Rusko sa musí rozpadnúť

2. júla 2022, miroslav1, Nezaradené

Tupá západná propaganda o rozpade Ruska sa podvedome šíri už i v „našom“ mainstreame a samozrejme i medzi slovenskými „paneurópskymi a proamerickými politikmi“ (poslanec Žiak, SaS: „Osud Ruska je taký, že sa rozpadne na veľa malých štátov. Bude to koniec. …herec malého vzrastu porazí veľké všemocné Rusko“).
Je zaujímavé že mainstream a „demokrati“ žiadajú samostatnosť pre etnické skupiny, národy Ruskej federácie a na druhej strane nechcú pripustiť samostatnosť Katalánska, Škótska, Republiky Srbskej v Bosne či Donbasu…

V denníku N dostáva veľký priestor občianska aktivistka -Buriatka žijúca v exile Radžana Dugarova.. Bojovníčka za rozpad Ruskej federácie a samostatné Buriatsko.. 😐
Buriatsko je cca 6x väčšie ako Slovensko a žije v ňom 1 milión ľudí.
Čo na tom že väčšina obyvateľov Buriatskej republiky na Sibíri sú etnickí Rusi (66%) a Buriati sú menšina (30%).

Západné mocnosti dúfajú, že vďaka ukrajinským mŕtvolam oslabia Rusko a podarí sa im Rusko zničiť zvnútra, sankcie západu sú vždy v prvom rade zamerané na obyčajných ľudí s cieľom vyvolať nedostatok, chudobu, rebéliu a politický prevrat. Jeden z hlavných motívou vojny západu na Ukrajine je rozklad – snaha o rozpad Ruska na viaceré samostatné republiky, ktoré by sa následne aj s ich nerastných bohatstvom stali kolóniami západu.

Bohužiaľ, Rusko tejto stratégii západu dávno rozumie a upevňuje si vnútornú silu aj rovnocenným a autonómnym postavením národov vo federácii. Rusom sa podarilo zdanlivo nemožné – akceptáciou hodnôt a náboženstva Čečencov získali na svoju stranu i tento odbojný kaukazský národ.

Rusko 🇷🇺 je tak silné aj vnútorne a báchorky o konci Ruska sú len blúznením pomätencov (inak nezaslúžili by si samostatnosť Havajčania, severoamerickí indiáni, Inuiti? 🙂)