Založ si blog

Je PS/Spolu a Za Ľudí to isté čo Kaufland a Lidl? Navonok súperi, v skutočnosti rovnakí majitelia?

Stratégie politických strán ako zmiasť voličov a získať čo najviac hlasov s cieľom dostať sa k válovu sú veľmi dobre premyslené, žiadny amaterizmus, excelentné stratégie, skvelá psychologická hra.

Kaufland a Lidl sa navonok tvária ako konkurencia, v skutočnosti majú jedného majiteľa- Schwarza (Schwarz Gruppe), človek si povie nepáči sa mi v Kauflande zájdem do Lidlu a rodine Schwarzových to je jedno, človek im aj tak neujde a nechá peniaze i tak len u nich..  Stratégia win-win:).

Zdá sa že majitelia Esetu sa rozhodli pre obdobnú taktiku- na úvod vytvoria svoje propagandistické médium- Denník N, potom si vyberú postavičky zo Sorosových kurzov a časť z nich umiestnia do PS (Zuzana Č., Truban) a časť ku „konkurenčným“ Žaľuďom (Kiska, Šeliga),  priestor v ich médiách však majú zaručené obidve strany, navzájom sa podporujú, „zdieľajú“ a oslavujú (150. kandidát Za Ľudí p. J. L. Benčík ako „top“ bloger straníckych novín PS- Hnojníka N). Aby toho nebolo málo priberú k PS aj stranu jedného staronového človeka – p. Beblavého, tzv. Spolu, aby navonok pôsobili ako silná koaličná „zjednocujúca“ partaj.

Ak niekto investuje do politických figurín milión tak čaká sto. Naivita a viera voličov vo falošných anjelov, podivných podnikateľov s bielym práškom je zarážajúca. Prečo si myslíme, že človeka, ktorého sme nikdy reálne nevideli (až na falošné predvolebné mítingy), človeka čo žije v blahobyte, niekde vo vile v Bratislave a v zime na Floride, či vo vile vo Vysokých Tatrách, zaujímajú naše problémy? Nezaujímajú. Sme im ukradnutí. Jediné čo ich ešte trápi, že máme volebné právo, čo im trošku zhoršuje vyhliadky na vládnutie, ďalšie kradnutie a službu svojim sponzorom. Kapitalizmus a pseudodemokracia sú už raz také, čim viac peňazí, tým väčšia moc a ešte viac peňazí. Ľudia by radi uverili predvolebným sľubom, ľudia chcú počuť niečo pozitívne, chcú zmenu k lepšiemu, preto „hlavu hore“ ako hlása žaľuďový bilboard. Tak ako Lidl a Kaufland ponúka často ten istý sortiment (len v inom balení a s istým časovým posunom) takisto i PS a Žaľudi ponúkajú to isté, len to inak „zaobalia“, použíjú iné slovká, iné frázy, aby sa nerozhodutý volič, ktorému nie je sympatický propagátor narkotík, rozhodol pre nového „otca tejto krajiny“- anjela od Žaľuďov. Bohužiaľ volí to isté, len je to obalené iným pozlátkom, volič má ale dobrý pocit, že sa rozhodoval sám a samozrejme správne..

Kto je ešte sponzorom PS a Žaľuďov okrem Esetu? Mimovládky, sponzorované spoza Atlantiku, tretí sektor,  US ambasáda… Zaujímavé je, že hlasnou trúbou týchto bratských politických skupín je i denník SME, ktorý spoluvlastní finančná skupina Penta. Je teda aj Penta ich sponzor? PS/Žaľudi síce navonok vystupujú proti „oligarchom“ z Penty a hlásia frázy o boji s Pentou, pravda bude asi iná… V straníckych novinách PS- Hnojníku N v novembri 2019 sa píše /zase pozitívne prepojenie PS na Žaľuďov/:  „Andrea Letanovská je kandidátkou na ministerku zdravotníctva strany Za ľudí. Najlepším ministrom zdravotníctva bol podľa nej Ivan Uhliarik“ ... Uhliarik?? Ktorého i sám Fico nazýval Pentiarikom? Odborníčka na zdravotníctvo od Žaľuďov sa chce inšpirovať poskokom Penty? :/ Za čias Uhliarika-Pentiarika onehdá na jeseň roku 2011 otriasli Slovenskom masové výpovede lekárov, zdravotníctvo bolo pred kolapsom, lekári požadovali nielen lepšie mzdové podmienky, ale i dodržiavanie Zákonníka práce, dofinancovanie systému ako i zastavenie transformácie štátnych nemocníc na akciové spoločnosti. A práve o to posledné išlo KDHáčkovi Pentiarikovi, prihrať nemocnice svojim sponzorom. Od nežnej pseudorevolúcie to bol jediný úspešný štrajk, ktorý zamával arogantnou štátnou mocou, a prispel k relatívnej (prechodnej) konsolidácii zdravotníctva- a k tej konsolidácii zdravotníctva prispel predovšetkým nekompromisný MUDr. M. Kollár (v tom čase predseda Lekárskeho odborového združenia) a žiaden Pentiarik!!, lekári stiahli výpovede, zlepšili sa platové podmienky, zastavila sa „transformácia“. Neušli tisícky lekárov, ale len stovky. Práve Dr. Kollárovi a všetkým lekárom čo dali výpovede môžeme vďačiť, že na Slovensku nechýba už 6000 lekárov ale t.č. len niečo cez 3500 (zdroj: Inštitút zdravotnej politiky Ministerstva zdravotníctva SR). Takže nádejou pre zdravotníctvo na Slovensku má byť obdivovateľka Pentiarika- Uhliarika zo strany Za Ľudí? Nie, ďakujem.

Tých prepojení medzi PS/Spolu a Žaľuďmi + ich médiami je veľa, aj keď občas formálne do seba „podrýpnu“ – ide len o reklamný ťah, v podstate jeden druhého potrebujú aby si zvýšili šance na ovládnutie Slovenska…  ..O daňovej kauze p. Kisku píše progresívny Hnojník N ako o „prvom pokuse šikanovať prezidenta republiky“ 🙂  atď atď..

A tak sa stretnú figúrky Esetu (a Penty?)- PS/Spolu/Žaľudi (3 kusy) + nervózny maturant z Oravy p. Zemina + p. Sulík a spolu všetci piati chytia všetky tri Svätoplukové prúty za obrovskej pozornosti celého mainstremu a po 17 minútovom posedení a úsmevoch vypustia pr__, …teda spoločný program na záchranu Slovenska- až tri slová-  „spravodlivosť – školstvo – zdravotníctvo“. Ako v tom starom songu- „tri slová, obyčajné slová, nie si sám… a ich volič sa už necíti osamotený, je šťastný, plný nepochopiteľnej nádeje….

Záverom už len slová klasika pôvodných zbojníkov – Jánošíka (a teraz i slová nových zbojníkov):  „Hore hlavy bedač! Nám patrí život. Raz aj šibenice rozkvitnú!“   (…ak začne dvíhať hlavy bedač, môže o ne prísť..  Život patrí tým so širokými ramenami a bez chrbtovej kosti.., ale pre koho budú raz kvitnúť šibenice?? neviem:/ )

 

Ako sa z „hoaxu“ po mesiacoch vojny a státisícoch mŕtvych stáva PRAVDA

25.11.2023

Člen Verchovnej rasy Ukrajiny David Arachamija (a člen Zelenského strany „Sluha národa“ & absolvent Open University London) povedal pravdu ako prebiehali rokovania o mieri s Ruskom minulý rok: „Prišiel Johnson a povedal nebudú žiadne rokovania budete bojovať“. Čo ešte viac potrebujete aby ste pochopili že ide o vojnu NATO – hlavne USA a Veľkej [...]

✨ Zákaz dovozu diamantov z Ruska. To už Rusko nepredýcha : )

14.11.2023

EÚ 🇪🇺 uvažuje o zákaze dovozu diamantov z Ruska. To už Rusko a ani my nezvládneme 😁 Jedným z najväčších diamantových obchodných centier na svete sú belgické Antverpy 🇧🇪 (už od 14.storočia). Prím v tomto remesle v Antverpách hrajú po stáročia megaúspešní majstri svojho remesla – židovskí obchodníci. 🇸🇰 Slovensko sa v priebehu pár mesiacov od [...]

Slováci – otroci Európy?

22.10.2023

V porovnaní s ostatnými krajinami EÚ viac pracujeme a menej zarobíme. Štatistika – 11% Slovákov pracuje v noci (najviac v Európe, v Maďarsku 4,8%, Česku 2,2%, v Poľsku 2%), 14% pracuje v sobotu, 11% v nedeľu… A mzda? Veď viete. Pracujeme pre blahobyt obyvateľov západnej Európy, sme lacná pracovná sila pre ich stále rastúce zisky. Vzdelaných a šikovných [...]

fico, pellegrini

Najviac ľudí dôveruje z novej vlády Pellegrinimu, Fico až na štvrtom mieste

30.11.2023 22:48

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 40 percent a nedôveruje 54 percent opýtaných, ukázal prieskum.

PVV, Fico, Pellegrini, Kaliňák, Danko

Vládna koalícia sa dohodla na návrhu budúcoročného rozpočtu

30.11.2023 22:02, aktualizované: 22:16

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, Národná rada môže o nich začať rokovať v stredu.

lekaren, liek, choroba, lieky

Protimonopolný úrad preveruje možný kartel medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok

30.11.2023 21:39

Dôvodom neohlásenej inšpekcie boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 199889x
Priemerná čítanosť článkov: 2897x

Autor blogu

Kategórie