k vám. Koniec koncov spása je v islame a nie vo vašich falošných náboženstvách. Keď naši bratia utekali z režimu, uzavreli ste hranice. Mysleli ste si, že vás to zachráni [...]

Teroristické poplachy na Slovensku? Ach, to Rusko.

07.05.2024

Poplašné správy do slovenských škôl od údajných islamistov z ruskej adresy mohol zaslať jedine čečenský vodca Kadyrov, čoskoro to v denníku N odhalí Jaroslav Naď a Šimečka. A Zuzana to bude vnímať citlivo. Čechov nedávno „osvietilo“ a bez akýchkoľvek zverejnených dôkazov rozhodli že muniční sklad vo Vrběticiach odpálili Rusi. Možno sám Putin na [...]

Máte už svoj atómový kryt? ☢️

20.04.2024

O vojne medzi Ruskom a NATO sa už otvorene píše v mainstreame. A nie len o konvenčnej vojne ale rovno o nukleárnej vojne. V Pravde nedávno uverejnili video: „Ako vystrašiť Rusov? Stihačkou F-35 a atómovou bombou B61-12“, v podobnom duchu bol uverejnený článok o krajinách v ktorých možno prežiť nukleárny konflikt (Grónsko, Tuvalu, Island, Čile, Nový [...]

thumbnail PHOTO-2024-05-30-09-18-17, pr, nepouzivat

Máme v tom jasno: za mier, za Roberta Fica

31.05.2024 00:00

Päť hlavných kandidátov strany Smer-SSD sa v závere kampane na voľby do EP 2024 odhodlalo k nezvyčajnému kroku, natočilo spoločné video, ktoré adresujú všetkým ľuďom na Slovensku.

trump

Trump je vinný z podplácania a falšovania záznamov, uväznenie mu v kampani nezabráni

30.05.2024 23:13, aktualizované: 31.05.2024 00:00

Trump čelil obvineniam zo sfalšovania podnikateľských záznamov, ktorá súvisia s platbou pornoherečke Cliffordovej tesne pred voľbami 2016.

Benny Ganc

Strana Bennyho Ganca žiada v Izraeli predčasné voľby

30.05.2024 22:18

Riadne voľby v Izraeli sa majú konať až v poslednom štvrťroku 2026.

nehoda, D1, hasiči

Pohreb hasičov, ktorí zahynuli na D1, bude budúci týždeň. Vláda schválila pozostalým po 50-tisíc eur

30.05.2024 17:20

Vyšetrovateľ v prípade obvinil 40-ročného vodiča kamióna.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 76
Celková čítanosť: 222824x
Priemerná čítanosť článkov: 2932x

Autor blogu

Kategórie