Matovičova pomoc či ďalší úlet?

26. mája 2022, miroslav1, Nezaradené

Viac ako miliardový balík Igora M. pre podporu rodiny bol včera schválený v skrátenom legislatívnom konaní (i s podporou časti opozície), bol som proti tak ako všetci poslanci hnutia Republika…

Môj postoj k hlasovaniu.

Keďže už dobre poznáme bláznovstvá a atómové bomby Igora M. za stovky miliónov eur, ktoré nevyšli, je namieste byť VŽDY obozretný keď príde s „jedinečným, výnimočným“ riešením, ktoré nám budú závidieť v celej galaxii. Celoplošné nekonečné testovanie, očkovacia lotéria, uplácanie dôchodcov za vakcínu si všetci dobre pamätáme, výsledné efekty jeho „geniálnych“ drahých nápadov poznáme…

Pomoc rodinám áno – ale pomoc cielená, adresná, spravodlivá – určená predovšetkým tým, čo ju najviac potrebujú. „Igorova pomoc“ úplne obchádza dôchodcov, rodiny s odrastenými deťmi, či bezdetné rodiny…
„Pomoc“ rodinám možno očakávať prakticky až od roku 2023 (rok pred voľbami), ale ľudia potrebujú pomoc už TERAZ – už dnes musia platiť viac prakticky za všetko – od potravín až po benzín. Ako nakoniec bude táto pomoc reálne vyzerať o ROK? Bude to vôbec ešte pomoc pri extrémnej inflácii, extrémnom náraste cien energií, potravín ??

Vo faktickej poznámke v NR SR som poukázal na to, že rodina s vyšším disponibilným príjmom dostane v konečnom dôsledku viac eur na dieťa ako rodina s nižším príjmom. A to rozhodne nepovažujem za správne, ani spravodlivé. Diabol sa skrýva v detailoch.
Zvýšenie rodinných prídavkov na 40 euro v budúcom roku- áno súhlasím (škoda že tento návrh nešiel v samostatnom hlasovaní, ale urobili to účelovo- ako zvyčajne).

Pomoc na voľnočasové aktivity pre deti – 60 euro mesačne r. 2023 – je to naozaj aktuálne nevyhnutnosť? Tieto peniaze budú viazané len na voľnočasové aktivity a na nič iné, deti sa síce budú môcť venovať vo voľnom čase športu či iným záľubám (dobrá myšlienka), ale bude mať rodina dosť peňazí na energie, potraviny, bývanie?
Sú naozaj v našom školstve teraz prioritné voľnočasové aktivity detí napríklad pred narastajúcou nespokojnosťou a frustráciou učiteľov?

Samosprávy prichádzajú o peniaze, zvýšia sa dane, nárast inflácie, zdražovanie… – do jedného vrecka Vám dá Igor M. možno 200 eur a z druhého Vám vyberie 300 eur… Uvidíme o rok.