Je PS/Spolu a Za Ľudí to isté čo Kaufland a Lidl? Navonok súperi, v skutočnosti rovnakí majitelia?

Stratégie politických strán ako zmiasť voličov a získať čo najviac hlasov s cieľom dostať sa k válovu sú veľmi dobre premyslené, žiadny amaterizmus, excelentné stratégie, skvelá psychologická hra.

Kaufland a Lidl sa navonok tvária ako konkurencia, v skutočnosti majú jedného majiteľa- Schwarza (Schwarz Gruppe), človek si povie nepáči sa mi v Kauflande zájdem do Lidlu a rodine Schwarzových to je jedno, človek im aj tak neujde a nechá peniaze i tak len u nich..  Stratégia win-win:).

Zdá sa že majitelia Esetu sa rozhodli pre obdobnú taktiku- na úvod vytvoria svoje propagandistické médium- Denník N, potom si vyberú postavičky zo Sorosových kurzov a časť z nich umiestnia do PS (Zuzana Č., Truban) a časť ku „konkurenčným“ Žaľuďom (Kiska, Šeliga),  priestor v ich médiách však majú zaručené obidve strany, navzájom sa podporujú, „zdieľajú“ a oslavujú (150. kandidát Za Ľudí p. J. L. Benčík ako „top“ bloger straníckych novín PS- Hnojníka N). Aby toho nebolo málo priberú k PS aj stranu jedného staronového človeka – p. Beblavého, tzv. Spolu, aby navonok pôsobili ako silná koaličná „zjednocujúca“ partaj.

Ak niekto investuje do politických figurín milión tak čaká sto. Naivita a viera voličov vo falošných anjelov, podivných podnikateľov s bielym práškom je zarážajúca. Prečo si myslíme, že človeka, ktorého sme nikdy reálne nevideli (až na falošné predvolebné mítingy), človeka čo žije v blahobyte, niekde vo vile v Bratislave a v zime na Floride, či vo vile vo Vysokých Tatrách, zaujímajú naše problémy? Nezaujímajú. Sme im ukradnutí. Jediné čo ich ešte trápi, že máme volebné právo, čo im trošku zhoršuje vyhliadky na vládnutie, ďalšie kradnutie a službu svojim sponzorom. Kapitalizmus a pseudodemokracia sú už raz také, čim viac peňazí, tým väčšia moc a ešte viac peňazí. Ľudia by radi uverili predvolebným sľubom, ľudia chcú počuť niečo pozitívne, chcú zmenu k lepšiemu, preto „hlavu hore“ ako hlása žaľuďový bilboard. Tak ako Lidl a Kaufland ponúka často ten istý sortiment (len v inom balení a s istým časovým posunom) takisto i PS a Žaľudi ponúkajú to isté, len to inak „zaobalia“, použíjú iné slovká, iné frázy, aby sa nerozhodutý volič, ktorému nie je sympatický propagátor narkotík, rozhodol pre nového „otca tejto krajiny“- anjela od Žaľuďov. Bohužiaľ volí to isté, len je to obalené iným pozlátkom, volič má ale dobrý pocit, že sa rozhodoval sám a samozrejme správne..

Kto je ešte sponzorom PS a Žaľuďov okrem Esetu? Mimovládky, sponzorované spoza Atlantiku, tretí sektor,  US ambasáda… Zaujímavé je, že hlasnou trúbou týchto bratských politických skupín je i denník SME, ktorý spoluvlastní finančná skupina Penta. Je teda aj Penta ich sponzor? PS/Žaľudi síce navonok vystupujú proti „oligarchom“ z Penty a hlásia frázy o boji s Pentou, pravda bude asi iná… V straníckych novinách PS- Hnojníku N v novembri 2019 sa píše /zase pozitívne prepojenie PS na Žaľuďov/:  „Andrea Letanovská je kandidátkou na ministerku zdravotníctva strany Za ľudí. Najlepším ministrom zdravotníctva bol podľa nej Ivan Uhliarik“ ... Uhliarik?? Ktorého i sám Fico nazýval Pentiarikom? Odborníčka na zdravotníctvo od Žaľuďov sa chce inšpirovať poskokom Penty? :/ Za čias Uhliarika-Pentiarika onehdá na jeseň roku 2011 otriasli Slovenskom masové výpovede lekárov, zdravotníctvo bolo pred kolapsom, lekári požadovali nielen lepšie mzdové podmienky, ale i dodržiavanie Zákonníka práce, dofinancovanie systému ako i zastavenie transformácie štátnych nemocníc na akciové spoločnosti. A práve o to posledné išlo KDHáčkovi Pentiarikovi, prihrať nemocnice svojim sponzorom. Od nežnej pseudorevolúcie to bol jediný úspešný štrajk, ktorý zamával arogantnou štátnou mocou, a prispel k relatívnej (prechodnej) konsolidácii zdravotníctva- a k tej konsolidácii zdravotníctva prispel predovšetkým nekompromisný MUDr. M. Kollár (v tom čase predseda Lekárskeho odborového združenia) a žiaden Pentiarik!!, lekári stiahli výpovede, zlepšili sa platové podmienky, zastavila sa „transformácia“. Neušli tisícky lekárov, ale len stovky. Práve Dr. Kollárovi a všetkým lekárom čo dali výpovede môžeme vďačiť, že na Slovensku nechýba už 6000 lekárov ale t.č. len niečo cez 3500 (zdroj: Inštitút zdravotnej politiky Ministerstva zdravotníctva SR). Takže nádejou pre zdravotníctvo na Slovensku má byť obdivovateľka Pentiarika- Uhliarika zo strany Za Ľudí? Nie, ďakujem.

Tých prepojení medzi PS/Spolu a Žaľuďmi + ich médiami je veľa, aj keď občas formálne do seba „podrýpnu“ – ide len o reklamný ťah, v podstate jeden druhého potrebujú aby si zvýšili šance na ovládnutie Slovenska…  ..O daňovej kauze p. Kisku píše progresívny Hnojník N ako o „prvom pokuse šikanovať prezidenta republiky“ 🙂  atď atď..

A tak sa stretnú figúrky Esetu (a Penty?)- PS/Spolu/Žaľudi (3 kusy) + nervózny maturant z Oravy p. Zemina + p. Sulík a spolu všetci piati chytia všetky tri Svätoplukové prúty za obrovskej pozornosti celého mainstremu a po 17 minútovom posedení a úsmevoch vypustia pr__, …teda spoločný program na záchranu Slovenska- až tri slová-  „spravodlivosť – školstvo – zdravotníctvo“. Ako v tom starom songu- „tri slová, obyčajné slová, nie si sám… a ich volič sa už necíti osamotený, je šťastný, plný nepochopiteľnej nádeje….

Záverom už len slová klasika pôvodných zbojníkov – Jánošíka (a teraz i slová nových zbojníkov):  „Hore hlavy bedač! Nám patrí život. Raz aj šibenice rozkvitnú!“   (…ak začne dvíhať hlavy bedač, môže o ne prísť..  Život patrí tým so širokými ramenami a bez chrbtovej kosti.., ale pre koho budú raz kvitnúť šibenice?? neviem:/ )

 

Camino de Santiago No. 1 

15.06.2026

Keďže pár ľudí zaujal môj krátky príspevok o ceste do Santiaga tak sa rozpíšem viac. Cesta ma naozaj zaujala, letné vylihovanie v rezortoch pri mori, či návštevy rušných metropol s rodinou sú fajn, ale… Ale hľadal som niečo autentické, pokojné, nové. Už dávno pred rokmi som videl dokument kde 8 chlapíkov rozhojdalo veľkú kadideľnicu „botafumeiro“ v [...]

Choďte sa prejsť – do Santiaga

14.06.2026

Skúste sa aspoň na chvíľu odstrihnúť od bežného pracovného života, od médií, politiky, od budúcnosti i od minulosti (existuje len prítomnosť). Neriešte HDP, vojny, transakčnú daň, Šimečkovu mamu, Ficovho syna a vôbec politikov (ste im ľahostajní), nepúšťajte si do svojej mysle negatívne správy, negatívnych ľudí, nezaťažujte sa hlúposťami a hlúpymi ľuďmi. [...]

Ukrajine a Ukrajincom ani cent. Sú bohatí

22.04.2026

Najbohatší Ukrajinec Rinat Achmetov celé desaťročia parazitujúci na skorumpovanom ukrajinskom režime a lacnej otrockej práci prostých (a možno i sprostých) obyčajných Ukrajincov si práve kúpil 5-poschodový byt v Monaku za 500 miliónov eur (vraj najdrahší byť na svete), už v minulosti si kúpil i jachtu za ďalších 500 miliónov eur (jachta Luminance, ročné náklady na jej [...]

ukrajinsky Suchoj Su-25

Na Ukrajine sa zrútil bombardér, zahynuli dvaja ľudia

16.06.2026 22:53

Pri nehode zomrel pilot aj navigátor.

Donecká oblasť, palivá, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Natankovať v Donecku je umenie. Buď nič, alebo dlhé rady. Ukrajina udiera na citlivé miesta

16.06.2026 22:15

Ukrajinské útoky na rafinérie pociťujú vodiči v Doneckej oblasti, kontrolovanej Ruskom. Palivo buď nie je, alebo stoja v dlhých radoch.

trump

Trump aktivoval núdzový zákon. Obáva sa o obranu USA, domáca výroba zbraní naráža na limity

16.06.2026 22:07

Trump adresoval memorandum šéfovi Pentagónu Peteovi Hegsethovi. Udelil mu ním právomoci na dohody so súkromným sektorom pre rýchlejšiu výrobu zbraní.