Založ si blog

Je PS/Spolu a Za Ľudí to isté čo Kaufland a Lidl? Navonok súperi, v skutočnosti rovnakí majitelia?

Stratégie politických strán ako zmiasť voličov a získať čo najviac hlasov s cieľom dostať sa k válovu sú veľmi dobre premyslené, žiadny amaterizmus, excelentné stratégie, skvelá psychologická hra.

Kaufland a Lidl sa navonok tvária ako konkurencia, v skutočnosti majú jedného majiteľa- Schwarza (Schwarz Gruppe), človek si povie nepáči sa mi v Kauflande zájdem do Lidlu a rodine Schwarzových to je jedno, človek im aj tak neujde a nechá peniaze i tak len u nich..  Stratégia win-win:).

Zdá sa že majitelia Esetu sa rozhodli pre obdobnú taktiku- na úvod vytvoria svoje propagandistické médium- Denník N, potom si vyberú postavičky zo Sorosových kurzov a časť z nich umiestnia do PS (Zuzana Č., Truban) a časť ku „konkurenčným“ Žaľuďom (Kiska, Šeliga),  priestor v ich médiách však majú zaručené obidve strany, navzájom sa podporujú, „zdieľajú“ a oslavujú (150. kandidát Za Ľudí p. J. L. Benčík ako „top“ bloger straníckych novín PS- Hnojníka N). Aby toho nebolo málo priberú k PS aj stranu jedného staronového človeka – p. Beblavého, tzv. Spolu, aby navonok pôsobili ako silná koaličná „zjednocujúca“ partaj.

Ak niekto investuje do politických figurín milión tak čaká sto. Naivita a viera voličov vo falošných anjelov, podivných podnikateľov s bielym práškom je zarážajúca. Prečo si myslíme, že človeka, ktorého sme nikdy reálne nevideli (až na falošné predvolebné mítingy), človeka čo žije v blahobyte, niekde vo vile v Bratislave a v zime na Floride, či vo vile vo Vysokých Tatrách, zaujímajú naše problémy? Nezaujímajú. Sme im ukradnutí. Jediné čo ich ešte trápi, že máme volebné právo, čo im trošku zhoršuje vyhliadky na vládnutie, ďalšie kradnutie a službu svojim sponzorom. Kapitalizmus a pseudodemokracia sú už raz také, čim viac peňazí, tým väčšia moc a ešte viac peňazí. Ľudia by radi uverili predvolebným sľubom, ľudia chcú počuť niečo pozitívne, chcú zmenu k lepšiemu, preto „hlavu hore“ ako hlása žaľuďový bilboard. Tak ako Lidl a Kaufland ponúka často ten istý sortiment (len v inom balení a s istým časovým posunom) takisto i PS a Žaľudi ponúkajú to isté, len to inak „zaobalia“, použíjú iné slovká, iné frázy, aby sa nerozhodutý volič, ktorému nie je sympatický propagátor narkotík, rozhodol pre nového „otca tejto krajiny“- anjela od Žaľuďov. Bohužiaľ volí to isté, len je to obalené iným pozlátkom, volič má ale dobrý pocit, že sa rozhodoval sám a samozrejme správne..

Kto je ešte sponzorom PS a Žaľuďov okrem Esetu? Mimovládky, sponzorované spoza Atlantiku, tretí sektor,  US ambasáda… Zaujímavé je, že hlasnou trúbou týchto bratských politických skupín je i denník SME, ktorý spoluvlastní finančná skupina Penta. Je teda aj Penta ich sponzor? PS/Žaľudi síce navonok vystupujú proti „oligarchom“ z Penty a hlásia frázy o boji s Pentou, pravda bude asi iná… V straníckych novinách PS- Hnojníku N v novembri 2019 sa píše /zase pozitívne prepojenie PS na Žaľuďov/:  „Andrea Letanovská je kandidátkou na ministerku zdravotníctva strany Za ľudí. Najlepším ministrom zdravotníctva bol podľa nej Ivan Uhliarik“ ... Uhliarik?? Ktorého i sám Fico nazýval Pentiarikom? Odborníčka na zdravotníctvo od Žaľuďov sa chce inšpirovať poskokom Penty? :/ Za čias Uhliarika-Pentiarika onehdá na jeseň roku 2011 otriasli Slovenskom masové výpovede lekárov, zdravotníctvo bolo pred kolapsom, lekári požadovali nielen lepšie mzdové podmienky, ale i dodržiavanie Zákonníka práce, dofinancovanie systému ako i zastavenie transformácie štátnych nemocníc na akciové spoločnosti. A práve o to posledné išlo KDHáčkovi Pentiarikovi, prihrať nemocnice svojim sponzorom. Od nežnej pseudorevolúcie to bol jediný úspešný štrajk, ktorý zamával arogantnou štátnou mocou, a prispel k relatívnej (prechodnej) konsolidácii zdravotníctva- a k tej konsolidácii zdravotníctva prispel predovšetkým nekompromisný MUDr. M. Kollár (v tom čase predseda Lekárskeho odborového združenia) a žiaden Pentiarik!!, lekári stiahli výpovede, zlepšili sa platové podmienky, zastavila sa „transformácia“. Neušli tisícky lekárov, ale len stovky. Práve Dr. Kollárovi a všetkým lekárom čo dali výpovede môžeme vďačiť, že na Slovensku nechýba už 6000 lekárov ale t.č. len niečo cez 3500 (zdroj: Inštitút zdravotnej politiky Ministerstva zdravotníctva SR). Takže nádejou pre zdravotníctvo na Slovensku má byť obdivovateľka Pentiarika- Uhliarika zo strany Za Ľudí? Nie, ďakujem.

Tých prepojení medzi PS/Spolu a Žaľuďmi + ich médiami je veľa, aj keď občas formálne do seba „podrýpnu“ – ide len o reklamný ťah, v podstate jeden druhého potrebujú aby si zvýšili šance na ovládnutie Slovenska…  ..O daňovej kauze p. Kisku píše progresívny Hnojník N ako o „prvom pokuse šikanovať prezidenta republiky“ 🙂  atď atď..

A tak sa stretnú figúrky Esetu (a Penty?)- PS/Spolu/Žaľudi (3 kusy) + nervózny maturant z Oravy p. Zemina + p. Sulík a spolu všetci piati chytia všetky tri Svätoplukové prúty za obrovskej pozornosti celého mainstremu a po 17 minútovom posedení a úsmevoch vypustia pr__, …teda spoločný program na záchranu Slovenska- až tri slová-  „spravodlivosť – školstvo – zdravotníctvo“. Ako v tom starom songu- „tri slová, obyčajné slová, nie si sám… a ich volič sa už necíti osamotený, je šťastný, plný nepochopiteľnej nádeje….

Záverom už len slová klasika pôvodných zbojníkov – Jánošíka (a teraz i slová nových zbojníkov):  „Hore hlavy bedač! Nám patrí život. Raz aj šibenice rozkvitnú!“   (…ak začne dvíhať hlavy bedač, môže o ne prísť..  Život patrí tým so širokými ramenami a bez chrbtovej kosti.., ale pre koho budú raz kvitnúť šibenice?? neviem:/ )

 

Slovenské zbrane zabíjajú obyvateľov Donbasu Sme vo vojne s Ruskou federáciou?

25.01.2023

Pri ostreľovaní Donecka ukrajinskou armádou bola v decembri 2022 zabitá Mária Pirogová, poslankyňa a humanitárna pracovníčka v Donecku. Aktuálne informácie* hovoria že bola zabitá muníciou, raketou zo SLOVENSKA. Rozhodne nebola vojenským cieľom, ani nebola na nesprávnom mieste v nesprávny čas, bola doma, na ulici vo svojom meste… Obyvatelia Donecka chcú byť súčasťou [...]

Zelenského sluhovia národa už z Ukrajiny neutečú

24.01.2023

Západ celé roky prehliadal diskrimináciu a zabíjanie ruskojazyčných obyvateľov juhovýchodnej Ukrajiny a súčasne pokrytecky ignoroval obrovskú korupciu v krajine na okraji. Západu i komikovi Ze sa teraz rúca domček k kariet zvaný Ukrajina, nefunkčný, skorumpovaný, neperspektivny. Padajú hlavy sluhov národa, korupcia na každom kroku – to je UkRuina. Osudný výlet [...]

Ako Mgr. Igor Matovič problémy v zdravotníctve (ne)vyriešil

20.08.2022

Milí priatelia, Po nekonečnom čakaní riešenia stavu nášho zdravotníctva som napäto očakával čo nám Mgr. Igor Matovič ako minister financií a súčasne zastupujúci premiér a tieňový minister zdravotníctva predstaví ako riešenie krízy v zdravotníctve… Rád by som zhrnul môj názor na predložené návrhy – po 10 mesiacoch rokovania alebo skôr nerokovania [...]

Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Ronald McDonald House Charities, n.o.

03.02.2023 22:21

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Vinohradnícky spolok Kozárovce

03.02.2023 22:18

Sme združenie malých a hobby vinárov a nadšených vinohradníkov v obci Kozárovce fungujúce od roku 2010.

Europolis collegium, o.z.

Europolis collegium, o.z.

03.02.2023 22:11

Sme občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2012 za účelom rozvoja kultúrneho potenciálu šarišského regiónu a to prostredníctvom šírenia ľudovej hudby.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Alej na Prameni

03.02.2023 22:07

Vysádzame zelenú oázu - lipovú alej, desiatky jedlých krov, trvalky, lúku, založili sme včelnicu. Realizujeme workshopy s prírodnou tematikou, pikniky, koncerty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 129761x
Priemerná čítanosť článkov: 2821x

Autor blogu

Kategórie