Založ si blog

Čo nám týždeň vzal… alebo paranormálny parlamentný svet.

Tak sa nám zase vyfarbili… Politici. Čestní, neskorumpovateľní, zásadoví, jednoducho iní a lepší 🙁  Kto ešte neukázal svoju diplomovku?  Prvé obete – p. Boris K., kaderník so skladacími okuliarmi p. Grohling aj premiér p. Igor Matovič rovnako ako kapitálny ex-kapitán Andrej D. a hromada ďalších (tisícky vysokoškolákov) zjednodušujúcich si „neľahký“ vysokoškolský študentský život tvorbou plagiátov (niekedy z dvoch až z troch kníh), pán premiér to dotiahol do dokonalosti- diplomovku mu napísala kamarátka… Pravda je však taká, že všetci títo plagiátori sa vôbec nevymykajú bežnej praxi na vysokej škole (chvalabohu, že ja som diplomovku písať nemusel, ja som sa musel celkom korektne učiť :/ Každý sa snaží zjednodušiť si život a ruku na srdce kto by si nepomohol keby mohol, druhá stránka veci je však morálny aspekt, ak mali vo zvyku podvádzať budú teraz čestní? Asi nie. A čo tak si posvietiť aj na diplomovky Pellegriniho, Fica, Kisku, Sulíka, Šeligu, Cigánikovej? Ako by to dopadlo? Plagiáty, či vedecké práce? Osobne si myslím, že o diplomové plagiáty vôbec nejde, ide skôr o rozbitie koalície, najprv zničiť Smerodinákov a neskôr i  Oľaňákov. Kto je za tým? Progresívci (Eset..) + Spolu (US ambasáda..) + SaS (Penta) +  Hlas (Penta)? Nové preskupovanie politických elít a spoločná vôľa po predčasných voľbách pod patronátom oligarchov a ich médií? Celkom racionálne vysvetlenie.

Parlament tento týždeň nezaháľal, vládna koalícia si schválila všetko čo chcela i napriek nekonečným rozpravám, ktoré dokážu sledovať skutočne len ozajstní skalní hrdinovia priamych prenosov z NR SR. Liberálnych priateľov však zaskočilo hlasovanie Oľaňákov a 1 poslanca Smerodiny za zákony ĽSNS limitujúcich interupcie. Hlavne že obdobné zákony ako opozícia predkladali v minulosti (pozn. – keď sa opozičný politik stane koaličným politikom hneď zabudne na svoju minulosť, platí to samozrejme aj opačne- viď členovia Hlasu čo nemajú so Smerom nič spoločné 🙂 Poviete si že interupcie nie sú témou dňa a treba riešiť ekonomické problémy Slovenska. O.K. Ale v parlamente sa riešia i problémy s výrobou a predajom burčiaku, ochrana zvierat pred týraním alebo práva väzňov na očné vyšetrenie a iné naliehavé intergalaktické problémy, tak prečo by nemohla byť i ochrana nenarodených detí témou dňa? Vnímam, že slovenská spoločnosť sa k tejto téme stavia skôr negatívne, aj keď väčšina populácie sa tvári ako dediči kresťanských hodnôt. Ale akých? Neviem. Osobne túto tému akceptujem z pohľadu humanizmu, etiky, morálky. Jeden zákon na ochranu nenarodených detí však prešiel do druhého čítania (kto nesleduje dianie NR SR Live – druhé čítanie = ešte sa o tom bude hovoriť na jeseň) – zákon z dielne Oľano, ktorý predložila homofóbka roka poslankyňa p. Záborská (poňal som podozrenie, že výsledky tejto pofidérnej ankety boli zmanipulované…, ten titul si zaslúži skôr Milan Mazurek, sám som mu poslal asi 10 hlasov, dúfam, že vyhrá budúci rok, má na to, držím palce).

Vláda rozdáva peniaze, ktoré ani nemá, pán premiér rokuje v Bruseli o miliardách pre Slovensko, ktoré sa aj tak rýchlo minú ako rýchlo prídu a ľudia si to ako obyčajne ani nevšimnú, len nám stúpne zadĺženosť z ktorej sa nevyhrabú ani naši pravnuci, ale to nevadí. Nič sa nezmení ale ako vraví premiér „dobre bude“. NAKA už definitívne škvarí poslanca p. Ľ. Blahu podľa zákonov, ktoré jeho Smer v záchvate šialenstva sám vyprodukoval, lebo spochybnil smrť Martina Šmída počas prevratu v 89, čim vyjadril podporu totalitným režimom, fašizmu a poprel holokaust. Nech mu je sláva večná. Udala ho  europoslankyňa p. Nicholsonová, ktorú nemožno obviniť ani len z plagiátorstva! (diplomovku nikdy nepísala), aby ste sa stali poslancom či europoslancom nepotrebujete žiadne vzdelanie, musíte len nepretržite tárať, zapájať sa do akejkoľvek diskusie a predstierať že všetkému rozumiete. Ešte som zabudol na koronavírus a skrátené legislatívne konania, ale to je už jedno, vírus si nás počká, najvyšší čas začať šiť rúška s jesennými ale i vianočnými motívmi.

Slovenské zbrane zabíjajú obyvateľov Donbasu Sme vo vojne s Ruskou federáciou?

25.01.2023

Pri ostreľovaní Donecka ukrajinskou armádou bola v decembri 2022 zabitá Mária Pirogová, poslankyňa a humanitárna pracovníčka v Donecku. Aktuálne informácie* hovoria že bola zabitá muníciou, raketou zo SLOVENSKA. Rozhodne nebola vojenským cieľom, ani nebola na nesprávnom mieste v nesprávny čas, bola doma, na ulici vo svojom meste… Obyvatelia Donecka chcú byť súčasťou [...]

Zelenského sluhovia národa už z Ukrajiny neutečú

24.01.2023

Západ celé roky prehliadal diskrimináciu a zabíjanie ruskojazyčných obyvateľov juhovýchodnej Ukrajiny a súčasne pokrytecky ignoroval obrovskú korupciu v krajine na okraji. Západu i komikovi Ze sa teraz rúca domček k kariet zvaný Ukrajina, nefunkčný, skorumpovaný, neperspektivny. Padajú hlavy sluhov národa, korupcia na každom kroku – to je UkRuina. Osudný výlet [...]

Ako Mgr. Igor Matovič problémy v zdravotníctve (ne)vyriešil

20.08.2022

Milí priatelia, Po nekonečnom čakaní riešenia stavu nášho zdravotníctva som napäto očakával čo nám Mgr. Igor Matovič ako minister financií a súčasne zastupujúci premiér a tieňový minister zdravotníctva predstaví ako riešenie krízy v zdravotníctve… Rád by som zhrnul môj názor na predložené návrhy – po 10 mesiacoch rokovania alebo skôr nerokovania [...]

Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Ronald McDonald House Charities, n.o.

03.02.2023 22:21

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Vinohradnícky spolok Kozárovce

03.02.2023 22:18

Sme združenie malých a hobby vinárov a nadšených vinohradníkov v obci Kozárovce fungujúce od roku 2010.

Europolis collegium, o.z.

Europolis collegium, o.z.

03.02.2023 22:11

Sme občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2012 za účelom rozvoja kultúrneho potenciálu šarišského regiónu a to prostredníctvom šírenia ľudovej hudby.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Alej na Prameni

03.02.2023 22:07

Vysádzame zelenú oázu - lipovú alej, desiatky jedlých krov, trvalky, lúku, založili sme včelnicu. Realizujeme workshopy s prírodnou tematikou, pikniky, koncerty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 129734x
Priemerná čítanosť článkov: 2820x

Autor blogu

Kategórie