Založ si blog

Zabudnuté zločiny USA a Veľkej Británie v Iraku sa vracajú späť . .. na Ukrajinu

Briti i američania plánujú dodať na Ukrajinu strely s ochudobneným uránom. 

Uvedené strely s ochudobneným uránom vo veľkom použili „naši spojenci“ (🇺🇲, 🇬🇧) vo vojne v Iraku 🇮🇶. Od vojny v Iraku evidujú v mieste konfliktov extrémny nárast výskytu rakoviny (hlavne rakoviny pľúc, leukémie…) ako i závažných malformácii (poškodenia) novorodencov.

Pred vojnou v Iraku bola miera výskytu rakoviny 40 prípadov na 100.000 ľudí, v roku 1995 to bolo 800 prípadov na 100.000 ľudí a v roku 2005 až 1600 prípadov na 100.000 obyvateľov.

V irackej Fallúdži má vrodené genetické chyby až 14% novorodencov ‼️ (v Hirošime to bolo 1-2%), poškodenia evidentne súvisia s použitím amerických rakiet s ochudobneným uránom. Výskyt srdcových chýb je 13-krát vyšší ako v Európe, výskyt vrodených chýb postihujúcich nervový systém je 33-krát vyšší ako v Európe, rodia sa deti s dvoma hlavami, deti narodené len s jedným okom…

Dr. Samira Alani z Fallúdže ku genetickému poškodeniu detí v miestach použitia ochudobneného uránu hovorí: „Neexistujú ani lekárske výrazy, ktoré by popisovali niektoré z týchto stavov, pretože sme ich doteraz nikdy nevideli“.

To isté čaká i obyvateľov Ukrajiny. Rakovina, genetické poškodenie deti, zamorená krajina (bude chcieť niekto v budúcnosti poľnohospodárske produkty z obilnice Európy?)

Snáď si Ukrajinci uvedomia čo čaká obyvateľov a budúcnosť Ukrajiny pri používaní takejto munície. Heger a „naša“ pseudovláda sa teší ako Ukrajine kradneme lekárov, podporuje predlžovanie konfliktu, ani neuvažuje o mierových rokovaniach, akoby sa s touto krajinou na okraji do budúcna ani nepočítalo.

Článok 35 Protokolu I, dodatok k Ženevským dohovorom z roku 1977, zakazuje akékoľvek prostriedky alebo metódy vedenia vojny, ktoré spôsobujú zbytočné zranenia alebo zbytočné utrpenie, zakazuje i použitie vojnových prostriedkov, ktoré by mohli spôsobiť rozsiahle a dlhodobé škody na ľudskom zdraví a životnom prostredí.

Ale hádam by sme nechceli aby teroristcké krajiny ako USA a Veľká Británia dodržiavali Ženevský dohovor.

Do hodiny otázok v NR SR som dal ministrovi zahraničných vecí otázku či naša diplomacia a vláda súhlasí s dodávaním striel s ochudobneným uránom na Ukrajinu (zajtra odpovie, snáď).

E-mail od teroristov

08.05.2024

E-mail od teroristov: „Mudžahedíni vo vašich mestách vás zabijú, nech ste kdekoľvek. V areáli školy je bomba. Bolestivý koniec vás postihne. Bojovníci prišli s dobrým cieľom. Priniesť islam k vám. Koniec koncov spása je v islame a nie vo vašich falošných náboženstvách. Keď naši bratia utekali z režimu, uzavreli ste hranice. Mysleli ste si, že vás to zachráni [...]

Teroristické poplachy na Slovensku? Ach, to Rusko.

07.05.2024

Poplašné správy do slovenských škôl od údajných islamistov z ruskej adresy mohol zaslať jedine čečenský vodca Kadyrov, čoskoro to v denníku N odhalí Jaroslav Naď a Šimečka. A Zuzana to bude vnímať citlivo. Čechov nedávno „osvietilo“ a bez akýchkoľvek zverejnených dôkazov rozhodli že muniční sklad vo Vrběticiach odpálili Rusi. Možno sám Putin na [...]

Máte už svoj atómový kryt? ☢️

20.04.2024

O vojne medzi Ruskom a NATO sa už otvorene píše v mainstreame. A nie len o konvenčnej vojne ale rovno o nukleárnej vojne. V Pravde nedávno uverejnili video: „Ako vystrašiť Rusov? Stihačkou F-35 a atómovou bombou B61-12“, v podobnom duchu bol uverejnený článok o krajinách v ktorých možno prežiť nukleárny konflikt (Grónsko, Tuvalu, Island, Čile, Nový [...]

britský parlament

Už 76 britských konzervatívnych poslancov oznámilo, že nebudú opätovne kandidovať

24.05.2024 23:38

Ide o najvyšší počet odchádzajúcich poslancov od parlamentných volieb v roku 1997.

covid, koronavírus, obete, pandémia

Pandémia covidu skrátila priemernú dĺžku života o takmer dva roky

24.05.2024 23:15

Pandémia tak vymazala približne desaťročný pokrok v tejto oblasti, oznámila Svetová zdravotnícka organizácia.

Maďarsko Dunaj lode zrážka

Maďarská polícia našla piatu obeť sobotňajšej zrážky lodí, hľadajú ešte dvoch

24.05.2024 22:08

Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, zadržala polícia a vypočula ako podozrivého.

izrael, gaza, rafah

Izrael zaútočil na tábor v Rafahu len niekoľko minút po rozhodnutí súdu v Haagu

24.05.2024 20:44

Medzinárodný súdny dvor Izraelu nariadil, aby okamžite zastavil ofenzívu v tomto meste na juhu Pásma Gazy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 76
Celková čítanosť: 222416x
Priemerná čítanosť článkov: 2927x

Autor blogu

Kategórie