Založ si blog

Zabudnuté zločiny USA a Veľkej Británie v Iraku sa vracajú späť . .. na Ukrajinu

Briti i američania plánujú dodať na Ukrajinu strely s ochudobneným uránom. 

Uvedené strely s ochudobneným uránom vo veľkom použili „naši spojenci“ (🇺🇲, 🇬🇧) vo vojne v Iraku 🇮🇶. Od vojny v Iraku evidujú v mieste konfliktov extrémny nárast výskytu rakoviny (hlavne rakoviny pľúc, leukémie…) ako i závažných malformácii (poškodenia) novorodencov.

Pred vojnou v Iraku bola miera výskytu rakoviny 40 prípadov na 100.000 ľudí, v roku 1995 to bolo 800 prípadov na 100.000 ľudí a v roku 2005 až 1600 prípadov na 100.000 obyvateľov.

V irackej Fallúdži má vrodené genetické chyby až 14% novorodencov ‼️ (v Hirošime to bolo 1-2%), poškodenia evidentne súvisia s použitím amerických rakiet s ochudobneným uránom. Výskyt srdcových chýb je 13-krát vyšší ako v Európe, výskyt vrodených chýb postihujúcich nervový systém je 33-krát vyšší ako v Európe, rodia sa deti s dvoma hlavami, deti narodené len s jedným okom…

Dr. Samira Alani z Fallúdže ku genetickému poškodeniu detí v miestach použitia ochudobneného uránu hovorí: „Neexistujú ani lekárske výrazy, ktoré by popisovali niektoré z týchto stavov, pretože sme ich doteraz nikdy nevideli“.

To isté čaká i obyvateľov Ukrajiny. Rakovina, genetické poškodenie deti, zamorená krajina (bude chcieť niekto v budúcnosti poľnohospodárske produkty z obilnice Európy?)

Snáď si Ukrajinci uvedomia čo čaká obyvateľov a budúcnosť Ukrajiny pri používaní takejto munície. Heger a „naša“ pseudovláda sa teší ako Ukrajine kradneme lekárov, podporuje predlžovanie konfliktu, ani neuvažuje o mierových rokovaniach, akoby sa s touto krajinou na okraji do budúcna ani nepočítalo.

Článok 35 Protokolu I, dodatok k Ženevským dohovorom z roku 1977, zakazuje akékoľvek prostriedky alebo metódy vedenia vojny, ktoré spôsobujú zbytočné zranenia alebo zbytočné utrpenie, zakazuje i použitie vojnových prostriedkov, ktoré by mohli spôsobiť rozsiahle a dlhodobé škody na ľudskom zdraví a životnom prostredí.

Ale hádam by sme nechceli aby teroristcké krajiny ako USA a Veľká Británia dodržiavali Ženevský dohovor.

Do hodiny otázok v NR SR som dal ministrovi zahraničných vecí otázku či naša diplomacia a vláda súhlasí s dodávaním striel s ochudobneným uránom na Ukrajinu (zajtra odpovie, snáď).

Keď Pravda nevidí pravdu

10.05.2023

Každý deň musia v mainstreame vyjsť minimálne jeden až dva protiruské články. Často sú však články zavádzajúce a neprenikajú hlbšie do problematiky (veď prečo, stačí si kopnúť…). Zavádzajúci článok v Pravde píše o krajinách ktoré ďalej dovážajú fosílne paliva z Ruska a tým podporujú vojnu – Slovensko je hneď na piatej priečke, druhé miesto [...]

Deň víťazstva nad fašizmom alebo deň víťazstva propagandy USA?

08.05.2023

Dnes si pripomíname víťazstvo nad fašizmom, aspoň tak je to napísané v kalendári. Víťazstvo na ktorom má najväčšiu zásluhu Červená armáda, to je historický fakt – národy Sovietskeho zväzu v najväčšej miere a s najväčšími obeťami porazili Hitlera. Bez sovietskych obetí by dejiny Európy i Slovenska prebiehali veľmi pravdepodobne úplne inak. Niekto môže [...]

Sankcie, sankcie a čo ďalej ?

24.04.2023

Hlavnou úlohou sankcií „demokratického“ sveta je v prvom rade znepríjemniť život bežným obyvateľom krajiny, vyvolať negatívne emócie a postaviť obyvateľov krajiny voči vláde, vládnucej triede, samozrejme „demokratický“ svet má už prichystanú a dobre zaplatenú politickú opozíciu, ktorá je pripravená prevziať moc a plniť príkazy svojich [...]

pratasevič Sofja Sapegová

Lukašenko omilostil Rusku Sapegovú zadržanú v máji 2021 s novinárom Pratasevičom

07.06.2023 22:50

Ramana Prataseviča omilostili v máji tohto roku.

140416a-004

Exšéf NATO Rasmussen: Ak Kyjev nedostane jasné záruky, Poliaci aj ďalší môžu poslať vojakov na Ukrajinu

07.06.2023 22:30

Bývalý šéf NATO Anders Rasmussen varuje, že ak Kyjev nedostane na summite NATO vo Vilniuse konkrétne záruky, situácia môže eskalovať.

pavel horňák

Zomrel marketingový expert a profesor Pavel Horňák

07.06.2023 21:31

Vedúci Katedry marketingovej komunikácie Univerzity Komenského v Bratislave Pavel Horňák zomrel vo veku 70 rokov.

priehrada Kachovka

Nahráva zničenie priehrady Kachovka viac Rusom alebo Ukrajincom? Názory odborníkov sa rozchádzajú

07.06.2023 19:00

Stojím si za tým, že zničenie vodnej priehrady Kachovka hrá viac do karát Ukrajincom ako Rusom, hovorí v podcaste denníka Pravda analytik Zdeněk Kríž.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 56
Celková čítanosť: 161082x
Priemerná čítanosť článkov: 2876x

Autor blogu

Kategórie